среброто - как да го почистим ?

  • 9 586
  • 22
освен всеизвестния начин с оцет и сода, приемам изпитани предложения за почистване на сребро   bouquet
Виж целия пост
# 1
За оцет чувам за първи път  newsm78
Аз го чистя само със сода - сипвам си сода в шепата, слагам там бижуто, капвам няколко капки вода и търкам между двете ръце...става като ново за нула време Peace
Виж целия пост
# 2
С паста за зъби
Виж целия пост
# 3
А аз го чистя с паста за зъби и сода върху памук, с който търкам.
А за оцет и аз чувам за първи път.
Виж целия пост
# 4
може да се свари малко със содата, но само докато водата кипне, че да не изкриви бижуто
Виж целия пост
# 5
  bouquet
ще пробвам всички идея, дано се получи  Praynig
Виж целия пост
# 6
А как чистите сребърните бижута, които имат камъни? Изброените дотук методи могат ли по някакъв начин да повредят камъните? Или зависи и от самите камъни... Thinking
Виж целия пост
# 7
Аз си купувам разтвор - 750мл./18лв. , само потапяш и вадиш веднага.Почиства за секунди и много почерняло сребро!
Виж целия пост
# 8
Оцет и сода слагам в един съд и ги пускам вътре. После с парче вълнен плат ги полирам и стават, като нови. Peace
Виж целия пост
# 9
Дай ги на бижутер и не се занимавай с глупости  Peace
Виж целия пост
# 10
Има едни специални кърпички за тази цел. Стават за сребро и за злато. Почистват много добре.
Виж целия пост
# 11
Аз имах едни обички със седефени камъчета по тях които буквално се разтопиха от содата и оцета!И от тогава слегам една капка Cif (почистващия препарт)и с една стара четка за зъби ги тръквам.Стават като нови и камъните се запазват.Дано съм помогнала  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
С Cif става, обаче ползвайте само белият  Peace Бижутерка ми беше казвала, че перфектно се чисти среброто с амоняк. Не съм пробвала, че няма да изтрая миризмата на амоняка.
Не варете със сода бижута, ако има камъчета по тях  Peace
Виж целия пост
# 13
Откъде такъв разтвор за сребро може да се закупи??? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Откъде такъв разтвор за сребро може да се закупи??? Rolling Eyes
Аз си го купувам от пикадили-има щанд за сребро.Предполагам,че във всяка бижутерия за сребро ще го продават.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия