Препоръчайте система по Английски за най-малките

  • 7 063
  • 20
До скоро Дими ми се струваше малък за чужди езици, но напоследък все ме пита за разни думи на английски (явно някои деца в градината учат английски и от тях е чул). Реших да опитам да го уча и от няколко дни му казвам по някоя думичка и изрази, които той запомня като попивателна. Само че не искам да продължаваме така хаотично. Ако децата ви учат английски някъде и сте доволни от учебнте помагала и резултатите моля препоръчайте ми. Аз самата съм филолог и като студентка преподавах английски и то в престижна школа, но на големи ученици и на възрастни. Никога не съм работила с мънички дечица и нямам представа коя система е добра и подходяща за три годишни. Търся нещо, което да набляга на картинки и песнички, задължително с дискове или касети с текстове и песни, от които детето да слуша оригинално произношение, без да се налага да учи латиница все още (за сега мисля че е рано да се учи да пише на английски). Ако пък знаете за интерактивна приграма, която чрез компютърни анимации и песнички помага на децата да навлязат в първите елементарни думички и фрази ще съм много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Ами мисля, че някои от филмчетата Бейби Айнщайн може да свършат работа.
Виж целия пост
# 2
Говорих на скоро с учителка по английски по въпроса и тя каза, че според нея най-подходящата възраст е от 5- ти клас.
Виж целия пост
# 3
Алекс много се занимава с този сайт www.starfall.com, надявам се да хареса и на вас! Има най-различни неща, но тя предпочита мелодийките и буквите. Напоследък забелязвам, че играе и с един снежен човек често. Разгледайте го, все ще му допадне нещо.
Виж целия пост
# 4
Препоръчвам "Lippy and Messy" и  "Zippy and me" , това са филмчета, нещо като курс по английски за деца между 3 и 6 г. (по моя преценка). Страхотни са, много атрактивно направени, имаше ги в темата с торентите (моля, някой да помогне, че не ги намирам).
Baby TV също е много полезна     http://www.babytvchannel.com/ .



Виж целия пост
# 5
Благодаря за babytv!!!! Hug
Виж целия пост
# 6
http://www.dvetefei.com/ Ето тук има различни курсове.Аз се запалих по тях от Часът на мама.Обучават ги по системата на Хелен Дорон.В България това за сега го има само в София, курсовете се провеждат в детски развлекателен център "Двете Феи", квартал Лозенец ул. "Страцин" № 4, партер
Виж целия пост
# 7
http://www.dvetefei.com/ Ето тук има различни курсове.Аз се запалих по тях от Часът на мама.Обучават ги по системата на Хелен Дорон.В България това за сега го има само в София, курсовете се провеждат в детски развлекателен център "Двете Феи", квартал Лозенец ул. "Страцин" № 4, партер

Вече не са в този център, а малко по-нагоре по улицата. Страцин 8. Моя син ги посещава от една година. Започна да ходи на 2 и половина. Нашата група се води от американка.
Виж целия пост
# 8
Говорих на скоро с учителка по английски по въпроса и тя каза, че според нея най-подходящата възраст е от 5- ти клас.

Не се заяждам, ама бих казала, че това означава, че тя нищо не разбира от обучение на чужди езици при по-малки деца. 5 клас е много късно, поне ще бъде за детето, което няма естествена наклонност да учи чужди езици. Колкото по-рано се започне, толкова по-лесно ще научи езика и ще придобие правилно произношение. Питай всеки един родител от смесено семейство как си учат децата.

Съжалявам, нямам идея за къде е добре да се обучава, и аз търся подобно, ама за руски  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
http://www.dvetefei.com/ Ето тук има различни курсове.Аз се запалих по тях от Часът на мама.Обучават ги по системата на Хелен Дорон.В България това за сега го има само в София, курсовете се провеждат в детски развлекателен център "Двете Феи", квартал Лозенец ул. "Страцин" № 4, партер

Вече не са в този център, а малко по-нагоре по улицата. Страцин 8. Моя син ги посещава от една година. Започна да ходи на 2 и половина. Нашата група се води от американка.
А колко често са заниманията?Ти влизаше ли със сина си в началото?
Виж целия пост
# 10
подкрепям казаното от Биз!не знам как може човек претендиращ за професионализъм да каже подобно нещо като има маса данни за ученето на език и промените в мозъка особено около прогимназия
дъщеря ни ходи на испански 1/седмица; като питах какво да правя у дома казаха че 15 мин/ден сборно са това ,което трябва на 3-4 годишните; казаха карти с думи,песни в колата,пексесос с назоваване на думите като се обръщат картончетата,филмчета и клипове непреведени; казаха да не се бьркат езиците в изречение (виж тази грин жаба) и да не се настоява ,ако детето не иска да каже нещо,макар да го знае..
в курса за 6м научиха 10ина цвята,геометр.фигури, какво е времето,гладен/жаден,четат им приказка,едни песни дето им казват какво да правят пускат (тип пипни ги главата) , животни 5-6, броене до 20, малко зеленчуци и плодове и роднините..повтарят до откат..за писане не е ставало дума
Виж целия пост
# 11
подкрепям казаното от Биз!не знам как може човек претендиращ за професионализъм да каже подобно нещо като има маса данни за ученето на език и промените в мозъка особено около прогимназия
дъщеря ни ходи на испански 1/седмица; като питах какво да правя у дома казаха че 15 мин/ден сборно са това ,което трябва на 3-4 годишните; казаха карти с думи,песни в колата,пексесос с назоваване на думите като се обръщат картончетата,филмчета и клипове непреведени; казаха да не се бьркат езиците в изречение (виж тази грин жаба) и да не се настоява ,ако детето не иска да каже нещо,макар да го знае..
в курса за 6м научиха 10ина цвята,геометр.фигури, какво е времето,гладен/жаден,четат им приказка,едни песни дето им казват какво да правят пускат (тип пипни ги главата) , животни 5-6, броене до 20, малко зеленчуци и плодове и роднините..повтарят до откат..за писане не е ставало дума
Съгласна съм.Аз ходех на английски от 4 годишна и това беше една доста добра основа за по-нататъшното ми учене.Беше ми много по-лесно.
Виж целия пост
# 12
Аз наскоро се сдобих с Magic English. Все още не съм ги пускала на сина ми. Той в момента е на 2 и половина и все още говори предимно на бебешки. Според вас мога ли да му ги пускам вече тези филмчета или трябва да изчакам да проговори по добре на български?
Виж целия пост
# 13

А колко често са заниманията?Ти влизаше ли със сина си в началото?

Всяка седмица по веднъж. Винаги сме заедно. Всички деца са с някой придружител, който участва в урока.
Виж целия пост
# 14
Аз наскоро се сдобих с Magic English. Все още не съм ги пускала на сина ми. Той в момента е на 2 и половина и все още говори предимно на бебешки. Според вас мога ли да му ги пускам вече тези филмчета или трябва да изчакам да проговори по добре на български?
Много съм доволна от тези филмчета. Дария пее целите песни и знае думичките, които са в урока. Пролет, от къде си се сдобила с тях, пишеш че е скоро, а в Хеликон (от където ги купувах) са изчерпани. Ще съм ти благодарна ако пишеш от къде са.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия