оскъден цикъл

  • 2 720
  • 4
Здравейте момичета, от доста време разглеждам всякакви форуми тук и търся отговор на моя въпрос, сега реших да се консултирам с вас...
Да, и аз искам да имам бебе, на 30г. съм, от година се опитваме...но нищо засега...
Преди година ходих на гинеколог-всичко нормално... нямах никакви проблеми с цикъла досега.
Менструалния ми цикъл се промени, от Нова година 2008г. менструацията ми беше много кратка 2-3 дни, при нормални 5-6, също беше и оскъдна. Ходих на лекар, никакви проблеми, изписа ми Утрогестан, за да нормализира цикъла, пих го 2 месеца. През този период беше нормален следствие на лекарствата. Когато го спрях, отново ми идва оскъден и кратък.
Иначе се чувствам добре, никакви болки и т.н. Отново мисля да отида на лекар през следващите дни.
Не знам това голям проблем ли е, каква може да бъде причината, благодаря ви предварително.
И все пак най - важното е, че искам бебе!!!
Виж целия пост
# 1
Какви изследвания сте правили през тази една година - спермограма, проследяване на овулацията, нещо друго?
Виж целия пост
# 2
Изследвания - никакви- профилактични прегледи, цитонамазка, гледахаме на видеозон. Докторът каза, че било рано за изследвания, ако немога да забременея до 1г. тогава започвало дълга процедура...и ми предписа лекарството. Та това беше.
Виж целия пост
# 3
Здравей Дидко,
Най-вероятно ще се наложи да изследваш хормоните си. Трябва да видиш и дали имаш овулация.
Липсата на овулация или проблем с хормоните могат да доведат до описаните от теб проблеми.
Мисля, че трябва вече да се консултира със специалист, а не с обикновен гинеколог.
Утрогестана, който си пила се приема след доказан с изследвания недостиг на прогестерон в организма ти. Приеман преди овулацията, утрогестана може да я подтисне.
Това са неща които специалиста би ти ги обяснил.

Надявам се да не те плаша, ама наистина трябва да потърсиш специалист – и за теб и за съпруга ти (трябва да направи спермограма)
Виж целия пост
# 4
didiko аз също бях с такъв цикъл. Продължителност 2-3 дни, без болки, без никакво усещане. Аз преди време съм била с кисти на яйчниците, пила съм куп хормонални, от които явно ми се промени и цикъла.

Както Тани ти е казала, най-добре е да се консултираш със специалист по стерилитет. Но и твоя доктор е прав, пробвай минимум година и ако не става тогава започни сериозни изследвания. Само те съветвам да не губите време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия