Кога сменихте позата в количките?

  • 3 281
  • 72
На каква възраст започнахте да повдигате количката на детето си под ъгъл от 45 градуса?
Виж целия пост
# 1
На пет месеца и половина. Но при всяко дете е индивидуално и зависи  от развитието му. Така поне ми каза педиатърката.Има грешка в заглавието.  bouquet
Виж целия пост
# 2
На четири месеца го повдигнах.  Thinking
Виж целия пост
# 3
А защо слолчетата за кола са под такъв ъгъл и ги дават за новородени?  newsm78
Виж целия пост
# 4
А защо слолчетата за кола са под такъв ъгъл и ги дават за новородени?  newsm78

кошчетата ли, те следват извивката на детето и не са опасни за него. От първия ден могат трябва да се возят в стол-кошница. тежестта на телцето е разпределена, а в количката тежестта е на дупето и не бива да сяда на 90 градуса, докато не стане стабилно. 45 градуса е полулегнало положение, повдига го.
Виж целия пост
# 5
А защо слолчетата за кола са под такъв ъгъл и ги дават за новородени?  newsm78
При тях и крачетата са нагоре и тежестта не пада
върху тазобедрените стави.
Дори (според някои педиатри) това е много по- полезна
поза за новороденото, отколкото в изпънато легнало положение.
...защото и до сега, в корема на майката, бебето е било свито... Rolling Eyes

...а по темата....на по пет месеца. И на двете.
В количката е друго- тежестта пада на кръста
(който все още е нестабилен) и гръбначния стълб се огъва...
Свличат се някак си... Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Благодаря  Hug  Просто днес ми казаха, че вече съм можела да я слагам, но ми се струва рано и вие го потвърдихте  Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря  Hug  Просто днес ми казаха, че вече съм можела да я слагам, но ми се струва рано и вие го потвърдихте  Peace
Добре, че не са ти казали, че може и в проходилка да я слагаш вече Wink

Изчакай още два месеца. За никъде не бързаш Hug
Виж целия пост
# 8
на 4 месеца. на количката седалката също не е водоравна на земята, има наклон и крачетата са повдигнати. тоест, извивката е абсолютно същата, както на кошницата за кола, а гръбнакът е плътно притиснат към облегалката. по тази причина няма и напълно легнало положение - от новородено синът ми се вози с наклон около 30 градуса, никога не е лежал.
Виж целия пост
# 9
Около 5м  Peace
Виж целия пост
# 10
След 4тия месец.
Виж целия пост
# 11
Горе -долу взех да надигам по -мъничко след навършване на 5 месеца, а на 45 градуса на 5 и половина. На 6 месеца вече му вдигах количката повечко даже.
Виж целия пост
# 12
На 5 месеца и нещо започнах да го повдигам,но не винаги Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
На пет месеца Peace
Виж целия пост
# 14
След 4-тия месец започнах да им повдигам нивото на количката  Peace.
Виж целия пост
# 15
4 месеца.
Виж целия пост
# 16
В началото на 5 месец започнах да я повдигам за около 15 минути като постопенно увеличавах времето.
Виж целия пост
# 17
Аз сложих дъщеря ми на 5 месеца и няколко дни, просто преди това тя не се чувстваше добре така Peace
Виж целия пост
# 18
А аз от около седмица я сложих на 30 градуса и се притеснявах да не съм избързала,но преди това и тя си нямаше желание да се изправя Peace
Виж целия пост
# 19
На 4 месеца я повдигнах, но ми беше по-малък наклона /може би около 30 градуса/
Виж целия пост
# 20
От 5 месеца и половина Simple Smile
Виж целия пост
# 21
От 3 месец дъщеря ми се вози в кошницата за кола върху шасито на количката. Там също беше повдигната, но все пак кошницата има извивка и ъгълът не е като при количките. Когато стана на 5 м., я сложих в летния вариант на количката, под ъгъл 45 градуса.
Виж целия пост
# 22
Повдигнах го, когато бебчо реши че вече му е омръзнало да наблюдава само небето и облаците и вече искаше да зяпа какво става наоколо. Heart Eyes Постоянно се надигаше нагоре и ръмжеше от яд. Това стана някъде в средата на 5 месец.
Виж целия пост
# 23
На четири месеца и половина.
Виж целия пост
# 24
След четвъртия месец Peaceпо детето ще разбереш.
Виж целия пост
# 25
На 4 месеца и 10 дни на 45 градуса. Бях питала ортопеда преди това.
Виж целия пост
# 26
в края на 5 месец, но за кратките разходки. иначе до тогава беше в кош за новородено и няколко пъти с кошницата за кола.
Виж целия пост
# 27
По принцин от 6 месец, но детето само ще ти покаже когато само си надига главичката и иска да се изправи тогава е момента.
Виж целия пост
# 28
На 3 месеца и половина.
Виж целия пост
# 29
На около 5 месеца. Дотогава само спеше по време на разходка. Като започна да стои повече буден и да се опитва сам да се надига на лакти, го поизправих, за да може да зяпа наоколо.
Виж целия пост
# 30
На 45 градуса го сложих на 5 мес. някъде, може и малко по-рано, но горе долу това ми се дърти 5 мес. плюс/минус 1 седмица  Simple Smile
Виж целия пост
# 31
На 4 месеца и половина започнах да го вдигам по малко - за 10-15 мин при това като сме на едно място.
На 5 месеца започнах да го разхождам повдигнат за около 30 мин.
Виж целия пост
# 32
На 4 месец . Peace
Виж целия пост
# 33
От 5-я месец
Виж целия пост
# 34
Около 6-7 месец.
Виж целия пост
# 35
Не помня точно на колко месеца беше. Когато започна сама да иска и да се набира с ръчички (упражненията които трябва да правим Simple Smile ). Помня само че лекарката ми се сара че било рано още, но тя така или иначе сама си се изправяше вече.
Виж целия пост
# 36
От 4-я месец  Peace
Виж целия пост
# 37
Здравейте от нас с Мари!Ние сме на 4 месеца и вече си вири главичката и иска да става това знак ли е че мога да и дигна позата на количката с една позиция?И принципно от кога е допустимо да я повдигна?Сега много често чувам че момиченцата трябвало по късно да се слагат да сядат,но бебка от сега ме затиска Grinning и незнам как да постъпя.Ако някой е просветен чакам помощ.  bouquet
Виж целия пост
# 38
и моят син, както и повечето бебета на тази възраст имат желание да се надигат. не е желателно да става преди 5-6 навършени месеца.
аз лично постепенно го понадигах вкъщи с възглавници, а количката му я повдигнах на 5 месеца и половина. отначало се клатушкаше, но после постепенно се научи сам да стои.
Виж целия пост
# 39
Можеш, но по-добре на половин час я слагай да легне за половин час. Кръстчетата им са слаби още за да стоят дълго надигнати. Калина взех да я слагам от 5-6 месец.
Виж целия пост
# 40
Беше на около 5 месеца. И вдигнах нивото на първото след легнало положение. Мисля че това е най-ранната възраст на която е подходящо. Но те разбирам и аз вече нямах търпение да я вдигна . Peace
Виж целия пост
# 41
Някъде на 6 месеца го сложих в полуседнало положение,но той пък никога не  е изявявал желание да става Grinning
Виж целия пост
# 42
След 5 навършени месеца я повдигнах леко. А след като в къщи започна да прави опити да седи я сложих седнала и  в количката. След 6-я месец децата стеват по - наблюдателни, заобикалящата ги среда им е интересна и откриват света оглеждайки го от своята "крепост"  Simple Smile .
Виж целия пост
# 43
От 4-ти месец я вдигнах на 45 градуса.
Виж целия пост
# 44
След 5 навършени месеца я повдигнах леко.
Виж целия пост
# 45
На тази възраст и аз надигнах количката под 45градуса PeaceДавай смело Peace
Виж целия пост
# 46
Можеш вече да Peace
Виж целия пост
# 47
Между 4,5 и 5 месец повдигнах нивото на количката
Виж целия пост
# 48
и моят син, както и повечето бебета на тази възраст имат желание да се надигат. не е желателно да става преди 5-6 навършени месеца.
аз лично постепенно го понадигах вкъщи с възглавници, а количката му я повдигнах на 5 месеца и половина...

съгласна съм - първо лека полека вкъщи с възглавници и след това количката Simple Smile
Виж целия пост
# 49
Можеш.
Виж целия пост
# 50
Ние сме почти на 5 мес. и след 3 дни, когато се приберем у дома, ще сменяме зимния кош с летния, т.е. вече ще сме в полулегнало положение. На малката вече й е адски трудно да лежи, когато е будна, и постоянно иска да се изправя и много се изнервя.
Виж целия пост
# 51
По-добре изчакай да стане на 5 месеца.
Виж целия пост
# 52
На 5 месеца го вдигнах малкия, но мисля, че можеш
Виж целия пост
# 53
При тази позиция тежестта се разпределя основно на гръбчето,не на кръста.Все пак е полу-легнало,а не полу-седнало положение.
Не виждам проблем,дъщеря ми още от 3-месечна се надигаше да се изправя.Голям зор беше с нея,но изчаках докъм края на 4-ия месец.
Според мен,така ще му е по-удобно на  бебчето. Peace
Виж целия пост
# 54
На 4,5 месеца вдигнах облегалката на 45 градуса, а на 6,5 месеца-до седнало положение.
Виж целия пост
# 55
Около 6месец.
Виж целия пост
# 56
След преглед при ортопед, който ни каза че е напълно готова да стои както на 60 така и на 90 градуса, туй като вече се вижда косста в ябълките Бяхме точно на 5 месеца и 20 дена Simple Smile
Виж целия пост
# 57
На три месеца и половина я вдигнах на 30, на 4 и малко на 45.
Виж целия пост
# 58
Не мога да повярвам колко различни са децата,
моята госпожица тъкмо  навършваше три месеца и почна да се надига много упорито, все се надявах да и омръзне, но уви. Тя едва беше почнала да хваща играчките над леглото си и се мъчеше да се надигне кат се набираше за тях.
След 3 и половина месеца и вдигнах гръбчето на 1вата степен, смятам че не е проблем, така е по легнала дори и от положението на кошчето за кола...
Виж целия пост
# 59
Към края на четвъри месец започнах да го слагам за по малко на първата степен. А в края на шестия вече стои стабилно седнал.
Виж целия пост
# 60
През третия месец се возихме на първото полулегнало положение на количката.На 6м. вече стоеше сам без опора.Не съм го насилвала,но той се хващаше за количката и се надигаше сам.Всяко бебе е различно.
Виж целия пост
# 61
Можеш да е сложиш под наклон от 45 градуса. А за седнало положение след 6 месец.
Виж целия пост
# 62
Спокойно можеш да промениш положението на количката. От легнало състояние в полуседнало.
Виж целия пост
# 63
На 4 месеца и половина му купихме нова количка и я повдигахме съвсем мъничко, когато беше буден, но повтарям за кратко (защото той обожаваше да спи навън в количката и през повечето време си спеше в нея).
Виж целия пост
# 64
И ние сме в същото положение, но аз все още не смея да я повдигам. Мисля си, че все още е малка. Преди да навърши 4 мес. повдигнах нивото на количката 1-2 пъти само за малко, но тя се свличаше надолу и не можеше да се задържи. Преди няколко дни пак опитахме за 5 минутки и сега си стои стабилно и си разглежда наоколо, но... все пак ме е страх да не се натовари много гръбчето. Аз лично ще поизчакам още малко - има време за всичко! Ще седне, няма къде да върви!  Mr. Green
Виж целия пост
# 65
Аз повдигнах облегалката в количката на първото ниво, когато бебка беше на 3 месеца. Ортопеда и педиатъра одобриха, но и да не бяха, пак щях да го направя, защото бебка се напъваше да си надига главата и гръдния кош и се сърдеше, че не може да си гледа наоколо когато е легнала. Но тя е много подвижна и жилава откак се е родила. След като я повдигнах, по-щастлива от нея навън няма!  Simple Smile
Виж целия пост
# 66
на 4 месеца Peace
Виж целия пост
# 67
Към 4.5м.
Виж целия пост
# 68
Добре че я има тази тема, защото и на мен ми предстои, а не знаех със сигурност от кога. Просто съм забравила как беше при каката Grinning
Виж целия пост
# 69
Валя беше на около 5 месеца, когато й повдигах нивото, защото все искаше да се надига и да гледа.
Мимо беше на около 7 месеца, когато го сложих в летния вариант на количката, но все още легнал почти хоризонтално, защото излезехме ли навън моментално заспиваше.  На 8 месеца вече спокойно си стоеше седнал, без да се изхлузва надолу.
Виж целия пост
# 70
Дъщеря ми е почти на 5м. но все още я возя легнала,но мисля да повдигна вече облегалката на количката  Wink
Виж целия пост
# 71
4 мес и половина,още от новороден спи/лежи в шезлонг в къщи той също е с лек наклон  Mr. Green
Виж целия пост
# 72
От самото начало си ябях повдигнала на 20 градуса(за да не повръща),към края на 2рия месец вече не искаше да стои легнала и се принудихме да я повдигнем още и сега стои на 45 и е доволна,че вижда всичко Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия