Пълна или местна упойка?

  • 2 562
  • 16
Дали някой, който е минал по този път може да ми даде съвет?
Утре ще махаме 3-тата сливица. На двама специалисти ходихме - и двамата са на мнение да се махне, това не оспорвам.
Но като ходихме да даваме кръв онзи ден ни казаха, че операцията ще е с местна упойка. Разговарях с доста познати минали през това и всички са минали с пълна. Та въпроса ми е пълна или местна? И също дали пълната упойка се поема от касата, защото ми казаха, че ако искам може и с пълна, ама един вид да си я платя.
Много се колебая дали с местна няма да се стресира, той си е доста плашлив... а пък пълната не крие ли рискове... newsm78
Помагайте   bouquet
Виж целия пост
# 1
Според мен пълна.Много е мъничко детенце за местна.
Аз бях на 9г. когато се опитаха да ми извадят двете сливици с местна.Упойката се слага в сливиците с една голяма игла.
Леле,като я видях така бързо избягах.Никой не можа да ме удържи.На края ми сложиха пълна упойка и ги извадиха.
Виж целия пост
# 2
ЗДдравей , моят син също е много плашлив и затова преди години я махнахме с пълна упойка , преди нас я махаха на едно детенце с местна сърцето ми се късаше като го слушах от вън ,Незнам немога да ти давам съвет но лично на моят син с местна упойка са му правени дори и зъбите  и не виждам нещо страшно Да но и занапред да е така,Нека и други майчета пишат но аз лично бих предпочела да се спести  напрежението,
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за включването, явно ще трябва да е пълна.
А дали някой може да каже дали пълната упойка се заплаща от здравната каса или не.
Виж целия пост
# 4
пълна, пълна... иначе нищо няма да стане.
Не знам дали се плаща пълната. Аз се уговорих с конкретен д-р, той си каза цената (не работи с НЗОК) и така.
Успех на операцията.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за включването, явно ще трябва да е пълна.
А дали някой може да каже дали пълната упойка се заплаща от здравната каса или не.
  Вадиха на дъщеря ми третата сливица през юни 2006г. с пълна упойка плюс поставяне на тръбички в ушите и не съм платила нито лев.
Виж целия пост
# 6
Пълна!
Ние също ще махаме третата сливица на дъщеря ми скоро и ще правим операцията с пълна упойка. Вярно, страх ме е, но не мога да си представя да й я махат с местна.
На мен ми я махнаха, когато бях на 4-5 годинки и помня абсолютно всичко  Sick
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за включването, явно ще трябва да е пълна.
А дали някой може да каже дали пълната упойка се заплаща от здравната каса или не.
Би трябвало да се покрива от касата.
Друг е въпроса,че ти явно ще си я платиш на ръка.Това е практиката на анестезиолозите.
Виж целия пост
# 8
Миналата година махахме сливици в Транспортна болница-нито една стотинка не сме платили за пълната упойка,представихме само талон за хоспитализация,знам,че операцията и всичко по нея се поемат от здравната каса,но много зависи при кой лекар ще попаднеш.
Виж целия пост
# 9
Пълната упойка се поема от здравната каса, щом операцията я поема касата и упойката поема. аз пък съм чувала, че 3 сливица я махат само с пълна упойка при децата. Учудих се като прочетох, че ти предлагат местна.
Виж целия пост
# 10
Пълна. Няма нужда детето да изживява излишен стрес. Дори моята трета сливица ми я махаха с пълна упойка, а бях на 26 години.
Виж целия пост
# 11
Задължително с пълна упойка,няма смисъл детето да се подлага на такъв стрес.Аз помня като ми вадеха сливиците с местна упойка,по голям ужас не съм изпитвала.Просто кошмар.
Виж целия пост
# 12
В една съседна тема писах, че моите ги махнах на 27г, с местна упойка. Операцията не е приятна, манипулациите също.
Не подлагай детето на такъв стрес. За мен най-добрият вариант е пълна упойка. 
Виж целия пост
# 13
Махани са ми всичките сливици, като дете с местна упойка и го помня и до днес. Беше ужасно.
Ако имате възможност, направете го с пълна упойка за да спестите стреса на детенце.
Успех!
Виж целия пост
# 14
На мен ми ги махаха с пълна преди 5 години Simple Smile Бях май най възрастния пациент, но на всички деца също им слагаха пълна упойка не знам защо при вас препоръчват местна  newsm78 питай лекарите какви са причините за решението им.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия