За състоянието на хижите по Витоша-е, не е ли жалко просто?

  • 947
  • 5
Днес вече открихме и пролетния сезон по Витоша, обикаляхме по полянки и заслончета.....и какво да ви кажа.....жалка картинка. Хижите и заслоните и прилежашите им кафененца са просто в трагично състояние. Покъртени стени, увиснали пердета, разбити стълбища, носталгично окаяна обстановка от далечното време на соц-а....... А биха могли да бъдат разкошни местенца. Предполагам, че там ношувките са жълти стотинки, но то кой ли ходи....почти не се виждат хора.
Та....кой , всъщност, е отговорен за стопанисването на легловата база по Витоша? На кого принадлежат на практика тези хижички и заведенията към тях? Thinking
Виж целия пост
# 1
Някои ги стопанисва Българския туристически съюз, други съответните общини. Някои са отдадени под аренда и ако попаднат на ентусиазирани и читави собственици просперират. Сещам се за хижа Мечит над Говедарци, която е взета от 2 семейства и е на доста добро ниво (за хижа разбира, се - лукс никакъв няма), но има кухня - готви се всеки ден, вътрешна баня (силно да се каже баня - душ в тоалетната - един в дамската , един - в мъжката), които са с топла вода - нещо непознато из нашите хижи. В стаите е чисто, дюшеци, завивки и постилки са нови, няма влага и мухъл, в хижата не се влиза с външни обувки, има и няколко стаички (килийки, по-скоро) за по 3-ма души. Тогава беше сравнително спокойно като ходихме миналия август и ни настаниха двамцата в една тройка да се ширим и интимничим Grinning.
Хижа Мечит е по-скоро изключение за нашите планини - всичко е в по-голямата си степен запуснато, гнусно-мръсно и превърнато в сборище на пиянски конпании.
Виж целия пост
# 2
Ми няма как да станат по-добре поддържани, защото до повечето не може да се стигне с кола. И все по-малко хора ходят. Ние си имаме любима хижа на Витоша, която е дадена под аренда, стаите са поносими (със собствен санитарен възел и постоянна топла вода) и има механа с работеща кухня. Е да, но паркинга е пълен. Никой не ходи пеша както би трябвало. Ние също се качваме с колата. Вярно после може цял ден да обикаляме, но дотам с колата. А тези, в които ходят само старците не могат да си позволят да се поддържат и обновяват - знаеш колко струва чая (забелязала съм, че там всеки си носи храна от в къщи).
Виж целия пост
# 3
Бото, вие на коя хижа ходите? Чувала съм-а и чела, след сърч в Гугъл ме доведе пак тук Mr. Green -позитивни мнения за "Звездица".
Виж целия пост
# 4
Боерица не беше много зле...като за хижа де.
Виж целия пост
# 5
То хотелите на Витоша са зле, пък какво остава за хижите  ooooh!  Яд ме е, много даже... Толкова много нови неща могат да се направят, други да се стегнат, но няма с какво.Щастливеца гниеше 15г...и накрая го бутнаха.
И атракции за децата може да се направят, с разрешение от общината, но пак няма кой и с какво...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия