Шарени топки

  • 17 188
  • 61
# 15
Момичета степчетата не трябва да препърпяват термична обработка защото стават много вредни ,използвайте безвредни сладкарски боички или какао;
Благодаря, че сподели   bouquet
Виж целия пост
# 16
  :bouquet:10х ще се опита Crazy
Виж целия пост
# 17
Когато бях малка, редовно карах баба да прави тези топчета. Simple Smile Рецептата наистина е много стара, тя я знае от младите си години.
Благодаря ти, че ни припомни тази позабравена вкусотия! Heart Eyes
Виж целия пост
# 18
страхотни са  HugЩе ги пробвам непременно  Grinning
Виж целия пост
# 19
аз ги пробвах и аз която не съм любител на сладкото бях толкова много очарована ,а моя съпруг просто не можа да се спре.много са вкусни.мммммммммммммм Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug  bouquet
Виж целия пост
# 20
ще ги пробвам-а набухватели няма ли newsm78 като бакпулвер например
Виж целия пост
# 21
Остатъците от блата трябва да позасъхнат ли преди да се мелят на орехомелачката? newsm78 За пръв път виждам орехомелачка да се ползва за такава цел и нещо ме съмнява че би смляла мек пандишпан. newsm78
Виж целия пост
# 22
никой не ми отговори за набухвател и сложих-супер станаха
мерси  bouquet
Виж целия пост
# 23
И аз ги направих. Също с набухвател. Още не съм ги пробвала, защото се "напояват", но да разкажа и покажа. newsm78

Станаха ми по-малко и вероятно по-големи (трудно ми е да преценя тези на авторката). Пекох в стандартна тортена тавичка, а пандишпана бухна много. Значи трябваше да ползвам съответен размер чаша. Станаха с големина на топки за билярд. newsm78 Получените цилиндърчета също поизрязах с нож да да ги оформя катотопки. Пандишпана се смила лесно както се оказа в орехомелачката (бреей, ще знам!). Трохите ми станаха синьо-зеленикави, съответно и топките.
Крема ми се пресече. Sad Съответно взе по-малко мляко, беше по-гъст и трудно се мажеше. Не стигна, разбих още. Втория път стана, но този път пък доста рядък. Laughing Направо ги топях в крема и от там в трохите.

Като цяло, въпреки че ме посплаши наличието на сладкарски бои (не ме привлича мисълта да се тъпчем с химия), но какво да се прави...луд на шаренко се радва, реших се за спортния хъс. Laughing

Ето ги топките в готов вид:



Разрез не мога да покажа още, но така изглеждаха ненамазани:

Виж целия пост
# 24
Здравейте! Hug
Набухвател не се слага и може би затова са ставали толкова големи. В такъв случай може да се разделят с нож на половинки и така ще имате повече сладки. Wink Забравих да напиша, че се пече в голяма тава. Моята е с диаметър 38 см. А иначе готовите топки са ми около 4 см. Просто нямам по-малка чашка. В зависимост колко слагате боя се получават различни цветове топките.
Ето и новите ми партиди:
http://i179.photobucket.com/albums/w306/eti_31/DSC01918.jpg?t=1210241056
http://i179.photobucket.com/albums/w306/eti_31/DSC01919.jpg?t=1210241109
http://i179.photobucket.com/albums/w306/eti_31/DSC01913-1.jpg?t=1210241139
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=197197&photo=11
Виж целия пост
# 25
Късно казваш ета такива важни неща. Мислех да разрежа блата, обаче пък ставаше прекалено плосък. newsm78
Нищо, и големи топки ще си ядем. Mr. Green Между другото, страшно вкусни са. Пробвах ги тази сутрин...чуд-ни! Hug
Виж целия пост
# 26
xenia-много се извинявам за пропуска, но тия дни имаше доста празници и след това имах здравословни проблеми и затова не можах да поправя пропуска Hug Hug Hug Нормално в суров вид да е от 1 до 2 см. преди намазването с крема. За да може лесно да се отхапва. Радвам се, че са ти харесали Simple Smile
Виж целия пост
# 27
......... Между другото, страшно вкусни са. Пробвах ги тази сутрин...чуд-ни! Hug

Тъкмо се чудех на вкус какви са, иначе, че са ефектни - ефектни са!  bouquet
Виж целия пост
# 28
......... Между другото, страшно вкусни са. Пробвах ги тази сутрин...чуд-ни! Hug

Тъкмо се чудех на вкус какви са, иначе, че са ефектни - ефектни са!  bouquet

Аз не бих повярвала ако не бях опитала. Защото на четене си е пандишпан с маслен крем, какво пък толкова. Обаче....не знам какво пък толкова, но са страхотни. Mr. Green

Ета, какъв диаметър ти е чашката, с която ги режеш? И колко грама е 1 пакетче масло? newsm78
Виж целия пост
# 29
Чашката ми е 2.5 см. , а кравето масло е 125 гр.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия