Свински пържоли от бут- какво?

  • 9 853
  • 7
Момичета, имам няколко свински пържоли от бут. Тънички филета без шаренко по тях. Иска ми се да направя нещо, като руладини, но не знам как. Да са навити на руло с пълнеж. Дайте идеи. Нещо, което не изисква много дълго приготвяне, че ще ги правя след работа за двама гладни мъже  Laughing от които единя е зодия овен и не търпи на глад  Laughing Предварително благодаря  Hug
Виж целия пост
# 1
Начукваш ги,за да ги изтъниш и да станат крехки.Натъркваш ги със сол,черен пипер и червен пипер,вино и  от двете страниМожеш да сложиш много неща,но понеже пишеш да стане бързо...ето какво измислих аз.Кисела краставичка,варен морков,варено яйце,гъби,кашкавал.Завиваш и завързваш с конец.Запържваш ги леко,слагаш ги в тавичка с фолио или йенска с капак,добавяш мазнина и кафена чашка водичка и печеш.Към края може да добавиш готварска сметана,за да стане вкусно и плътно сосче.Сервираш с гарнитура по избор.

А това открих в Нета

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.3412.html
Виж целия пост
# 2
  bouquet Много, много ти благодаря. Идеята ти е наистина страхотна   chef
Виж целия пост
# 3
Оф, много харесвам как приготвят свинските пържоли в Италия. Heart Eyes

Счукват лук, малко чесън и розмарин доста и налагат пържолите за около 20-30 минути, може и за по-малко време, ако в счуканите подправки се добави малко вода.
Позле просто изпичат на скара или фурна и накрая слагат сол. Стават страхотни пържолите. Сочни и много ароматни и вкусни.  chef Heart Eyes Hug

Когато ги приготвям така пържолите, правя и някаква гарнитура, да не е само месото. Понякога правя картофено пюре, друг път задушени зеленчуци с течна сметана, някоя салата или друго...
Виж целия пост
# 4
Начукваш ги,за да ги изтъниш и да станат крехки.Натъркваш ги със сол,черен пипер и червен пипер,вино и  от двете страниМожеш да сложиш много неща,но понеже пишеш да стане бързо...ето какво измислих аз.Кисела краставичка,варен морков,варено яйце,гъби,кашкавал.Завиваш и завързваш с конец.Запържваш ги леко,слагаш ги в тавичка с фолио или йенска с капак,добавяш мазнина и кафена чашка водичка и печеш.Към края може да добавиш готварска сметана,за да стане вкусно и плътно сосче.Сервираш с гарнитура по избор.

А това открих в Нета

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.3412.html

Добри рецепти, но за да не стане месото сухо, солта се слага след като е сготвено. Peace
Виж целия пост
# 5

Добри рецепти, но за да не стане месото сухо, солта се слага след като е сготвено. Peace
Никога не ми е ставало сухо....Иначе знам принципа,но не ми е вкусно ако не е сготвено със солта.А и има водичка докато се пече,има и вино което също прави месото меко....  bouquet
Виж целия пост
# 6
Наистина е така.  Peace Опитът ми говори същото.
 
Моята приятелка, която е готвачка, казва, че това е всеизвестен факт сред готвачите, особено, ако месото се пече или пържи Wink
Виж целия пост
# 7
Да споделя и аз нещо, което ме учеше моя приятелка. Тя е една от доста известните консултанти по голямите заведения. Та тя ми казваше за месото на скара. Ако е телешка пържолата или пък имате подозрения, че месото е от старо животно се маже със следната смес- 3 с.л. горчица и една с.л. сода за хляб. Така престоява няколко часа на студено. Преди да го приготвите се измива хубаво и се овкусява според желанията. Опитвала съм го, наистина не можеш да познаеш месото, невероятно крехко  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия