Колко време преди раждането спряхте магнезия?

  • 9 193
  • 64
На магнезий съм от 5-6 месец на бременността поради чести подготвителни контракции. Моята докторка ми каза, че ще го спра чак втората половина на деветия месец. Във форума обаче попадам на противоречиви мнения, че магнезия се натрупвал в организма и прекалено дългата му употреба пречи за получаване на добро разкритие при раждането.

Моля тези, които имат наблюдения по темата ми, да споделят!
Виж целия пост
# 1
И аз имах чести подготвителни контракции, но не съм пила абсолютно нищо! Мисля, че с навлизането в 9-ия месец е логично да се спрат, защото точно тогава си е моментът за тези контракции и са нещо напълно нормално  Peace
Виж целия пост
# 2
Аз го спрях в 7-ми месец.
Виж целия пост
# 3
Не знам защо има противоречиви мнения на тази тема, когато магнезий се предписва и взема по предписание на гинеколог.
Аз бях на магнезий по същите причини, но  от края на 6 месец. Спрях го в 38 седмица и в 39 родих.
Имах разкритие и щях да родя нормално, но тоновете на бебето започнаха да се губят и ме оперираха по спешност.
Не съм специалист, но ако магнезия беше опасен, нямаше да се дава на бременни.
На мен гинеколог ми е предписал магнезий и  той не е навредил, нито на мен, нито на бебето ми. Доволна съм, че можах да си износя детето и то се роди здраво.
Виж целия пост
# 4
Аз го пиех от средата на шести месец поради подготвителни контракции и лекарката ми каза да го спра след като влезна в девети месец Peace
Виж целия пост
# 5
До средата на 9-ия месец. Док само ми намали дозата за последните 2 седмици. Една седмица след като го спрях родих нормално  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз го пиех от 4-ия месец до вечерта преди секциото /планувано/. Не се притеснявай, докторите ще ти кажат кога точно да го спреш за да можеш да си родиш нормално.
Виж целия пост
# 7
Пиех го докрай, тъй като трябаше да родя секцио. Но повярвай ми, въпреки че вечерта преди секцио пих 2 хапчета, това не попречи в 3 сутринта да се събудя с контракции, с разкритие и дори нямаше време за клизма  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 8
Не съм специалист, но ако магнезия беше опасен, нямаше да се дава на бременни.
На мен гинеколог ми е предписал магнезий и  той не е навредил, нито на мен, нито на бебето ми. Доволна съм, че можах да си износя детето и то се роди здраво.

Напълно съм съгласна. PeaceПо темата-на мен ми казаха да спра да го пия към края на 8ми месец.
Виж целия пост
# 9
В началото на 9тия месец.
Родих точно на термин и нямах никакъв проблем с разкритието.
Виж целия пост
# 10
Не сям го пила въобще
Виж целия пост
# 11
Момичето пита докога сме пили магнезий, а НЕ дали въобще сме пили Whistling
Аз пих до една-две седмици преди датата на секциото HugНе съм го пила заради някакви проблеми, напротив за да се предотвратят евентуални такива Peace
Виж целия пост
# 12
15 дни. Simple Smile
Виж целия пост
# 13
аз го пия от 5 месец заради контракции и докторката ми каза да спра да го пия щом влезна в 9ия месец
Виж целия пост
# 14
Аз го пиех от 5-ия месец до вечерта преди планирано секцио по медицински причини.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия