Да спестя ли 200лв от щори ?

  • 12 190
  • 41
Здравейте, след като най-накрая решихме какви щори искаме, открихме само 2 фирми, които ги предлагат, изготвиха ни оферти според размерите и се оказа разлика в цените от 200лв Shocked за привидно еднакви щори. Става въпрос за щори тип плисе във вариант "ден и нощ", които се изработват от 2 материи. Та по-скъпите са на фирма Гершман и като материи и като механизъм ми изглеждат много по-добри. Другите са на фирма Камакс, те май също са известни, само че там материите не ме впечатлиха толкова, а и механизма не ми вдъхна много доверие, но като цяло пак не изглежат зле. Въпроса ми е според вас струва ли си да дадем 200лв повече за сметка на по-добро качество или да се задоволим с другите, това все пак са едни щори...
Виж целия пост
# 1
Ние имаме такива щори на Гершман и като цяло съм доста доволна, макар да иг ползваме отскоро. Те предлагат два варианта - испанско и немско производство, като второто е доста по-скъпо. Имаме и от двете и е странно, но на мен повече ми допаднаха в процеса на ползване испанските механизми.
Немските щори се предлагат и от Инфреса, но на много по-висока цена.
Не знам за колко броя и колко големи прозорци става дума у вас, но ако имаш възможност да дадеш 200 лева повече за по-доброто качество - дай ги. Има вариант да изчакаш известно време, да насъберете парите и тогава да поръчваш - за добро или лошо жегите и слънчето в прозореца рано сутрин ще се завърнат пак догодина  Simple Smile
Друг сходен вариант е двойна римска щора от Гершман - една пред друга се слагат воалена и блек-аут щори. И такава сложих  Laughing - стои много добре, излезе като цена от порядъка на "ден и нощ", испански.
Успех, каквото и да решите!
Виж целия пост
# 2
Ако е за щори, аз не бих. В крайна сметка върху тях ли пада акцента на помещението? При мене щорите се пущат само вечер т.е. аз ги използвам по предназначение, а не като част от интериора.
Виж целия пост
# 3
Ако е за щори, аз не бих. В крайна сметка върху тях ли пада акцента на помещението? При мене щорите се пущат само вечер т.е. аз ги използвам по предназначение, а не като част от интериора.


Абслютно. Особено ако отгоре слагаш и перде (без перде/завеса на мен ми е леко офисно).
Щорите лично за мен са удобство, а не акцент. Но пък от Камакс не съм с много добри впечатления...
Виж целия пост
# 4
Плисето на Камакс се изработва от Гершман, защото първите нямат нужните машини за тях. Идея си нямам защо имаш такава разлика в офертите newsm78
Аа, сега прочетох по-внимателно - заради метериите. Ами не - не си заслужава да спестиш.
Виж целия пост
# 5
Зависи от интериора, но тези щори трудно се комбинират с перде. Слагат се вместо перде - текстилни са. Това им е замисъла  Grinning
Кат оцяло това са доста скъпи щори и 200 лева разлика може да има примерно за 1 стая, трудно за 2. Нелито си знае най-добре  Grinning
Виж целия пост
# 6
от камакс казаха че са спряли да работят с гершман и вече сами си намират материите, затова има разлика. а относно прозорците - става въпрос за трикрилен прозорец, заема почти цялата стена и врата за терасата, която е почти до него, цялата прозрачна, двукрилна. мисля че ще придадат голям акцент на всичко в стаята. а относно пердетата - те затова щорите са два цвята за да няма пердета, просто през деня пускаш по-прозрачната материя Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Нелито, на мен в едната стая, където са немски щори, останаха да им се влачат едни връвчици по пода, което е  Sick Гледай за вариант или с ръчно водене или с връзки, които не се влачат - като кажеш това, ще те разберат в магазина - някак не мога да опиша ясно разликата, макар че ти може и вече да си обсъждала вариантите.
Виж целия пост
# 8
Аз бих поръчала това, което ми допада повече - имаме една приказка с мъжа ми при такива ситуации "200 лв повече къде не отишли". То и за това ремонта и обзвеждането ни излезе 3 пъти повече от предвидента сума  Confused. На Гершман имам щори-плисе и с двата вида механизми(немски и испански) - и към двата нямам забележки.
Различен ли е механизма (двоен?) или се слага някакъв допълнителен механизъм, на който се закача "дневното" плисе. Сега се сещам какво представляваше плисето от тънка материя, а аз все още не съм си купила перде за помещението, в което са ми едните щори.
Виж целия пост
# 9
Зависи от интериора, но тези щори трудно се комбинират с перде. Слагат се вместо перде - текстилни са. Това им е замисъла  Grinning
Кат оцяло това са доста скъпи щори и 200 лева разлика може да има примерно за 1 стая, трудно за 2. Нелито си знае най-добре  Grinning

Малко са щорите които трудно да се съчетават с перде и  плисето не е този случай, отчасти и точно поради това че са от плат. Наподобяват римска щора. И двата вида добре се съчетават с пердета.
Виж целия пост
# 10
Различен ли е механизма (двоен?) или се слага някакъв допълнителен механизъм, на който се закача "дневното" плисе. Сега се сещам какво представляваше плисето от тънка материя, а аз все още не съм си купила перде за помещението, в което са ми едните щори.

май се слага допълнителен механизъм на дневното плисе, то идва някакси като втори ред, bib.bib нямаш ли някоя снимка да покажеш? Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Какви са тези щори "ден и нощ"? Я покажете ,моля!
Виж целия пост
# 12
потърсих снимки, но не намерих много, надявам се да добиете представа от тези

http://www.simmon.com.au/images/chair_blind.jpg

http://rainbowshadesbyjane.com/images/danight.jpg

Виж целия пост
# 13
Аз лично бих взела от по-евтините щори, а пък с 200 лв. бих купила едно хубаво перде за стаята.
Виж целия пост
# 14
ама на тия щори не трябва да се слага перде, по-светлата материя играе ролята на светло перде, а вечер си пускаш тъмната материя, която не пропуска светлина и тя е вместо завеса. получава се така все едно имаш 2 реда пердета, просто пестиш място, тъй като щорите са закрешени за дограмата и са плътно до стъклото и примерно като си отварям вратата  не трябва да бутам нищо Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия