почистване на ел. кана за вода- с какво?

  • 31 806
  • 15
Здравейте,
надявам се да не повтарям темата, но не можах да намеря нищо.
Става дума за ел.кани за вода. Във Варна водата е доста варовита и има много упорити отлагания по дъното на каната, който не мога да махна.

Някаква идея?
Виж целия пост
# 1
Завирам в каната вода+оцет, равни части.
Виж целия пост
# 2
не става, пробвала съм
Мислих си за някакви препарати като "Антикалк", но се страхувам да не остане нещо от него по каната newsm78
Виж целия пост
# 3
Моята я чиста само с оцет, наливам да покрие нагревателя и пускам да заври и след това само с гъба минавам и изплаквам, става като нова. В Бургас водата също е много варовита  Peace
Виж целия пост
# 4
направих го с Перилис - препарат за котлен камък - перфектно почистване ,но иска повечко изплакване
Виж целия пост
# 5
от Кауфланд купувах едни червени пакетчета-прахчета,коита са за почистване на кафемашина,но и каната почистиха идеално.
Виж целия пост
# 6
Много мерси за отговорите   bouquet  bouquet
тичам към Кауфланд  Grinning
Виж целия пост
# 7
Сложи лимонена кисилина във водата и я остави да поври известно време,остави капака отворен ,за да не спре варенето.
Виж целия пост
# 8
Аз я чистя като завирам вода със сода бикарбонат, ако е много зле червените пакетчета за кафемашини вършат идеална работа.
Виж целия пост
# 9
сипва се пакетче лимонтузо и се завира  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз завирам чист оцет в каната и го оставям докато изстине-всичко се почиства. Но го правя периодично, не оставям да хване прилично количество варовик. Каната ми е инокс- и лесно се почиства, не е пластмаса.
Виж целия пост
# 11
Слагам пакетче лимонена киселина и оставям водата да заври.
Виж целия пост
# 12
И аз я почиствам като сложа едно пакетче лимонтозу  и оставям водата да ври на отворен капак.Става идеално.
Виж целия пост
# 13
Аз от години почиствам каната си с вода и оцет, никога не е оставала и следа от котления камък, без значение колко дълго не е била почиствана. Правя го по следния начин: завирам 1.2л вода и допълвам с оцет до горе, оставям през нощта и на сутринта изплаквам! Peace
Виж целия пост
# 14
Сложи лимонена кисилина във водата и я остави да поври известно време,остави капака отворен ,за да не спре варенето.

И аз така почиствам - евтино, лесно и ефикасно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия