Полипи на матката

  • 275 582
  • 481
# 210
Здравейте и от мен! В края на септември с хистероскопия ми махнаха полип на матката. След процедурата кървях малко повече от седмица, което, като чета мненията ви, май е доста  Thinking Следвеащият, през октомври цъкъл дойде нормално. Сегашния цикъл ме притеснява - като че ли започва на два пъти през 3 дни (има слабо кървене) , но до вечерта то спира. Някой да има подобен опит?  Tired
Виж целия пост
# 211
Здравейте, вчера мина хистероскопията, д-ра каза, че съм имала малки полипи, вчера кървях, но леко, днес вече не.
Искам да попитам за тези, които са се оперирали след месец прием на противозачатъчни, в смисъл не на определен ден от цикъла, кога им дойде нормален цикъл.
Аз от вчера не ги взимам, д-ра каза да ги спра и да ги започна пак на 8мия ден, а този 8ми ден откога се брои не знам. Някой може ли да ми каже?
Виж целия пост
# 212
ИВЕ9, след като спреш противозачатъчните би трябвало да ти дойде МЦ на 2-рия или 3-тия ден след края на приема. Независимо дали ти е дошло на 2-рия или 3-тия ден, ти отброяваш 7 дни от края на приема на противозачатъчните и ги започваш отново на 8-мия ден. Това е описано и подробно в листовката на всички противозачатъчни (те са 21 хапчета, прави се почивка от 7 дни и после за започва прием на 8-мия ден с новата опаковка). Предполагам това е искал да ти обясни лекаря. Ако все още не си сигурна какво да направиш, консултирай се пак директно с него.
Виж целия пост
# 213
Момичета, ако знаете колко много ме е страх от резултата на хистологията. Не знам вече.
Има ли някоя от вас с лош резултат? Много ми е претеснено, чела съм, че в голямата си част полипите са доброкачествени, но пак ме е страх.  Sad
Виж целия пост
# 214
Момичета на вас какво ви пише, че ви е правено в оперативния протокол? Аз правих хистероскопията в Селена. Пише - направена е затворена биопсия на матка, полипектомия Много ме е страх от резултата
Виж целия пост
# 215
Не се притеснявай!  bouquet  Злокачествените са много редки в млада възраст, ако лекарят не ти е казал нещо притеснително - най-вероятно всичко е наред. Ако са ти подчертали да чакаш резултата и са намекнали, че има основание за притеснение - да, но иначе.
 За твое успокоение, дори злокачествените се лекуват около 100% успешно, прочети в медицинските журнали  bouquet
Виж целия пост
# 216
 Няма нищо притеснително и в това лекарят да е казал чакаме резултатите. Реално те са най-достоверни, а не мнението му на око Simple Smile И аз чакам резултати. При мен също пише полипектомия (всъщност това е и правено). Размер, разположение, това че е на широка основа и че е отстранен. Какво ми е поставено венозно и на препоръки пише - "хистология след 10 дни". Нормално да изпитваш страх и мен ме тормози, но още малко търпение и положителна нагласа Simple Smile
Виж целия пост
# 217
Дано всичко е наред и с теб. Успех!
Виж целия пост
# 218
Здравейте излезна ми хистологията пише само така:
Хистологичен резултат : C-15:4435 /17.11.2015
ЕНДОМЕТРИАЛЕН ПОЛИП
единствено това пише мисля че не е нужно да звъня на д-рра да го питам но ако някоя от вас ме успокои ще бъде още по-добре, в смисъл тези цифри горе да не значат нещо лошо?
Виж целия пост
# 219
 Според мен трябва да се обадиш на доктора, не за друго, но да каже кога да отидеш на контролен преглед примерно, знам ли  Rolling Eyes И моите резултати излязоха, но тъй като не съм от София не знам какво пише. На регистратурата ми казаха само, че всичко е наред и не са лоши, както и да се обадя днес, за да говоря с доктора. Уговорката ни е да звънна към 16:30. Ще видим какво ще ми каже той, но нещо ми е неспокойно.
Виж целия пост
# 220
Според мен резултата не е лош, а д-ра като се чухме преди няколко дни каза да не хоодя на контр. прегледи, ако се чувствам добре, а аз съм добре. Затова не му звъня, а и е в отпуск да не го притеснявам сега.
Виж целия пост
# 221
Е значи всичко е наред Simple Smile Честито за резултата! Мен ме вика след 3 месеца на контролен, т.е. след 3 цикъла. Но аз имам и миома, която следим. Здраве ти пожелавам Simple Smile
Виж целия пост
# 222
мерси подобнооооооо дано всичко е наред
Виж целия пост
# 223
Здравейте момичета..
предстои ми хситероскопия за премахване на полип в матката. Уффф.
Със спинална е.
Не знам от кое повече се притеснявам, от спиналната или от Х-преп-а ... Sick
Някой има ли опит да ме успокои???  bouquet
Виж целия пост
# 224
 Опит с кое? Х-преп не е страшно, по-добре от рициново масло  Mr. Green И спиналната упойка не е страшна. Неприятно е усещането, но не е страшно. Питай, ако нещо конкретно те интересува
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия