Крушунските водопади?

  • 20 588
  • 33
 Интересува ме има ли хубаво място където да се  отседне наблизо? Ако някой е ходил и има координати, моля за помощ.  И още нещо, подходяща дестинация  ли е за малки деца?
Виж целия пост
# 1
Аз ще ходя след 10 дни, но без преспиване. Записвам се да прочета подробности за маршрута, терена и т.н. Иначе съм чела, че пътеката е съвсем лека и не е проблем за деца, но все пак трябва да вървят час и половина, моля поправете ме ако греша, казвам какво съм чела.  Peace
Виж целия пост
# 2
Може да се спи в гостоприемницата, която е в началото на екопътеката.  Реновирана е, изглежда добре. Ние не сме отсядали, само хапнахме в ресторанта.
 http://www.maarata.com/?act=host
Виж целия пост
# 3
От сумати време се каним да посетим това местенце, че ни е и близо Embarassed...
Записвам се да следя.
Виж целия пост
# 4
Мъжът ми два пъти ходи през май месец и много му е харесало.
Виж целия пост
# 5
Много е готино и красиво там...
За жалост все по-комерсиализирано и замърсено става там... Народа умрЕ да отиде там с дисагите с манджи и да седне да яде  Sick

За много малки деца не е... Има места, на които трябва много да се внимава... Стръмни и опасни.
Малчо беше на около 4г., когато го заведохме. Баща му го носеше на няколко места.

За спане - не знам. Ние спим у свеки, която живее наблизо.
Виж целия пост
# 6
Шани, също и други, които са запознати, кажете ми - туристическата пътека покрай водопадите се изминавала за 1час 30 мин. бавно ходене, но не разбрах, това в 2-те псоски (отиване и връщане) ли е или само в едната посока и има още толкова на връщане?
От Ловеч бързо ли се стига до там и има ли табели за селото Крушуна, изобщо ще се ориентираме ли успешно само по карта, нямаме друга информация.
Трябва да сме доста стегнато организирани, защото няма да имаме много време.
Виж целия пост
# 7
pina, не знам за табелите. Мен ме водиха местни. Возих се кат' куфар.
Може би час и половина, до 2ч. и в двете посоки. Но там не е точно пътека, а са мостчета и мостове и стълби и кози пътечки. Трябва да се разминаваш със слизащи-качваща си, да внимаваш да не се подхлъзнеш и така. та не може да се каже с точносто, колко време би ви отнело. Мен ако питаш си отделете 1/2 ден. За да не бързате, да сте внимателни и да имате достатъчно време за снимки, които убедена съм - няма да устоите да не си направите. Няма такъв цвят вода... нещо от порядъка на преливащо се синьо-зелено...


И още една...  и пак...
Виж целия пост
# 8
Мерси, Шани!  Peace
Снимки съм виждала, аз, доста от нета и затова много ми се ходи, още от миналата година го плануваме.
Сутринта ще тръгнем от Варна и предполагам, че до 11ч. ще сме в Ловеч и искам да се разходим за около час, че никога не съм била там, а искам да видя покрития мост на Колю Фичето. После тръгваме към водопадите и ги разглеждаме. До към 19ч. най- късно ще трябва да сме в София.  Thinking  Хубавото е, че ще е ден през работната седмица и да се надяваме придвижването да се получава бързо и безпроблемно, също на водопадите, дано да има по-малко хора по това време.
Виж целия пост
# 9
pina, може би е по-добре да стигнете направо в Крушуна. И чак после Ловеч: моста и Вароша. А какъв хубав зоопарк имат... Идеята ми е да сте сред природата до ранния следобяд. В града, дори да завали и да се смрачи, все ще можете да се приютите нейде.
Абе не е лошо да се огледаш за нощувка в Ловеч  Grinning
Виж целия пост
# 10
И аз,pina ,бих те посъветвала първо да минете през Крушуна и после в Ловеч.И зоопарка е наистина чудесен. Peace
Ние от Плевен до Крушуна стигнахме за около 40мин.Доколкото се ориентирам/а аз принципно съм зле с ориентацията Mr. Green/,много по на път ви е идвайки от Варна да минете през водопадите.Довечера ще питам и мъжа ми,той ги знае тези пътища.
Иначе мястото е много красиво,да.Но не бих казала,че е подходящо за преход с малки деца.Ние ходихме,но не се изкачвахме много нагоре,само в началото.Мостчетата и пътечките са тесни и нанагорни/ако съществува такава дума Laughing/.
Виж целия пост
# 11
Благодаря за съвета, ще разгледаме пак картата и може да минем наобратно. Там са малки пътчета и на картата е едно, а в действителност може да има изненади. Ще чакам подробности Валенце!  Simple Smile

Нощувка няма да имаме в района, аз го мислих така, ама нямаме време. Все ще се справим, пък и в движение ще видим на къде ще задуха вятъра. До зоопарка няма да стигнем със сигурност, макар че и аз съм чела добри отзиви за там. То от варненския все ще е по-хубав, че нашия тука е направо тъжен....
Виж целия пост
# 12
Пина,естественно с моето чувство за ориентация съм те заблудила Embarassed.Питах мъжа ми-и неговото мнение е,че първо минавате през Ловеч и продължавате после за Крушуна. Peace
Виж целия пост
# 13
Мерси! Това е важно, защото все пак друго е човек, който познава пътищата в района!
Ще пиша като се върна, каква сме я накъдрили, но трябва да успеем. Сутринта ще тръгнем рано-рано.
Виж целия пост
# 14
Мерси! Това е важно, защото все пак друго е човек, който познава пътищата в района!
Ще пиша като се върна, каква сме я накъдрили, но трябва да успеем. Сутринта ще тръгнем рано-рано.

Ако тръгваш от Варна и региона...
Първо ти се падат водопадите, после Ловеч. Говоря да минете през Бяла, а не през В. Търново.
Бяла - Левски - Летница - Крушуна - Александрово - Ловеч.

Ако има пътуващи от запад на изток, тогава 1во е Ловеч, който аз обожавам  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия