Недоносени деца - 9

  • 18 675
  • 300
# 60
Честита месечинка на юнаците на Гоца!   bouquet
kamy_st радвам се, че при вас всичко се оправя.
Паликарова, радвам се искрено за Ади! Много целувки и прегръдки на малката сладурана!  Hug

Ние пак сме с някаква хрема от вчера, а не сме излизали тези дни. Ужас, дали пак се разболяваме, направо ми писна с тези болести. Постоянно киха и изкарва по малко секрет от едната ноздричка, ох какво да и дам за да я пресека.
hellche, а мога ли да мажа около устичката с кремчето дето ми го каза, че пъпките по тялото изчезнаха още онзи ден, но по край устичката има много и не се махат, мажа ги с бочко, с бюбхен, днес даже и ги мазах и с Тридерм, ама няма резултат, даже като че ли стават повече. А тя не се лигави и  не мога да кажа, че са от това, струва ми се че е от храната докато яде и леко се оплесква, аз веднага я измивам след това и подсушавам, но пак няма ефект  newsm78
Виж целия пост
# 61
Паликарова и аз много се радвам за Ади!
kamy_st и за вас много се радвам! - все така да напредвате!
И за малката Били много се радвам, че прави все нови и нови неща!

Като започнат да се движат децата, те сами си правят голяма гимнастика и напредват.

Аз лично съм против проходилките, защото някак ограничават движенията, вярно че са удобство, но пълзенето е много по-полезно и важно за развитието. Поне според това което съм чела.
Иначе имат възможност да се изправят от пода сами на краката си и да слизат долу. На проходилката може да си седиш и да се движиш като махаш крака като пате, а ходенето става по съвсем различен начин. Преди 2 седмици видях навън дете, което беше на около 1 год и 2 мес и не можеше да ходи. Но не това ме впечатли, защото някои деца прохождат по-късно, а че като го държи дядо му под мишници, то вместо да си стъпи на краката ги размахваше като пате и се опитваше да сяда. Казаха ми, че си ходело с проходилка. Честно казано се притесних и им казах,че е по-добре да я махнат.
Мисля, че малко преди възрастта за прохождане проходилката трябва да се махне.
Виж целия пост
# 62
Радвам се за хубавите новинки, момичета  Hug А тези със сополките, да се оправят бързо  Peace
Аз днес бях без дребчо, зарязах го на свеки и реших да се пооправя малко   Flutter, че и аз съм човек,  както се казва  hahaha
Хубава вечер!
Виж целия пост
# 63
Здравейте,
Честита месечинка на юнаците на  мама Гоца !  newsm51

На мен тези дни не ми остава време за форума, все по задачи бягам , но ще трябва да наваксам с четенето .
Дано са познали синоптиците да е слънчево и топличко през уикенда, за да си правим повечко разходки .
Мъжа ми изкара доста тежко гадния грип, за сега ние с Мими сме добре, дано да ни е прескочила болеста .

Целувки на всички !  Hug
Виж целия пост
# 64
Момичета да Ви кажа малко да се посмеете.  Joy Joy Joy Днес следобяд, като приспах Вероника и реших да се изкъпя. Влязох в банята по най -  бързия начин изкъпах се и излязох. Сложих си една хавлия на главата да ми опие косата и се замотах в кухнята. По едно време слушам, че Вероника плаче и тичам при нея, обаче хич не се съобразих, че съм с хавлията на главата. Наведох се над леглото, а тя като ме видя и като се разпищя, леле.  Close Аз и говоря ама тя ме гледа с едни ужасени очи и пищи.  Close Гушнах я, но тя продължи да пищи!  Close Занесох я в кухнята, говорих и пях и но тя не спря.  Close Close Close Накрая я оставих да пищи и отидох да се облека и махнах хавлията. Като се върнах и ме видя спря да плаче, но после още един час беше раздразнена и мрънкаше, и хлипаше едва се успокои, а след това се скъса да ме скубе сякаш си го връщаше, че съм я изплашила.  Sick От сушоара не се страхува и от прахосмукачката също, а защо се изплаши от хавлията сякаш не ме позна, усеща че гласът е моя, но нещо я притесняваше.  ooooh! На вас случвало ли Ви се е такова нещо?  Hug
Виж целия пост
# 65
 Joy Joy Joy На Тери му се случи преди около месец. Разрева се, но от баща си. Беше си метнал хавлията само. Взе да го закача, а нашия човек само рече "Уъъъъъъ!!!" и текнаха едни сълзи....  ooooh!
Браво на всички напредващи юнаци! Аз сега се чудя как да науча малкия да слиза и качва стълби. Дано се оправя това време за постоянно да сме повечко навън, че вкъщи няма стъпала....
Виж целия пост
# 66
Дундурелка, спокойно може да я мажеш около устичката. Вазможно е да е от храната, явно й е по-чувствителна кожата Simple Smile
Не давам да се разболявате  Naughty Simple Smile
А тя май честичко има хрема, нали? Не искам да те плаша, но мисля че е по-добре да се презастраховаш, но защо не я заведеш да и пуснат изследвания за стафолококи. Преди да дойдеш в моята стая на твойто легло имаше едно момиче, което ми се обади няколко месеца след като ни бяха изписали да ми каже, че нейното бебче е с хрема, която не са могли да излекуват и се оказало, че има стафилококи. Отделно една от близнашките мами раждали в ТК също каза, че им е пускала защото единия бил с хрема и се оказало, че другия обаче има тези гадинки. 
Виж целия пост
# 67
Ами нали преди имахме стафилококи и уж ги излекувахме. И аз си мисля, че може би е това и и слагам едни антибиотични капки, ако не се оправи до понеделник ще ходим пак за секрет! Hug
Виж целия пост
# 68
Дундурелка, все едно описваш нас с хавлията, и аз като теб не се усещам почти всеки път и той малкия пищи.Това е единственото нещо от което за сега забелязвам че го е страх.И аз като теб го гушкам а той не млъква ,докато се усетих първия път да махна кърпата.
Виж целия пост
# 69
Сега се сетих да питам, предполагам, че нашите проблеми с хремите се получават от сухия въздух от парното, въпреки че слагам и купи с вода и мокри дрехи. Той и баткото ми е все със запушен нос и раздразнено гърло, а и ние сутрин като станем на всички са ни сухи гърлата и носовете са ни запушени  Crossing Arms ужас  Sick Та в тази връзка съм решила и все се каня да си купя овлажнител за въздух. До тук добре обаче какъв да бъде, то имало най различни варианти - с топъл въздух, със студен въздух, а има и едни който се казват йонизатори и изпускат някакви си отрицателно заредени йони и незнам си какво  newsm78, та искам да попитам някой от вас ползва ли такова нещо и какво е, дайте идея какво да си купя, че аз изобщо не знам!  Thinking
hellche знам, че ти ползваш такова нещо, а с какъв въздух е? И доволна ли си? Hug
Аз наскоро намерих тук наблизо в Дианабад в един магазин, продаваха такива неща, но имаха само някакъв - марка Жане, която за пръв път чувам и струваше около 200 лв. и беше със студен въздух.  newsm78
Виж целия пост
# 70
Дундурелка, все едно описваш нас с хавлията, и аз като теб не се усещам почти всеки път и той малкия пищи.Това е единственото нещо от което за сега забелязвам че го е страх.И аз като теб го гушкам а той не млъква ,докато се усетих първия път да махна кърпата.

Ама сме едни майки, ще уморим децата си от страх!!!!!! Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 71
Нашия овлажнител е с вода, мисля че е топла... ама не знам. Сипва се в резервоара вода и изпарява, но не знам как точно работи.  newsm78
Виж целия пост
# 72
hellche, а колко пъти на ден мога да я мажа с елокомата. Мъжа ми ходи до аптеката и го купи ама е взел на мас, такова ли трябва да е ?  newsm78 На листовката пише, че само веднъж дневно се маже, но аз я намазах два пъти. А още пише и много неща от които нищо не разбарах и съм в чуденка  newsm78. Пише, че не се маже около устата, не се маже под памперса и още много неща, ама дали аз нещо не разбрах - два пъти прочетох листовката  newsm78. Нали няма да и стане нещо  ooooh! иначе пъпчиците по личицето доста завехнаха.  Hug
Ей ама Дани доста е пораснал, изглежда два пъти по голям отЛорка. Много са сладки и двамата и много са се променили, особено Лора, на нея и личи повече че всеки ден сте навън, тя и моята се е поопекла от слънцето, ръчичките особено са и доста черни, все едно са мръсни, ама като ги мием не се измиват  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 73
hellche, а колко пъти на ден мога да я мажа с елокомата.

Ами не знам  Thinking аз съм при преместването явно съм изхвърлила опаковката и ми е останала само тубичката не мога да прочета, но това което имаме ние е крем, не е мас... бяло е. А иначе доколкото си спомням веднъж на ден съм го мазала вечер след къпане, като лекарката ми беше казала преди това със спирт да го почистя. А сутрин мажех с Линола фет. То по принцип веднъж като намажеш и на другия ден са изчезнали почти, поне при на беше така.

А иначе Дани си е по-голям 5 см е по-дълъг и почти килограм и си им личи разликата. А Лора си е по-тъмничка по начало, той е доста бял Simple Smile

Ето ни тук как се къпем заедно

а тук си ядем краката
Виж целия пост
# 74
Олее, hellche, как се гледат две дечица едновременно  Thinking Сега се замислих колко е трудно...е, вярно, че радостта е двойна, но грижите също  Blush Големи са сладури  Mr. Green

Ние днес и тримата сме много ранобудни, но така е, снощи като заспахме след дребния още малко след 9  hahaha

Айде, хубав ден на всички и много разходки  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия