За рибомунила

  • 3 026
  • 16
Искам да попитам по каква схема сте давали Рибомунил на децата си? В упътването пише 4 поредни дни от седмицата, в продължение на три седмици, през първият месец. GP-то на синът ми го няма и не мога да се консултирам с нея.
Виж целия пост
# 1
Да,така е 1-я месец.След това се пие още 5 мес.по 4 дни само в месеца. Peace
Важното е да направите пълния курс на лечението,иначе се обезсмисля!
Виж целия пост
# 2
 Peaceточно така е, трябва да се направи пълният курс и да се дава точно по схема. В листовката има схемата. Аз също съм давала рибомунил на дъщеря ми. Това, което съм запомнила е , че се дава сутрин на гладно и 15 мин. след това не се приема нищо друго.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви.
Виж целия пост
# 4
На моето дете днес му изписаха курс с Рибомунил, но по половин прахче. Чудя се как ще успея да разделя прахчето наполовина  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
На моето дете днес му изписаха курс с Рибомунил, но по половин прахче. Чудя се как ще успея да разделя прахчето наполовина  Rolling Eyes
Горе-долу на око..няма да е фатално +/- някой грам. Wink
Виж целия пост
# 6
Защо по половин прахче? Нали дозата е по едно прахче.
Виж целия пост
# 7
На моето дете днес му изписаха курс с Рибомунил, но по половин прахче. Чудя се как ще успея да разделя прахчето наполовина  Rolling Eyes
На нас също ни го бяха изписали по половин прахче. Разделях го като изсипвах цялото прахче в-у салфетка и с ножа го разделях на 2 равни купчинки. Едната връщах в пакетчето за другия ден а другата слагах в сока и я пиеше.
Виж целия пост
# 8
Защо по половин прахче? Нали дозата е по едно прахче.

Идея си нямам. Може би зависи от възраст, тегло и т.н.  newsm78

А я ми кажете, вие приемате ли Рибомунила за вид ваксина? Колкото повече чета, толкова повече се разубеждавам. Не започнах тази сутрин, защото моята е с повръщане и ще изчакам да премине.
Виж целия пост
# 9
Аз лично го приемам за имуностимулатор-така го знам.
Виж целия пост
# 10
Тарталета, колко кг. тежи Силия? Аз споделям твоите притеснения, на Мартин му го изписаха още март месец и аз все не мога да събера смелост да започна да го давам, направо си го приемам като ваксина. Нека се включат майки, които са давали Рибомунил, има ли някакви негативни ефекти?
Виж целия пост
# 11
Около 14 кг е моята щерка.
Виж целия пост
# 12
...на Мартин му го изписаха още март месец и аз все не мога да събера смелост да започна да го давам, направо си го приемам като ваксина. Нека се включат майки, които са давали Рибомунил, има ли някакви негативни ефекти?
Ами трябвало е март да се започне...или вече на есен(август-септември).Такава му е схемата,че се пие 6 мес.
И в други теми съм писала,но в/у сина ми нямаше негативен ефект.Дава се за повишаване на имунитета срещу бактериални причинители,и от както го е пил не е развил бактериална инфекция. Peace
Но всеки организъм е различен,тъй че си прецени дали да го даваш.
Лично аз съм доволна.
Виж целия пост
# 13
...на Мартин му го изписаха още март месец и аз все не мога да събера смелост да започна да го давам, направо си го приемам като ваксина. Нека се включат майки, които са давали Рибомунил, има ли някакви негативни ефекти?
Ами трябвало е март да се започне...или вече на есен(август-септември).Такава му е схемата,че се пие 6 мес.
И в други теми съм писала,но в/у сина ми нямаше негативен ефект.Дава се за повишаване на имунитета срещу бактериални причинители,и от както го е пил не е развил бактериална инфекция. Peace
Но всеки организъм е различен,тъй че си прецени дали да го даваш.
Лично аз съм доволна.


А как се справя с вирусните инфекции детето? Прихваща ли по- рядко, минават ли по- лесно или напротив?
Виж целия пост
# 14
Мам4е, благодаря за информацията. Аз питах лекарката дали можем да започнем сега, каза, че няма проблем.
Тарталета, Мартин е 15 кг, странно на каква база предписват 1 или 1/2 прахче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия