Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 216 226
  • 207
# 45
Здравейте, нещото, което знам е, че за висок свод се използват стелки - тип клин, може да видиш подобни на този сайт http://www.pedagbg.com/art_details.php?id=42

тази марка я намерих случайно в нета и съм използвала, много продукти. Много са добри. Четох и консултациите в сайта и мога да кажа, че става ясно - как да се борим с разни проблеми.
Купувала съм и от сайта и от аптеките, марката е немска и е с много високо качество и има сертификати от американската подоетрична асоциация (докторска специалност за крака).
Но най- голямата им сила е в профилактиката и има много продукти, от които се чувстваш добре, без да си създаваш проблеми в бъдеще.
Може да разгледате и да четете за много проблеми и решения.


Виж целия пост
# 46
Здравейте!Бих искала и аз да благодаря на plioki  за прекрасната тема.  bouquet
Вчера бях на педикюр /медицински/ и педикюристката ми каза,че не стъпвам правилно и имам нужда от специална стелка,не такава,която да купя от специализиран магазин,ами точно направена за мен.Информацията тук ми помогна много.Благодаря
Виж целия пост
# 47
И на мен предсоти да проучвам за висок свод.
Първата нформация е за поддържяне на крака със стелка.
Аз се интерсувам за, май наплъжен, висок свод - сега не сещам кой какъв е, но за този, който е липсващата част от подметката като стъпи крака:)
Виж целия пост
# 48
И на мен предсоти да проучвам за висок свод.
Първата нформация е за поддържяне на крака със стелка.
Аз се интерсувам за, май наплъжен, висок свод - сега не сещам кой какъв е, но за този, който е липсващата част от подметката като стъпи крака:)

При дъщеря ми се наложи да минем все пак на специални стелки,защото тези които са специални,но все пак не индивидуални,а с по-общ характер,не ни свършиха работа.
Арт-мама,понеже си от Варна/ако не се лъжа/,ако те интересува мога да ти кажа къде да ти направят снимка с плантограф и къде се поръчват индивидуални стелки според твоето ходило и проблем. Hug
Виж целия пост
# 49
Merci PURE ELIXIR!
Засега сме на вариант движение и ходене с боси крака, стелката е пожелателна. За мен е мистерия как високия свод пречи. Определено е проблем при покупка на обувки понякога, но за друго... дано не разбирам!

Във Варна снимат в МЦРСМ,. Ако има и други места постнете ги, на някой може да помогне.
Виж целия пост
# 50
Преди 2-3м. си купих стелки от Плантограф... Лични, само за моите изкривявания...
След 1/2 час носене на затворена обувка, снабдена със стелките от Плантограф ПАК си ме боли, както ако съм без тях.
Язък ми за париците...
НЕ ги препоръчвам.  Naughty
Виж целия пост
# 51
Да, и при мен не стана чудото, но със стелките изкарвам повече време на крак, отколкото без тях.
Виж целия пост
# 52
Здравейте!
Как да разбеба дали ми е висок свода?На мен ми се струва,че просто е изместен напред.
Имам предвид ,че когато например лятото ,си купя 1 номер по-малки обувки свода ми е на място.Когато
обувката е затворена и по мярка, никога свода не ми попада на място.Радвам се ,че идва лятоооо Grinning




Скоро водих щерката,но изобщо не се сетих да питам за моя случай.
Виж целия пост
# 53
снимай се.
Виж целия пост
# 54
Здравейте! Бих искала да споделя и моя опит. Имам дете на 3 години. Забелязах, че малко са му изкривени стъпалата и го заведох на един горещо препоръчан ортопед в Бургас. Прегледа го човека, и ме успокои че нищо му няма на детето, със възраста ще се оправи проблема. Успокоих се. след 2 седмици отидохме с детето до Украйна и така се получи че ме уредиха консултация с главния ортопед на детска ортопедична клиника. Диагнозата беше - плоско-валгусно деформация на стъпалата, напреднал стадий Shocked Изписа стелки на детето, по 10 масажа 4 пъти годишно и спец. упражнения. Стелките задължително да се носят нон-стоп, само на плажа и по камъни да е бос. Стелките ги направихме в Киев след предглед в една малка фирма и сега се чудя къде да ги правя в България. нямам възможност да пътувам всеки 6 месеца на 1500 км Confused Друг ми е въпроса къде да намеря и рехабилитатор. след 3 месеца трябва да се прави следващия сеанс. Мога да снимам стелките, ако някой се заинтересува да ми пише
Виж целия пост
# 55
Здравейте, аз съм от Русе и искам да отида на даден специалист ( незнам как се казваше) защотото имам гръбначно изкривяване а и мисля че вече имам плоскостъпие  Cry Cry Cry
 Спорта ми е любимото занимание ако се откажа от него....
Дано да може и без родител защото на майка ми не и пука особенно  Close Close Close
 При кой специалист (дайте ми адрес или телефон ) да отида?
Моля за бързи отговори - единственото което харесвам във себе си са правите крака сега ако и това изгубя  newsm45
Виж целия пост
# 56
Здравейте, аз съм от Русе и искам да отида на даден специалист ( незнам как се казваше) защотото имам гръбначно изкривяване а и мисля че вече имам плоскостъпие  Cry Cry Cry

Трябва да посетиш ортопед.Не мисля,че ще се наложи да се откажеш от спорта,но все пак зависи за какъв става въпрос.
Виж целия пост
# 57
Аз пък съм с обратния проблем - много висок свод и прищипан нерв от което. Болката е неописуема, имам два чифта стелки, правени по моя отливка в САЩ, но ми се иска да пробвам и тукашните. Много благодаря!
Виж целия пост
# 58
, имам два чифта стелки, правени по моя отливка в САЩ,

значи чух много добри отзиви за стелки, правени в САЩ и Германия. Тук някъде (в БГ) се поръчвали, доста се чакало, но били невероятни.

Отделно тия дни говорих с жена, която си е оперирала сводовете и на 2-та крака... Аз се потресох, но тя каза, че не било толкоз страшно. 1м. си плътно на постелъчен режим, после до 2-3м. се възстановяваш напълно.
Аз съм страхлива и явно ще си търпя болките от стъпалата цял живот.

П.П: хубаво би било да кажа (и честно), че явно посвикнах с плантографските стелки и сега до 1-2ч. мога да ходя с тях, без да ме боли.
Виж целия пост
# 59
защотото имам гръбначно изкривяване а и мисля че вече имам плоскостъпие  Cry Cry Cry

значи сега по ред:

За гръбначното изкриваване можеш да отидеш тук: http://sofia.point.bg/object/q/%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BCa+%D0%A1% … 5%D0%B4/obj/32242   

Това е фирма ФИЗИОМЕД. Има даден адрес и телефон.


А за плоскостъпитето да се тестваш на Платнографа:
http://plantograf.com/

Значи 2-та адреса са съвсем близко (за големината на Сф) един до друг (стига да познаваш района). Можеш да ги посетиш и 2-та в един ден, стига да се уговориш за час.

Късмет и не унивай толкоз бързо Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия