За пушенето по време на бременност

  • 6 523
  • 109
Искам да ви попитам за пушенето по време на бременност какво ще кажете?
Виж целия пост
# 1
АМи нищо хубаво Mr. Green Аз спрях цигарите веднага, щом разбрах, че съм бременна. А преди това все не можех да ги откажа
Виж целия пост
# 2
Различни теми с еднакво заглавие newsm78
По вьпроса-твьрдо против цигарите по време на бременност.Бях пушачка и сега пак паля Mr. Greenно от момента,като разбрах,че сьм бременна ги спрях,запалих,когато Денис беше на 3 месеца.Ако кьрмих нямаше да пуша сьщо,но неможах Tired
Виж целия пост
# 3
пуших TiredНека сега ми издерат очите.По-лошо е да се пуши при кърмене
Виж целия пост
# 4
Много против.Аз също пушех и в момен когато разбрах, че съм бременна  веднага ги разлюбих и мъжа ми се облажи  с цяла кутия GD Laughing(тъкмо си бях купила цигарки).След това докато го кърмех пак не пуших.Едва сега когато вече не кърме пак ги започнах(да ме питаш защо) newsm78.Е това е! Недей да товариш товариш детето с твоите пороци.А да ти кажа честно не е толкова трудно да ги спреш когато знаеш какъв е залога.

Успех!

Виж целия пост
# 5
Твърдо против...
Аз ги отказах в мига в който видях малката точка на ехото, после почнах като спрях да кърмя...общо взето около 2 години по-късно....ма пак ги спрях...
Но за мен са несъвместими с бременност и кърмене.
Виж целия пост
# 6
   Спрях ги веднагически! Винаги съм си мислела , че ако случайно се роди с някакъв недъг, като е възможно виновни за това да не са цигарите ,/ но кой може да ти каже/, аз как бих се чувствала... Никога не бих си простила!
Виж целия пост
# 7
Изключително против съм.Ако искаш вреди на себе си,но недей да вредиш на бебчето,може да получи астма,алергии и какво ли не.Разбира се може и нищо да му няма,но едва ли искаш да провериш.Желая ти воля,за да ги спреш и лека бремнност.
Виж целия пост
# 8
Аз съм против .Категорично .
Виж целия пост
# 9
При предищната ми бременност, спрях цигарите още щом видях положителния тест, а при тази още преди теста защото ми ставаше гадно само от миризмата им
Истината е че има толкова много пушки които раждат живи и здрави деца, но само си помисли че цигарения дим стеснява кръвоносните съдове и това пречи на кръвоснабдяването на плацентата ти, оттам и бебето ти страда
Виж целия пост
# 10
Да не пушиш ще ти кажем!!!
Виж целия пост
# 11
По този въпрос разговарях с гинеколога си, когато бях бременна. По-опасно е да спреш цигарите изведнъж, от колкото да ги намалиш постепенно! "Една-две цигари не вредят" ми каза той и аз спазих това златно правило, но... кърмене и цигара - не!!!
Виж целия пост
# 12
Много, ама много съм против. Twisted Evil Като си решила да вредиш на себе си и нямаш инат да ги спреш, бебчето с нищо не ти е виновно, че да го тровиш.
Виж целия пост
# 13
АМи нищо хубаво Mr. Green Аз спрях цигарите веднага, щом разбрах, че съм бременна. А преди това все не можех да ги откажа
Peace
Виж целия пост
# 14
Дългогодишна пушачка съм. Имах проблем в самото начало на бременността, лежах в болница. Най-любопитното беше, че цигарите не ми ги забраниха, но секса ....... абсолютно да! Сега припалвам по една цигарка/от тези, най-слабите/ с кафето на един-два дни Embarassed
Виж целия пост
# 15
По този въпрос разговарях с гинеколога си, когато бях бременна. По-опасно е да спреш цигарите изведнъж, от колкото да ги намалиш постепенно! "Една-две цигари не вредят" ми каза той и аз спазих това златно правило, но... кърмене и цигара - не!!!
и аз така.Е,до 2 цигари не съм стигала,но по една или половин-да,когато ми се допушеше много си дръпвах няколко пъти и това е.Но докато кърмех-НЕ,колкото и да ми се е пушело Naughty
Виж целия пост
# 16
Против! Преди да забременея пушех по 2 кутии на ден, когато разбрах за бременността ги спрях веднага и за 9 месеца ми се допуши само веднъж и ми се допи кафе, а и него бях спряла. Бях в 5-тия месец, направих си кафе и си запалих една цигара, от която ми стана отвратително в устата и я загасих и кафето не изпих. Сега пуша по кутия на ден.
Виж целия пост
# 17
Против, категорично.
Не съм пушила нито преди, нито след като забременях.
Виж целия пост
# 18
Категорично против Naughty По- добре 9м. без цигари, отколкото цял живот да съжаляваш, ако не дай си Боже  детето не е добре.
И двата пъти ги спрях веднага, след като разбрах, че съм бременна и пропуших веднага след като спрях да кърмя Confused Не приемам и това, че е позволено, дори и на 1-2 цигари Rolling Eyes
Виж целия пост
# 19
Твърдо и категорично против.Преди да забременея пушех.От бременността насам - абсолютно не.Не искам детето ми да диша тия боклуци.Баща му пуши,но само на терасата Mr. Green.
Виж целия пост
# 20
Не  вярвам да има някой,който да одобри пушенето при бременност.Аз също съм против въпреки че накрая вече припалвах по една две.
Виж целия пост
# 21
Не съм пушила нито с първата, нито с тази си бременност.
Отказах ги и двата пъти след като разбрах че, съм бременна.
Но съм палила по една цигара в компания 5-6 пъти, докато бях бременна с първото си дете.
Виж целия пост
# 22
Отказах цигарите, още с първата ми бременност преди 8 години.
Виж целия пост
# 23
категорично  против.За мен гледката :бременна жена ,лапнала запален фас  Sickе супер неприятна.
Обаче всеки има право на своя избор-като не може да се откаже от цигарките ,въпреки бебешките ритничета и тупкащото малко сърчице-незнам Sick
Виж целия пост
# 24
Аз лично съм против.
Всеки решава за себе си обаче.
Виж целия пост
# 25
пуших TiredНека сега ми издерат очите.По-лошо е да се пуши при кърмене

И аз така. Е, не съм прекалявала де, но е факт. 1-2 цигари на ден. Като кърмих после спрях да пуша напълно.  Peace
Виж целия пост
# 26
Против! Грозно ми е, като видя бременна жена да пуши, и ми е жал за бебенцето.
Не съм пушила и през двете си бременности.
 
пуших TiredНека сега ми издерат очите.По-лошо е да се пуши при кърмене

Защо, някой ще издира очите на друг? Пушенето е осъзнат избор, решила си, че ще пушиш, въпреки бебето, пушила си. Не си тровила ничие чуждо бебе, за да ти издира очите някой. И да, пушенето по-време на кърмене, е много вредно за бебето, но това не намаля вредата на цигарите, по време на бременност.
Виж целия пост
# 27
И аз съм дългогодишна пушачка!!!Не се гордея с това,но и не отричам че пушех през бременноста.Когато видях двете чертички на теста имах голям проблем с "отказването от раз"  Confounded С ръка на сърцето признавам че никога не ми е било толкова трудно!!!
До трети месец криво ляво остисках да не пуша,но започнах да ям за 2,3 че и 4-ма за да се разсейвам.След това си припалвах с кафенцето, и вечер.В седми месец като влязох в болница с настинка нямаше как да "припалвам" и с излизането спрах! Сега чакам бебка да се роди и да си я кърмя,пък после пак  smile3546
Пробвах,но не мога да ги откажа.Да ги спра за извесно време да,но не и да ги откажа,а и ми липсват.От както не пуша съм заприличала на мамут!!!! smile3535
Виж целия пост
# 28
Категорично против, като видя някоя бременна да пуши и ми иде да и навра цигарата сещай се къде.
Виж целия пост
# 29
Не съм пушила докато бях бременна и при кърменето Peace
Много ми е грозно бременна жена с цигара...
Виж целия пост
# 30
Аз съм твърдо против!  Naughty
Категорично против, като видя някоя бременна да пуши и ми иде да и навра цигарата сещай се къде.
на мен също  Peace
Виж целия пост
# 31
Пушенето по време на бременност не е полезно за детето.
Да си призная през първата ми бременност съм запалвала. Но след това ги отказах напълно.
Виж целия пост
# 32
Искам да ви попитам за пушенето по време на бременност какво ще кажете?

Никой в този форум няма да ти каже нещо хубаво,а и малко ще си признаят,че са пушили
по време на бременността.
Виж целия пост
# 33
Искам да ви попитам за пушенето по време на бременност какво ще кажете?

Никой в този форум няма да ти каже нещо хубаво,а и малко ще си признаят,че са пушили
по време на бременността.

Вредно е, разбира се. Пушила съм, признавам.
Виж целия пост
# 34
За пушенето по времена бременност - ПРОТИВ.

За пушенето покрай деца - ПРОТИВ.
За пушенето в едно помещение с деца - ПРОТИВ.
За пушенето в едно помещение с непушачи - ПРОТИВ.

Много против станаха, ама ми е писнало вече.
Виж целия пост
# 35
За пушенето по времена бременност - ПРОТИВ.

За пушенето покрай деца - ПРОТИВ.
За пушенето в едно помещение с деца - ПРОТИВ.
За пушенето в едно помещение с непушачи - ПРОТИВ.

Много против станаха, ама ми е писнало вече.
Истината обаче е че ако си страстен пушач е по-добре да пушиш по една две цигари дневно отколкото да ги откажеш рязко. Тогава организма ти активира всички депа и натрупалото се там е по -вредно отколкото пресно изпушената цигара. Ограничи количеството и премини на възможно най-леките цигари.
Виж целия пост
# 36
според мен тази тема въобще не трябва да се коментира. NaughtyЩом една жена е решила да става майка би трябвало този проблем с цигарите да бъде решен още преди самата бременност.Казвала съм го и преди,ще го кажа и сега.Мразя пушачите,пушенето на обществени места,въобще всичко свързано с цигарите.Жалко е,че България е на челни позиции в световен мащаб по брой пушачи.Да не говорим че  статистиките показват,че процентът на жените-пучачи е по-висок от тези на мъжете-пушачи. #CrazyСъжалявам,че се отколоних от темата,но се ядосвам на бременни и въобще майки,които пушат.ЖАЛКО Е И ГРОЗНО ДА ВИДИШ МАЙКИ ДА ПУШАТ!!!
Виж целия пост
# 37
Айде стига крайности като предишната.airin555,много грозно звучиш,явно или си бивш пушач,или нямаш грам понятие от пушене-само такива хора могат да бъдат толкова гадни  в изказванията си Sad

Всички ,които казват,че пушенето е въпрос на избор,са много заблудени.Пушенето е наркомания.И то предимно психологическа!

Горе някой пише някаква "истина",че по-добре било да се пушат по 1-2 цигари на ден,отколкото да се откажат рязко-това също е много,много фатална заблуда!Няма никакви физиологични "шокове",понеже никотиновата зависимост не е мощна като зависимостта от други наркотици,страшното при цигарите не е в никотина,а в психологическото пристрастяване.
Повечето хора,които се опитват да ограничат цигарите до 5 на ден,а преди това са пушили по кутия,страдат и им е кофти и живеят за момента,в който ще запалят...не се подлагайте на този ужас,спирайте от раз !

Искам и да кажа на всички остро критикуващи,че така не помагат на никоя бременна пушачка,най-много да я стресират още повече и да започне да пуши двойно...
Не е ли по-добре всички,които "са спрели цигарите,веднага,щом са разбрали,че са бременни",да вземат да разкажат как са го постигнали и да кажат малко подкрепа,вместо да се тупат в гърдите какви волеви личности са?
--------------

Аз ги отказах с неколкократно прочитане на Алън Кар-"Не пуша вече!".
Виж целия пост
# 38
Направих си теста за бременност,
запалих си последната цигара и си казах край.
Спрях изведнъж. Беше ми неприятно 1 седмица.
Не се бия в гърдите, просто вече имам нови приоритети
Виж целия пост
# 39
То е ясно, че са вредни. Какво има да му се обсъжда...
Виж целия пост
# 40
Нямам какво да кажа, освен че е грозно да видя пушеща бременна и майка! newsm11
Какво да коментирам за това дали вредят или не!? ooooh!
Виж целия пост
# 41
Като видях на теста двете чертички си казах -"край,до тук с цигарите".Първите две седмици ми беше трудно,но не запалих,защото имам силна воля,а и след това почна да ми става много лошо от миризмите на цигарите, и не само от тях.
Родих живо и здраво дете,кърмих много малко поради проблеми и след като ми спря кърмата пак пропуших. Tired
Моя приятелка,като беше бременна,тъй като не можа да откаже цигарите, си купи електронна  цигара,която не е вредна.Ако много ти се пуши,това е по добрия вариант.
Виж целия пост
# 42
Като разбрах че съм бременна спрях да пуша от раз,и започнах пак като спрях да кърмя.
Виж целия пост
# 43
Браво, на всички които са спрели да пушат! Аз пък не съм-нито през първата ми бременост, нито през втората. Дъщеря ми е на 3 г и 4 месеца и се роди 3, 330 гр и 51 см. Започнах да я кърмя на 2 ден и така 7 месец. Всяка сутрин ставах и след като я накърмех, си правех кафе, запалвах цигара и отивах в тоалетната без никакви проблеми. И така беше през цялата ми бременост, както и сега през втората. Пуша от 20 години и каквото, и както и да опитвах, не се получи-просто пуша най-леките цигари възможно най-малко. Това е-всеки сам избира и прави каквото може.Може да ме оплюете, ваше право.
Виж целия пост
# 44
По този въпрос разговарях с гинеколога си, когато бях бременна. По-опасно е да спреш цигарите изведнъж, от колкото да ги намалиш постепенно! "Една-две цигари не вредят" ми каза той и аз спазих това златно правило, но... кърмене и цигара - не!!!

Къде е този доктор да го  #2gunfire
Важното е да се успокоявате, че не вредите на децата си Mr. Green
 По същата логика може и да си пийвате по водка- две на ден, то не вреди...А като се роди детето коже и на него да му предложите- то трябва да е свикнало вече с отровите...
Виж целия пост
# 45
Спрях да пуша от момента, в който разбрах че съм бременна. Сега кърмя и пак не пуша, надявам се, когато спра, да не пропуша отново. Сега не ми липсват, може би защото знам, че не трябва, по-нататък как ще е, не знам
Виж целия пост
# 46
Пушенето по време на бременност и въобще е отвратителна работа.
Виж целия пост
# 47
Решихме, че ще правим бебче и спрях, а то взе че стана от първия път Simple Smile по време на бременност и кърмене  - ГАДНО Е и БЕЗОТГОВОРНО, като аз далеч не съм светица или съдник, просто има неписани правила Peace
Виж целия пост
# 48
По този въпрос разговарях с гинеколога си, когато бях бременна. По-опасно е да спреш цигарите изведнъж, от колкото да ги намалиш постепенно! "Една-две цигари не вредят" ми каза той и аз спазих това златно правило, но... кърмене и цигара - не!!!
Това са пълни глупости.Кое му е опасното на спирането на цигарите.не се заблуждавай,всяка цигара е вредна за бебето ти
Виж целия пост
# 49
Отказах ги от раз, в момента, в който разбрах, че съм бременна със сина ми. Такива глупости "една, две цигари на ден' не е имало при мен. Много ми се пушеше в началото, чак ги сънувах, но издържах. Абсолютно против пушенето по време на бременност и кърмене съм! Намирам го за крайно безотговорно и пет пари не давам, дали някой ще се обиди от мнението ми.  Wink
Виж целия пост
# 50
Отвращавам се от мами с цигара в ръка.Аз къщо съм била пушачка и спрях цигарите още преди да забременея.Когато тровиш себе си е едно,но да вредиш на малко невинно същество е друго.
Виж целия пост
# 51
Отвращавам се от мами с цигара в ръка.Аз къщо съм била пушачка и спрях цигарите още преди да забременея.Когато тровиш себе си е едно,но да вредиш на малко невинно същество е друго.
Peaceпоследната ми  изпушена цигара беше когато видях  EFP
Виж целия пост
# 52
И аз съм против пушенето по време на бременност и кърмене. Аз самата бях пушачка, спрях цигарите първият път веднага, след като разбрах за бременността си. И с Калина също веднага спрях да пуша. Сега кърмя, не пуша и нямам намерение да започна отново. А и 3.50 за кутия цигари догодина не ми се дават...
Виж целия пост
# 53
Иска ли питане..??Аз съм много против пушенето по време на бременност и кърмене.И двата пъти като разбрах, че съм бременна ги оставих от раз.Сега кърмя и нямам намерение да ги почвам.
Виж целия пост
# 54
щом разбрах че съм бременна и двата пъти спрях цигарите от раз
Виж целия пост
# 55
Спрях цигарите веднага щом разбрах, че съм бременна!
Виж целия пост
# 56
Спрях ги веднага, когато забременях. Много грозна гледка за мен е бременна жена захапала цигара.  Naughty
Виж целия пост
# 57
Никога не съм дръпвала от цигара през живота си (е била съм пасивен пушач, не се заблуждавам  Flutter), та не мога да се поставя на мястото на бивши и настоящи пушачки. Но дори и да бях пропушила, щях да положа усилия да ги спра преди правенето на бебчето  Peace

Все пак не харесвам ефекта, който те имаха върху детенцето на една съседка, която пуши здраво през цялата бременност.
Нито пък когато мой приятел се оправдава с пушенето си, защото бил привикнал още от корема на майка си.
Не мога да разбера и братовчедка ми, която има проблеми със забременяването, а не ги спира (както е известно цигарите оказват отрицателно влияние на всички лигавици, включително на онези за задържане на плода).

Човек трябва да реши иска или не иска да има бебе, нали така Peace
Виж целия пост
# 58
Против съм, а и гледката на бременна жена с цигара в уста ми е особено неприятна.
Не съдя никого, всеки преценява сам за себе си.
Виж целия пост
# 59
спрях ги от раз веднага след като видях положителен тест, пропуших веднага след като спрях да кърмя.
Виж целия пост
# 60
Никога не съм дръпвала от цигара през живота си (е била съм пасивен пушач, не се заблуждавам  Flutter), та не мога да се поставя на мястото на бивши и настоящи пушачки. Но дори и да бях пропушила, щях да положа усилия да ги спра преди правенето на бебчето  Peace

Все пак не харесвам ефекта, който те имаха върху детенцето на една съседка, която пуши здраво през цялата бременност.
Нито пък когато мой приятел се оправдава с пушенето си, защото бил привикнал още от корема на майка си.
Не мога да разбера и братовчедка ми, която има проблеми със забременяването, а не ги спира (както е известно цигарите оказват отрицателно влияние на всички лигавици, включително на онези за задържане на плода).

Човек трябва да реши иска или не иска да има бебе, нали така Peace
Вън от темата, но пушенето не може да е единствен причина за стерилитет. А да се обвинява жена, че пуши и това е причина да няма дете е ужасно. Стреса, хорското чудене и любопитство и даването на съвети от некомпетентни са много по-вреден фактор.
Виж целия пост
# 61
Никога не съм дръпвала от цигара през живота си (е била съм пасивен пушач, не се заблуждавам  Flutter), та не мога да се поставя на мястото на бивши и настоящи пушачки. Но дори и да бях пропушила, щях да положа усилия да ги спра преди правенето на бебчето  Peace

Все пак не харесвам ефекта, който те имаха върху детенцето на една съседка, която пуши здраво през цялата бременност.
Нито пък когато мой приятел се оправдава с пушенето си, защото бил привикнал още от корема на майка си.
Не мога да разбера и братовчедка ми, която има проблеми със забременяването, а не ги спира (както е известно цигарите оказват отрицателно влияние на всички лигавици, включително на онези за задържане на плода).

Човек трябва да реши иска или не иска да има бебе, нали така Peace
Вън от темата, но пушенето не може да е единствен причина за стерилитет. А да се обвинява жена, че пуши и това е причина да няма дете е ужасно. Стреса, хорското чудене и любопитство и даването на съвети от некомпетентни са много по-вреден фактор.

На тия, които никога не са пушили им е най-лесно да раздават съвети и квалификации на едро.
Виж целия пост
# 62
Вън от темата, но пушенето не може да е единствен причина за стерилитет. А да се обвинява жена, че пуши и това е причина да няма дете е ужасно. Стреса, хорското чудене и любопитство и даването на съвети от некомпетентни са много по-вреден фактор.

Много правилно.Подкрепям!  Peace
Виж целия пост
# 63
Аз съм против  Naughty
Това, че някои от нас доброволно се тровят не значи, че трябва да тровят и децата си  Peace
Аз не пуша и не съм пушила, следователно не знам как се чувства един пушач , но все пак си мислия, че бихме могли да "жертваме" поне за известно време.
Виж целия пост
# 64
Абсолютно съм против пушенето по време на бременност и кърмене Peace
Виж целия пост
# 65
Браво, на всички които са спрели да пушат! Аз пък не съм-нито през първата ми бременост, нито през втората. Дъщеря ми е на 3 г и 4 месеца и се роди 3, 330 гр и 51 см. Започнах да я кърмя на 2 ден и така 7 месец. Всяка сутрин ставах и след като я накърмех, си правех кафе, запалвах цигара и отивах в тоалетната без никакви проблеми. И така беше през цялата ми бременост, както и сега през втората. Пуша от 20 години и каквото, и както и да опитвах, не се получи-просто пуша най-леките цигари възможно най-малко. Това е-всеки сам избира и прави каквото може.Може да ме оплюете, ваше право.
Я виж ти - имало още някой от "моята партия"...  Hug
Тъкмо си мислех, че съм Грозното патенце сред ято лебеди...
Виж целия пост
# 66

[/quote]
Вън от темата, но пушенето не може да е единствен причина за стерилитет. А да се обвинява жена, че пуши и това е причина да няма дете е ужасно. Стреса, хорското чудене и любопитство и даването на съвети от некомпетентни са много по-вреден фактор.

Много правилно.Подкрепям!  Peace

Момичета, не съм раздавала квалификации на едро, нито пък съм проявявала нездраво любопитство или обидни коментари към която и да било от вас. Опитах се да бъда ясна от първото си изречение, но явно не съм успяла.

Нито пък съм обобщавала, а дадох примери от моето лично обкръжение. Това за братовчедката пък го споделих, защото ми е близка и го взимам присърце. И защото ми се стори, че и вие взимате темата присърце. Не сметнах за необходимо да давам подробности, не е мястото тук.

не става дума за стерилитет, а за хормонален дисбаланс и невъзможност за задържане на плода (абортът бе във втория месец). И споделих мненията на гинеколозите, които посещава тя.

Не е ли темата място за предоставяне на мнения за пушенето, а не за нарочване на "едните" или "другите" за раздаване на некомпетентни съвети. Както и да е, надявам се никого да не съм обидила Stop
Виж целия пост
# 67

Тъкмо си мислех, че съм Грозното патенце сред ято лебеди...

  LaughingТц, не си единствената Simple Smile
Виж целия пост
# 68

Тъкмо си мислех, че съм Грозното патенце сред ято лебеди...

  LaughingТц, не си единствената Simple Smile
И какво се оказа сега?
Май, май: "Много сме! Силни сме!"  hahaha
Шегувам се, но наистина всеки сам трябва да взима решенията за себе си и своите деца.
И мисля, че останалите не бива да го оплюват..
Грозно е някакси...
Казваш си мнението и дотам...
Защо е нужно да се обиждаме ?
Няма смисъл...
Виж целия пост
# 69
Ами по принцип пушех по близо кутия на ден, а като излизахме вечер и по две, до момента в който видях двете чертички си изхвърлих цигарите, забраних  и пушенето в апартамента, само на терасата и мога да ви кажа ,че се чувствам превъзходно, не ми липсват изобщо!
Виж целия пост
# 70
Бях излезнала на кафе с приятел,и някакси усещах,че това ще ми е последната цигара в близката 1 година.
Даже се пошегувах с него,че май съм бременна и човека скокна и купи един тест.
Теста се оказа положителен.
Спрях ги без никакви проблеми,а и ми беше толкова лошо Sick Sick Sick
Вечерта преди секциото само много ми се припуши,но това е било от нерви.Не запалих.
Пропуших ги отново когато детето стана на 4 месеца.
Но  пушенето по време на бременност е просто безотговорно и грозно.Поне за мен.
Виж целия пост
# 71
Пуших много преди да забременея но ги спрях и ми се вижда  много грозно бременна с цигара в ръка
Виж целия пост
# 72
Против пушенето съм въобще, не само по време на бременност! За това се радвам, че без проблем отказах цигарите, разбирайки, че съм бременна, но не се наложи да си поставям ограничения, просто се отвратих и не исках да погледна повече цигара. До ден днешен в нито един момент не съм се изкушила да запаля и това много ме радва. Пожелавам го на всички, които искат да се откажат от този вреден навик!
Виж целия пост
# 73
Против  Peace, и в други теми съм писала по въпроса. Аз също ги спрях когато разбрах че съм бременна и все още съм бивша пушачка защото кърмя  още. Laughing После дали ще пропуша или не , не мога да дам категоричен отговор. Но за мен е много грозно да видя бременна жена , на която й личи да пуши седнала на кафе или където и да е, виждала съм и бременни да пушат и прави докато гледат нещо.
Това за мен е ужасно , грозно , егоистично бе всичко отрицателно, самата гледка е отблъскваща, поне жените които не могат и не могат да ги спрат цигарите  Rolling Eyes :о:, за това че са бременни, поне да не пушат на обществени места.
 П.П. малко не по темата , ама ми е смешно как се възмущават много хора от това , че майка може да кърми на обществено място , а това че очевадно бременна жена си пафка , на обществено място да се възприема, като нужда  Shocked, защото съм чувала и такива оправдания.
Виж целия пост
# 74
....., за това че са бременни, поне да не пушат на обществени места....
 
И какво предлагаш ти ?
Да се скрием в някой ъгъл и да си пушим, така ли ?
Виж целия пост
# 75
През първата бременност ги отказах.
Сега обаче понякога пуша.
Нравоучения по този повод не допускам.  ThinkingОсвен може би от майка ми...
Виж целия пост
# 76
Все по-рядко и по-рядко почнах да влизам и да чета във форума, защото от повечето теми който съм чела после ме е било яд с часове. Как пък се събрахте все най-моралните и примерните тука? Пуших докъто бях бременна / както и абсолютно всичките ми приятелки/ и продължавам да си пуша и сега. За тези който чак и им се е гадило като видели бременна да пуши и на мен ми се гади от някой изказвания ма кво да се прави такъв е живота!
Виж целия пост
# 77
На мен просто не ми се пушеше след като забременях. Сега припалвам понякога.
Имам приятелки, които не са спирали да пушат докато са били бременни.
Въпрос на усещане е според мен.
Виж целия пост
# 78
Ми какво да кажа - гадно е. Майката като е решила да се трови, да не трови поне бебето.
Виж целия пост
# 79
....., за това че са бременни, поне да не пушат на обществени места....
 
И какво предлагаш ти ?
Да се скрием в някой ъгъл и да си пушим, така ли ?

Мдаа, как ще загрозяваш гледката току тъй, а? Толкова е грозно!!! А на мен пък ми е грозно да видя дебела жена с панталон с ниска талия, къс потник  и прашки, които се показват, докато клечи до пясъчника на детската площадка, ама лятото редовно го виждах. Да вземем да им забраним да се показват!
Виж целия пост
# 80
Ха, не било толкова страшно да си признаем Wink Въобще нямам намерение да се крия когато пуша! А най-малко пък имам намерение да се карам с тези, на които не им харесва. Всеки сам преценява кое е лошо и кое добро за него. Не се гордея с това, че пуша докато съм бременна, не ме разбирайте прогрешно, но няма и да се крия. Повярвайте ми, опитала съм да ги спра и преди и сега с втората ми бременност, но е трудно да промениш 20 годишни навици. Някой мами пишат, че им е ставало лошо от цигарите когато забременяли. Ей, как се молех и на мен да ми става лошо! В интерес на истината, това е третата ми бременност- първата завърши с аборт по желание. Тогава беше единствения път когато ми се повръщаше от цигарения дим за цигарите да не говорим, НО в момента, във който напуснах болницата след аборта, нямаше нищо по-прекрасно от цигарите.Знам, че звучи ужасно но.... И последно-на тези, които си мислят, че защото пушат, за това някои жени не могат да забременеят- пълна заблуда. Аз пушех по 2 кутий цигари на ден!
Виж целия пост
# 81
категорично против
Виж целия пост
# 82
Да вредиш умишлено на детето си заради пристрастеност и липса на воля е направо отвратително. Аз също пушех, но спрях няколко месеца преди да забремения, напълно умишлено и това беше преди повече от 2 години и от тогава не съм палила. А за пушене по време на кърмене...  Sick
Виж целия пост
# 83
Да вредиш умишлено на детето си заради пристрастеност и липса на воля е направо отвратително. Аз също пушех, но спрях няколко месеца преди да забремения, напълно умишлено и това беше преди повече от 2 години и от тогава не съм палила. А за пушене по време на кърмене...  Sick
И при мен нещата стоят така
Виж целия пост
# 84

[/quote]
И какво предлагаш ти ?
Да се скрием в някой ъгъл и да си пушим, така ли ?
[/quote]

 Laughing Джуличка , пуши колкото ти душа иска, за мен винаги ще си е грозно, ако ще вие които сте за  (Луда Мара ,geribg, evoto и т.н .) ,челна стойка да направите.
Както и аз не мога да ви убедя че е грозно и вредно. Хубаво, здраве да е.
Само не разбрах примера с дебелите жени, които клечат в пясъчника , защо беше - те вредят на децата си ли.....?!
Защото според мен в темата точно за това става дума- "Дали да пушиш бременна е вредно за детето в теб"- поне аз така го разбирам.
Пушете си , намирайте си оправдания, лошо няма. , поне не за мен, аз съм направила своя избор, както вие вашия.
Виж целия пост
# 85
...Пушете си , намирайте си оправдания, лошо няма. , поне не за мен, аз съм направила своя избор, както вие вашия.
Ама я чакай малко...    Stop
За пореден път чета нещо, което много ме ядосва  smile3515  , въпреки, че на предната страница мислех, че наистина ще се ограничим с това "всеки да прецени за себе си" (както N брой пъти съм казвала), ама не...
"Намирайте си оправдания...."
Пред кого да се оправдавам ???
За какво да се оправдавам ???
Аз не съм в 6 клас втория срок и няма да се оправдавам пред никого и за нищо!!!
Аз съм направила своя избор и не го натрапвам на вас! Моля, не ми натрапвайте вашият !!!
Виж целия пост
# 86
Пушете си , намирайте си оправдания, лошо няма. , поне не за мен, аз съм направила своя избор, както вие вашия.

Ще се самоцитирам , за да кажа че и аз не натрапвам своя избор на никой, това не значи че нямам право да го кажа нали?
Джуличка   Peace, не се впрягайте , ама не виждам къде съм натрапила с това което написах на някой нещо. Аз казвам своето мнение , вие вашето всяка една от нас е права за себе си. Не виждам къде с написаното си забранявам на някой нещо, а вие...?
Виж целия пост
# 87
Аз съм твърдо против бременност и пушене както и кърмене и пушене!
Виж целия пост
# 88
По този въпрос разговарях с гинеколога си, когато бях бременна. По-опасно е да спреш цигарите изведнъж, от колкото да ги намалиш постепенно! "Една-две цигари не вредят" ми каза той и аз спазих това златно правило, но... кърмене и цигара - не!!!

Глупости на търкалета! Joy
Къде ги намирате тия лекари? Laughing
Сетих се за филма "Thank You For Smoking" (препоръчвам го, страхотна комедия!), където производителите на цигари хвърляли луди пари за изследвания "докарват ли цигарите рак на белия дроб" и всякакви признати учени били единодушни - НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! Joy

Интересно ми е как жени, които пушат по 2 кутии цигари на ден от години, ги отказват от раз, като видят чертичките, а някои примадони обясняват как "не могат". Thinking

Естествено, че всички могат, просто не искат. А да не искаш, знаейки, че има дори 0.0001% шанс нещо да му има на това бебе...не ми се коментира. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 89
Отвратителна гледка е това: бременна да пуши...да трови умишлено бебчето си ..  Sick
тази гледка даже има  претенцията да се нарича мама ....мама...
Виж целия пост
# 90

Тъкмо си мислех, че съм Грозното патенце сред ято лебеди...

  LaughingТц, не си единствената Simple Smile
Приемете и мен  Hug
Не се гордея с това но си позволявах да пуша и през двете си бременности
Виж целия пост
# 91
Отвратителна гледка е това: бременна да пуши...да трови умишлено бебчето си ..  Sick
тази гледка даже има  претенцията да се нарича мама ....мама...
И доста по- гадни гледки на бременни жени съм виждала...
Гадно е бременната да спре да си боядисва косата
и да си лакира ноктите, или пък да се гримира,
че да не случайно да навреди на бебето,
гадно е и да спре да се постригва...,
че да не му отреже оная работа на бебето...
Гадно е да демонстрира целулитен гъз лятото
с ясното съзнание, че "кво пък толкова ми пука как изглеждам..
....аз съм бременна, горещо ми е и така ми е удобно...
...дреме ми как изглеждам в очите на околните...
...дреме ми също, че краката са ми космати,
ама кво да направя, като и епилатора е вреден...
...а че мириша на пор- това пък хич не ме грее-
и миризмите са опасни за деликатния ми нос...

На всички ни е ясно, че бременните не живеят за хорското мнение...
Не за това, обаче става въпрос в темата...
Става въпрос за здравето на бебето...
Доказано е, че до пет цигари на ден се резурбират добре от плацентата...
Доказано е също, че когато на пристрастената към никотина майка
й се допуши, до е много по- добре да си запали цигара,
та ако ще веднага да я загаси, отколкото да се лишава
от така жизненонеобходимият й навик...


Виж целия пост
# 92
И аз съм против цигарите по време на бременност, но това си го решаваш лично ти.
Виж целия пост
# 93
Отвратителна гледка е това: бременна да пуши...да трови умишлено бебчето си ..  Sick
тази гледка даже има  претенцията да се нарича мама ....мама...

Да и не само имам претенции ми съм и мама на всичкото отгоре! И коя точно беше ти, че да казваш кви сме че не мога да се сетя???
Виж целия пост
# 94
Момичета, не се карайте за глупости - никоя няма да убеди другата в своята правота и обратното. Просто няма смисъл!! Всяка майка е най-добра за детето си!
Виж целия пост
# 95
Отвратителна гледка е това: бременна да пуши...да трови умишлено бебчето си ..  Sick
тази гледка даже има  претенцията да се нарича мама ....мама...

Да и не само имам претенции ми съм и мама на всичкото отгоре! И коя точно беше ти, че да казваш кви сме че не мога да се сетя???
Фиуууу  Whistling, алоооооо.....
Има ли чуваемост ?????
Да се присъединя и аз към питането на Evoto - коя беше ти, че да ми казваш пък на мен, че "...даже имам претенцията да се наричам мама" ???
Точно 2 пъти повече съм мама от теб, дали ме разбра ???
И хайде, ако обичаш по - полека с квалификациите на  съфорумките !
 
Виж целия пост
# 96

Отвратителна гледка е това: бременна да пуши...да трови умишлено бебчето си ..  Sick
тази гледка даже има  претенцията да се нарича мама ....мама...

А тази потребителка има претенцията да се нарича човешко същество,уважаващо чувствата на другите?
Или може би съпружеските ласки са ви недостатъчни,уважаема?
Що за грозна нападателност!

Виж целия пост
# 97
Става въпрос за здравето на бебето...
Доказано е, че до пет цигари на ден се резурбират добре от плацентата...
Доказано е също, че когато на пристрастената към никотина майка
й се допуши, до е много по- добре да си запали цигара,
та ако ще веднага да я загаси, отколкото да се лишава
от така жизненонеобходимият й навик...



А ще покажеш ли източника на тези доказателства...

Аз лично спрях да пуша по време на бременността,не пуша и в момента(кърмя).Не съм сигурна обаче дали няма да ги почна като приключа с кърменето!
Виж целия пост
# 98

Доказано е, че до пет цигари на ден се резурбират добре от плацентата...
Доказано е също, че когато на пристрастената към никотина майка
й се допуши, до е много по- добре да си запали цигара,
та ако ще веднага да я загаси, отколкото да се лишава
от така жизненонеобходимият й навик...







А между другото,и на мен ми е любопитно къде мога да проверя кой е доказал цитираното от Руска.
Понеже ми се струва,че то по-скоро успокоява жените и ги стимулира да си пушат.
Според моя личен опит и прочетеното тук-там това не е вярно.
Виж целия пост
# 99
Става въпрос за здравето на бебето...
Доказано е, че до пет цигари на ден се резурбират добре от плацентата...
Доказано е също, че когато на пристрастената към никотина майка
й се допуши, до е много по- добре да си запали цигара,
та ако ще веднага да я загаси, отколкото да се лишава
от така жизненонеобходимият й навик...


А ще покажеш ли източника на тези доказателства...

Аз лично спрях да пуша по време на бременността,не пуша и в момента(кърмя).Не съм сигурна обаче дали няма да ги почна като приключа с кърменето!
Виж...за кърменето съм съгласна-
всичко моментално отива в кърмата... Peace

...а за източника...на хартиен носител ми е.
Сигурна съм, баче, че ако питаш чичо Гугъл,
той ще ти каже нещо. Не ми се рови.
Другият вариант е утре да си снимам носителя-
и да ти го постна (ако не ме домързи, де).
Става въпрос за книга за бременност и майчиство
с доста голям тираж на пазара...

 Peace
Виж целия пост
# 100
Това се казва то "да се разгорещим по темата"...
 Била съм вече бременна, когато цигарите просто ми станаха неприятни. До преди това пушех стабилно... Разбрах, че съм бременна и си казах до 3-4 цигари лошо няма... Не се и сетих да запаля. Не защото някой ми е казал или че е вредно, просто организма ми ги отхвърли и нямах нужда... Сега кърмя и още не съм запалила, надявам се и след това да не пропуша...
 Всяка жена сама преценя дали ще пуши или не...  Не мисля, че някой има право да казва какво може и какво не да правим с живота си... за мен е непонятно активна пушачка да КЪРМИ... (не една цигара, ами една кутия на ден  #2gunfire )
 Колкото до написаното от Руска - казали са го не един или двама специалисти, но става дума за пристрастеност към никотина. Тогава при рязко отказване на цигарите е възможно да се стигне до негативни последствия
Виж целия пост
# 101
Всеки избира сам за себе си...Обаче не мога да повярвам,че се пуска такава тема... Спор не може да има относно нея!Ако някое реши да пише,че е пушил и нищо лошо не се е случило ooooh! . Ужас! Моля Ви хора,това може да послужи за подстрекаване на някоя майка,която само и това чака за свое собствено успокоение!!!А нека мислим първо за съкровищата  си.Никое дете не заслужава да страда,особедно заради простотията ни. #Crazy
Нека са ни живи и здрави дечицата.
Виж целия пост
# 102
Всеки избира сам за себе си...Обаче не мога да повярвам,че се пуска такава тема... Спор не може да има относно нея!Ако някое реши да пише,че е пушил и нищо лошо не се е случило ooooh! . Ужас! Моля Ви хора,това може да послужи за подстрекаване на някоя майка,която само и това чака за свое собствено успокоение!!!А нека мислим първо за съкровищата  си.Никое дете не заслужава да страда,особедно заради простотията ни. #Crazy
Нека са ни живи и здрави дечицата.

 Моя близка пушеше през цялата си бременност и то доста стабилно. Когато получаваше критики отговаряше "Майка ми е пушела с мен и виж, нищо ми няма"
 Месец след като самата тя стана майка се наложи спешна операция на бебчо, не знам каква и на какво, но от нея разбрах, че причина са били цигарите
Виж целия пост
# 103
Всеки избира сам за себе си...Обаче не мога да повярвам,че се пуска такава тема... Спор не може да има относно нея!Ако някое реши да пише,че е пушил и нищо лошо не се е случило ooooh! . Ужас! Моля Ви хора,това може да послужи за подстрекаване на някоя майка,която само и това чака за свое собствено успокоение!!!А нека мислим първо за съкровищата  си.Никое дете не заслужава да страда,особедно заради простотията ни. #Crazy
Нека са ни живи и здрави дечицата.
Така е, много  точно е написано.
Виж целия пост
# 104
ОК,Руска,няма нужда от толкова усилия Simple Smile


 Колкото до написаното пт Руска - казали са го не един или двама специалисти, но става дума за пристрастеност към никотина. Тогава при ряско отказване на цигарите е възможно да се стигне до негативни последствия

Е,точно това не е вярно-по-скоро важи за чисто психологическата пристрастеност Simple Smile
Както и да е , няма да споря.Аз спрях да пуша рязко и нямах никакви физиологични притеснения,като изключим леко чувство на празнота в началото.Важното е човек да си даде реално сметка,че наистина,ама изобщо няма нужда от цигари и пушенето е една пълна глупост,която само те заблуждава,че ти дава нещо.Ей това е най-трудното за осъзнаване...

А за кърменето и пушенето-на мен ми е понятно,аз съм го правила.Не се гордея с това и не насърчавам никой да го прави,щот само аз си знам кво ми е било.


Виж целия пост
# 105
ОК,Руска,няма нужда от толкова усилия Simple Smile


 Колкото до написаното пт Руска - казали са го не един или двама специалисти, но става дума за пристрастеност към никотина. Тогава при ряско отказване на цигарите е възможно да се стигне до негативни последствия

Е,точно това не е вярно-по-скоро важи за чисто психологическата пристрастеност Simple Smile
Както и да е , няма да споря.Аз спрях да пуша рязко и нямах никакви физиологични притеснения,като изключим леко чувство на празнота в началото.Важното е човек да си даде реално сметка,че наистина,ама изобщо няма нужда от цигари и пушенето е една пълна глупост,която само те заблуждава,че ти дава нещо.Ей това е най-трудното за осъзнаване...

А за кърменето и пушенето-на мен ми е понятно,аз съм го правила.Не се гордея с това и не насърчавам никой да го прави,щот само аз си знам кво ми е било.



...противоречиш си нещо...
Как така психологиески спря да пушиш по време на бременността,
пък после- когато чрез кърмата всичко отива в горкото ти бебе
ти нямаше воля да се владееш? Thinking
Виж целия пост
# 106
Аз не мога да разбера какво става в тази тема ?!  Shocked
То сме простачки, то не ставаме за майки....   ooooh!
Не знам ....
Дали да не информирам модератор...
 Thinking
Явно наистина възпитанието липсва при някой от пишещите тук, но така, като гледам, май не е при нас, простите пушачки, дето не ставаме за майки, защото дотук не видях никоя от нас да е използвала какъвто и да било обиден епитет спрямо другите, които са "сложни и стават за майки"....
Виж целия пост
# 107
Руске ,не си противореча,ти не си чела внимателно кк съм спряла цигарите Mr. Green
(Бях писала няколко стр. напред)И то ей ся наскоро ги спях.През бремненността не пушех,защото ми се гадеше от тях...във всеки един аспект.След раждането тва гадене премина,за нещастие
С книга спрях!Която ми помогна да си разкарам психологическата пристрастеност.А това действие не се състои в непрекъснатото повтаряне "Пушенео вреди на мен,на моето бебе,на всички"...бланлабла.Ако ставаше така,тая тема нямаше да я има.
Виж целия пост
# 108
Хей хей спрете се... тук не е мястото да се сочим с пръст и да коментираме, коя каква майка е... Всяка сама преценя, как да си гледа детето... дадох Ви пример с моя близка, сега момичето не пуши, но каква полза ??? Не казвам, че е лоша майка...напротив сега се грижи отлично за детето...
 Понякога вършим неща, които не знаем как и върху кой ще рефлектират. Но след това сами си носим кръста. Не на моята съвест ще тежи...
 Като порасне детето ми само ще избере да се или да не се трови ... аз й давам чисто начало
Виж целия пост
# 109
Руске ,не си противореча,ти не си чела внимателно кк съм спряла цигарите Mr. Green
(Бях писала няколко стр. напред)
С книга!Която ми помогна да си разкарам психологическата пристрастеност.А това действие не се състои в непрекъснатото повтаряне "Пушенео вреди на мен,на моето бебе,на всички"...бланлабла.Ако ставаше така,тая тема нямаше да я има.
Верно е- не съм чела...признавам си. Blush

Феникс, от личен опит знам, че с бля- бля- не става.
Първия път ми беше толкова лошо,
че и по телевизята да видя цигара,
...или само да си помисля за това и ми се драйфаше...
Така и не запалих.
Вторият път, обаче ми се допушваше и съм си запалвала-
признавам си. Хормоните си правят шеги с нас по някой път.

За това се дразня от крайни изказвания като:
Що за майка ще стане от тая, дето пали, докато бременува?
...лелеееееее, пък и бира пие... ooooh!
...и има претенции да се нарича "мама" ooooh!
...а пък и чесън хапва...и патладжан...токсини мушка на корем... ooooh!...

Аман от идеални в тоя форум Sick
 
А темата така или иначе я има (поредната такава)
и ние просто изказваме мнение в нея... Wink Hug

п.п...и знаеш ли кво?
Имам претенции, че съм "мама"
...и то добра мама Wink Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия