неспокоен сън

  • 558
  • 9
Здравейте! Не съм сигурна дали вече няма подобна тема, но ми се иска да знам дали някой друг също се е сблъскал с такъв проблем. Бебенцето Веско вече е на седем месеца, а сънят му е доста неспокоен. Заспива без проблем към 8:30 вечерта и спи спокойно до към полунощ; след това започва да се буди - стряска се, иска да суче, и така почти на всеки час. Интересното е, че щом го взема на ръце, след 2-3 минутки пак е заспал и трябва само да го върна в креватчето. Възможно ли е да е от зъбките - вече имаме два, ... Споделих с педиатърката му, но тя ми каза да му давам някакво хомеопатично лекарство за спокоен сън. За мен това не е разрешение на проблема. Другото ми предположение е, че може би остава гладен. Той е захранен, т.е. яде доста неща, основното кърмене засега остана да е сутрин и вечер. На него определено кърмата само не му стига, за да се нахрани, но вечер не мога да му давам нищо. Ще се радвам, ако споделите за подобен проблем и как го разрешавате.
Виж целия пост
# 1
и моят син се стряскаше така. причината в едните случаи бяха зъбките, а в другите- сънувал е нещо, което е преживял през деня и се вълнува и просто искаше да бъде гушкан.
искрен осе надявам да са такива причните, макар че според мен ако не мустига храната едва ли ще заспи спокойно отново, както казваш Peace
Виж целия пост
# 2
И аз мисля, че е или от зъбки, или просто има нужда от гушкане или както казва нашата кака - от смучкане.
Виж целия пост
# 3
Синът ми е на 8 месеца и от преди месец започна посреднощ от време на време да се буди със силен плач,като го взема да го гушна се успокоява и след 2 мин. пак заспива.По принцип е много спокойно бебче и си спи непробудно до сутринта.Аз го отдавам на никненето на зъбчетата и ако е изкарал по емоционален ден. Peace
Виж целия пост
# 4
Моят син доста често спи неспокойно.Причините могат да са много.Като по-малък го мъчиха колики,после зъбки,после...А и той е много емоционално дете,това също оказва влияние.Хомеопатичните хапченца не са ли "Дормикинд"?Аз в момента давам на сина си от тях,защото през последните няколко дни беше доста нервен и раздразнителен,а това се отрази и на съня му.Слагам по две във водата,с която му правя млякото преди заспиване.На него му помагат.Разбира се,не бива да се прекалява.Но за няколко нощи не мисля,че ще има проблем.
Виж целия пост
# 5
Ако е гладен няма да заспи след като го гушнеш.Или го мъчат зъбки,или сънува нещо което е преживял през деня.И този период ще отмине просто трябва търпение както с всичко останало. Peace
Виж целия пост
# 6
Моят син точно от глад беше така. Давах му вода или да суче и той се успокояваше. И така до след около час. Започнах да му давам направо кисело мляко след кърменето и започна да ми спи спокойно. Преди наддаваше по 200 гр. на месец. Сега наддава по около 400-500 гр. вече 2 месеца напред и ми е спокоен през нощта.
Виж целия пост
# 7
О, Боже, все едно моето дете описваш! Заспива към 20.30-21 ч. и спи максимум 4 часа. После започва будене през около час-два, в най-добрия случай. Аз вече съм на ръба на силите си, защото при нас е така от 2-3 месеца. Да не говорим, че никога не е спала по цяла нощ. И аз давах Дормикинд, но имаше ефект за 1-2 нощи. После пак се започна. Мислех, че е от зъбите, но вече и аз не знам... Само когато е на цица се успокоява. После обаче имаме проблем и със слагането в нейното креватче, събужда се много бързо и пак се започва отначало - мрънкане, вдигане и т.н. Ако просто не я взема, започва един рев... Понякога се чудя и аз дали не си остава малко гладна, не знам вече колко кърма имам. Все пак заспива, след като е поцокала малко. Мисля скоро да започна и аз да й додавам кисело мляко, защото никакво АМ не иска. Изобщо, не знам какво да правя, а вече наистина не издържам.
Виж целия пост
# 8
И ние сме така. От 7 месечна възраст някъде започна да се буди много вечер и цока малко и го пренасям в кошарата. Имало е нощи и по 10 пъти да се буди. Вече има 8 зъба и буденето продължава - незнам до кога ще е така. Давам му Дормикинд, но ефект не виждам.
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми също се сряскаше,преплакваше на сън и след 2 седмици се появи зъбче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия