Ходихте ли на мамограф след раждането?

  • 10 005
  • 70
На 25 години съм и утре имам записан час за мамография,но лекаря ми каза,че преди 30 годишна възраст не е препоръчително да се прави мамография,защото имало облъчване!Сега незнам какво да правя,защото по принцип съм без оплаквания.
Виж целия пост
# 1
По принцип не е лошо да отидеш.
Аз съм ходила не ме предупредиха за облъчване, напротив лекар ми препоръча прегледа.
Виж целия пост
# 2
Аз не съм ходила
Виж целия пост
# 3
По-добре отиди на ехография на млечни жлези. Няма облъчване и е за предпочитане при жени под 30г. Аз утре имам час точно за това. Струва 20-25лв.
Виж целия пост
# 4
Не и не смятам да ходя.Но за гинеколкогичните прегледи винаги съм стриктна.
Виж целия пост
# 5
Аz пък съм ходила,и то преди 30.Но може и да е било ехография на мл.жлеzи,не съм сигурна  newsm78 .Мисля,че всяка държаща не zдравето си жена над 20 и нещо трябва да ходи.Все по често zа съжаление чувам zа случаи zа рак на гърдата или на шийката на матката при млади жени.Друг е въпроса,че се ходи на май само частно,не че е до парите.Питах личната,после гинеколожка(това беш преди около 2г.,де),тя ми каzа,че направление се дава само ако си над 35 или имаш оплаквания  ooooh!.Което е абсурдно,нали говорим zа профилактика.Уж...Даже пак трябва да отида,минах 30..Но може би ще е догодина,че сега ме чака раждане,живот и zдраве..
Виж целия пост
# 6
не съм ходила
Виж целия пост
# 7
Надявам се това да е полезно:
http://www.doctorbg.com/page.php?id=7115
Виж целия пост
# 8
По стечение на обстоятелствата веднъж годишно ми правят мамография. Вредно или не, предпочитам да ме облъчват, но да взема навременни и адекватни мерки в случай на проблем  Peace
Ехографията е нещо съвсем различно - това е видеозон на млечните жлези, докато мамографията е снимка  Peace
Виж целия пост
# 9
Ходя веднъж годишно на ехограф на млечните жлези. Там, където отидох не правеха мамография на жени под 30г.
Виж целия пост
# 10
Няколко месеца след раждането отидох на мамолог, който ми обясни, че на млади жени до определена възраст (май беше 30 или 35 години, но съм забравила точно) се прави преглед с ехограф и ръчен преглед и съответно ми направи и двата. Не боли, става бързо.

Успех! Peace
Виж целия пост
# 11
Аз работя в мамологичен кабинет, мамография се прави на жени под 35г само в определени случай, много рядко.Правилното изследване е ехографията, защото тя е значително по диагностична заради структурата на самата гърда при жени под 35г.Ако са ти дали талонче за мамография с него може да си направиш ехография, защото "любимата" здравна каса не поема "ехография на млечни жлези", в нашия кабинет практикуваме така  Peace
Виж целия пост
# 12
И аз
Виж целия пост
# 13
Не съм ходила.
Виж целия пост
# 14
И аз не съм ходила. През 6м ходя на мамолог, преглеждат ме на ехограф.
Ако се наложи и на мамограф ще отида. Дано не ми се налага... все още.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия