Набор '98 - или как е в трети клас - 3

  • 23 153
  • 304
# 75
Много се извинявам, че нахълтвам в темата ви! Искам да споделя нещо с вас. Извинете, ако не е тук мястото, но засяга децата точно на тази възраст.

Накратко - дъщеря ми е с флуороза - предизвикана е от предозиране с флуор. Освен флуора, който съм давала по препоръка на детски стоматолог на 4,5 г. и като бебе по препоръка на педиатъра, се оказа, че е приемала флуор и в градината, без да ни уведомят. Ефекта върху зъбите е видим - постоянните зъби израстнаха на бели петна, които после станаха кафяви, и леко на жилки (като мрамор), а той е само външен изразител на цялостното отравяне на зъбите. Дотук във Варна има диагностицирани 2 деца с флуороза, въпреки твърденията, че в България нямало нито един случай от 30 години. Не ми се жалва надълго, че от няколко дни само това правя, но ако търсите информация, ще намерите. Флуорната профилактика в някои градове продължава от 12 години, а за проявяване на флуорозата са необходими 5, така че признаците могат да се наблюдават точно при учениците.

Та, защо го писах всичкото това - ако децата ви, или други, които познавате, имат признаци на флуороза - зъби на бели или кафяви петна (или и двете), чуплив емайл и трошливи зъби, моля, обадете се! В подписа ми е темата, с помощта на която търсим такива случаи. Ясно е, че подобна необмислена организирана акция е желателно да се спре, дори и да няма пострадали от нея, но след като има, е желателно да се документират. Не оставайте равнодушни, ако можете да промените нещата! Вероятно децата ви вече са достатъчно големи, но има и мънички, които тепърва тръгват на градина. Темата дори не е за вредата от флуора, а за вредата от идиотските експерименти, провеждани с децата ни.
Виж целия пост
# 76
Asa, честито! Да ти е жив и здрав! newsm67
Защо трябваше тортата да изглежда толкова вкусно Cry

Сребърен облак, съжалявам за дъщеря ти и успех в начинанието Peace
Виж целия пост
# 77
Честит рожден ден на Калоян !!!  newsm59
Да расте здрав, весел, щастлив и умен за радост на мама и татко!   bouquet

Сребърен облак, четох ти темата, благодаря за споделеното.  bouquet
Когато дъщеря ми беше в ДГ (преди 5-6 години), будни родители (лекари) от групата й успяха да стопират въвеждането в Добрич на програмата за флуорно мляко. Има начини, има и хадежда!!! Успех!
Виж целия пост
# 78
asa честито рожденик и от мен newsm59

Да е жив и здрав и много да ви радва  Hug
Виж целия пост
# 79
Аса, малко късничко, но от все сърце Да ти е жив и здрав, рожденника! Много здраве, и щастливо лято с много емоции!

Виж целия пост
# 80
Аса, малко със закъснение...
Здравички да сте! Още безброй щастливи моменти!  bouquet
Виж целия пост
# 81
Добро утро и от мен на всички мамита!!!!! smile3525
Виж целия пост
# 82
Аса,честит ти рожденник на патерици.Много здраве и щастливо детство.
Виж целия пост
# 83
Мацки, да почерпя, днес ставам по-мъдра  Wink
Виж целия пост
# 84
amerie, благодаря, почерпих се Grinning

Много, много здраве ти желая и от всичко най-хубаво по много  bouquet
Виж целия пост
# 85
amerie , да си жива и здрава и много обичана!
                                                                             
Виж целия пост
# 86
amerie Честит Рожден Ден!   bouquet

Желая ти да си много здрава, много щастлива и много обичана  Grinning
Виж целия пост
# 87
Здравейте момчиета

на Аса с малко закъснение Честит на рожден дена на момъка Калоян, да ти е жив и здрав , късметлия и хубавец.

Честит рожден ден и на amerie, от сърце ти желая много много хубави моменти, да те спохожда често чувството за абсолютно щастие, дъщеричките да ти носят радост и гордост, а любимия човек да е винаги до теб.

не съм писала отдавна но ремонта и децата гълтат всичкото ми време. Тази седмица ученичката отново с вода е затворена ама не знам защо е мокра чантата.Отварям, а най-отгоре сложена пластмасовата бутилка с вода и то лежешката а учебниците все едно че е падал върху им водопад. Хич не й повярвах че била затворила бутилката. Отведох я в къщи и обявих че ще е наказана- ами те "наводненията " стават вече 3 на брой - колко може . Бързо се преоблякохме и отидохме на английски. В това време баща й направил разследване на чантата и какво открил. В училище им дават както знаете закуски и напитки , та този ден им дали чай в пластмасова чаша. Тя не била жадна и решила да прибере чашата в чантата. Сложила чашата най отгоре, но като мятала чантата на гръб след училище от натиска чашата се пукнала и ..... сушихме три дена учебниците на слънце. Рабира се отмених наказанието и дадох нови наставления - никакви чаши в чантата ако няма да пиеш просто не вземай напитката ...

Поздрави на всички о повече такива "весели моменти"
Виж целия пост
# 88
Благодаря, за милите пожелания  Hug
_, сетих се, за подобна "водна случка", с моята Доменика  Grinning Тя, не си беше затвори добре, шише с вода и станало мазало  Mr. Green
Виж целия пост
# 89
Здравейте майчета
получихме теста по ЧО вчера
ЕМИ и не съм доволна от него, направо съм възмутена. В шок съм от самото оформление на теста, направен е като за малоумници.
Преписвам ви пасажи от него :

"

Първият основен закон на Княжество България е ........................ . Приет е през ........ година в ........ . Народното Събрание ( ............ )  се състои от ...........................
........

До 1946 година България има три владетели. Те са  ................................................. . България е имала десетки Министър - председатели. Най ярка диря сред тях е оставил ........... По негово време България е била в ..................................... . Построени са .............. .


"

Детето трябва да попълни липсващите места. Кажете ми с този тест как детето ще се научи да излага това което е научило, да подрежда изреченията , да обосновава, да отсява основното от незначителното.

Сега една смешка.
В изречението
По негово време България е била в ..................................... .
моята дъщеря е поставила думата Европа ... паднахме от смях. Питам се коя ли дума трябва да се постави, оказа се че правилната дума била "разцвет". Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия