въпрос4е до Испанките - за едни документи?

  • 748
  • 14
зна4и -баща ми ей сега ме изненада 4е иска да доиде (най - накрая!!!!) оба4е го било страх - понеже с тези фирми с автобусите връщат хора ,а със самолет също се притеснява заради документите .
КАкви то4но документи да му  изпратя  от тук ,4е да няма проблеми по границите - някаква покана ? как то4но и от  къде да я направя  и колко струва .
моми4ета кажете как сте го правили 4е ме заболя главата още от сега  Wink
мерси
Виж целия пост
# 1
Моя свекър пристига утре... и ние се вайкахме за това и накрая мъжа ми написа от негово име покана, като си снима резиденцията на нея. В сайта на посолството пишело, 4е трябва да е нотариално заверена, но нямаше време за това и му я изпратихме без заверка. Той пристига със самолет, казаха ни 4е това било по сигурно, по малко проблеми правели. Утре като кацне, ще ти кажа дали е имал проблеми, но предполагам 4е вси4ко ще е наред. Трябва да покаже пари кеш, сумата зависи от това колко дни му е престоя и ако го питат да каже къде ще спи, ако каже на хотел, искат резервация. Не се шашкай, няма да има проблеми, но му препоръ4вам самолета, на автобусите положението е много зле
Виж целия пост
# 2
Здравей,сьс сигурност няма да го вьрнат ако му изпратите нотариално заверена покана.Това неЩо струва 80 евро Rolling Eyes.Преди по малко от месец една позната прати такава покана на майка си и за това зная цената.
Ина4е какато казва Клара,сьЩо може с покана с фотокопие на резиденцията (заЩото тук на един познат дьЩеря му пристигна така в4ера,тя сьЩо пьтува сьс самолет).
Виж целия пост
# 3
Моята майка дойде с автобус. По при4ини, които не ми се обясняват, тя на самолет не се ка4ва. Та се наложи да правим покана, ина4е не смятах. На словенската граница не я е показвала, но са искали да видят пари. Имаше 1000 евро в себе си. По принцип искат да покажеш пари за престоя за всеки ден по 40 евро. Доколкото знам, поне така говореха, на италианската граница засилват контрола.
Виж целия пост
# 4
това само zа Испания ли е, момичета? Thinking татко ще идва на 6 август с автобус, та докато е време да пращам раzни декименти Laughing newsm78
Виж целия пост
# 5
Амеи незнам - в Испания има просто голям наплив от емигранти - по су6а ,въздух и вода пристигаме Simple Smile и са затворили границите за български и румънски автобуси ..правят големи проблеми , като решат се заяждат и не пускат хора или цели автобуси . а баща ми е възрастен и не му се занимава с разтъкавания .
аз незнам - задължително ли е да си купува двупосо4ен билет ? които е летял да каже - ако има едно посо4ен дали ще му правят проблеми - ами и аз не знам кога ще иска да си тръгне - може да стои 10 дни ,може да му хареса и да иска да остане 2 месеца . а пък двупосо4ния билет много ограни4ава - ако примерно е за 1 месец трябва да покаже 1500 евро ,ако са 2 4овека  - 3000 4е ще имат за престоя.
Виж целия пост
# 6
двупосочният билет иzлиzа по_евтино обикновено...можеш да си го вzемеш с отворена дата zа връщане и  една седмица или 10 дни преди да решиш да се връщаш се обаждаш и си реzервираш място zа полета...аz така направих февруари месец, когато си бях в Бг  и нямаше проблем.....никой не ми е искал да покаzвам пари на границата.....и с автобуса миналото лято също.....
Виж целия пост
# 7
По хубаво е да е двупосо4ен, понякога се заяждат с еднопосо4ните...
Аз доколото 4ух, на летището в мадрид не правели много проблеми и по лесно се минавало...
При нас доста се заяждат и връщат хора Sad
Виж целия пост
# 8
клара - пристигна ли свекър ти? я раздуи по подробно с коя компания  лети и колко струва , откъде поръ4ахте билетите - тук в интернет открих 2-3 едната е МАлев - мисля унгарци , Българиан Аир,и луфт хазна маи - излизат с летищните такси между 300 и 350 евро - това добре ли е ?
Виж целия пост
# 9
Хайде и аз да се обадя: майка ми беШе тук от 24 февруари до 24ти май. Зна4и и аз преди да дойде бях полудяла заради слуховете с върнати цели автобуси на словенската граница и какви ли оЩе не Щуротии ( тя беШе реШила да идва с автобус ). След множество проу4вания и главоблъсканици си казах " ХваЩа самолета и туй то.Не мога аз да треперя 24 4аса дали Ще мине границата или не.Ами ако я върнат... ooooh!" Имах късмета да намеря и сравнително изгоден билет та ре4ено сторено.Майка ми естествено се тръШка до последно,но нямаШе друг избор Twisted Evil
Аз и изпратих за всеки слу4ай една покана която не беШе нотариално заверена и която дори не и се е налагало да показва. Пари имаШе доста в себе си заЩото едни познати които купуват колиот тук и бяха дали да им ги пренесе през границата  Wink
По принцип правило е,4е автобусите ги тараШат и бавят пове4е а и връЩат хора заЩото с тях пътуват и сулЮ и пулЮ. Със самолет няма никакви проблеми. Това е ,от ли4ен опит  Wink
Виж целия пост
# 10
Проблемите ги правят на летиЩето в София,тук никой ,за никого не се сеЩа Mr. Green.
Мноооооооого ,Ще е хубаво ако билета е двупосо4ен ,заЩото ина4е има много голяма вероятност да се заядат.билета важи за 3 месеца.
Онзи ден пристигна оЩе едно моми4е от БГ,сьс самолет.На нея никакви проблеми не са и правили на летиЩето.Тя имаше покана(дори и не нотариално заверена) и пари в себе си ,но нкой ниЩо не и искал.За сметка на това на сестра и преди два месеца и бяха искали покана(тя нямаше) и я бяха питали ,колко пари носи в себе си.Даже я бяха вьрнали Close,но в последния момент митни4аря я беше пуснал с думите"Ами аз понеже си падам по хубави моми4ета ,Ще те пусна ,но следваЩия пьт..."
Бяха я питали как така има билет за 3 месеца а застраховка само за 3 дни Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Анка ,извинявай оба4е да те питам неЩо извьн темата Embarassed.
На снимката ,която си сложила на Гергана Анабел,с дрешки от каталога на"La Redoute" ли е?
Виж целия пост
# 12
не Вал - отдолу на подписа ако има6 впредвид е с рокля на  Майорал - а на тези от ларедут  много съм им злостна - поръ4ах едни неща и ме мотаят ве4е 3 месеца - зна4и заради детката градина и поръ4ах едни обикновени анцузи и фланелки и една пола - супер готска , каквито сега се носят , ако го има6 каталога - където на цяла страница саседнали 3  сладки моми4енца  - е докараха ми анцузите а от полата ни звук ни стон -  и днес някакво писмо са ми оставили да отида да си взема едно " голямо писмо" -ама сигурно не е остатъка от поръ4ката - понеже обикновено пи6е и сумата ,а пък тук само " писмо" . и в краина сметка тази пола сигурно ще пристигне "на зима " да ги е.....   
в краина сметка да му правя ли на 4овека покана или няма нужда ..как мислите ... или да му пратим "нещо като покана " - както е направила клара -?
Виж целия пост
# 13
не Вал - отдолу на подписа ако има6 впредвид е с рокля на  Майорал - а на тези от ларедут  много съм им злостна - поръ4ах едни неща и ме мотаят ве4е 3 месеца - зна4и заради детката градина и поръ4ах едни обикновени анцузи и фланелки и една пола - супер готска , каквито сега се носят , ако го има6 каталога - където на цяла страница саседнали 3  сладки моми4енца  - е докараха ми анцузите а от полата ни звук ни стон -  и днес някакво писмо са ми оставили да отида да си взема едно " голямо писмо" -ама сигурно не е остатъка от поръ4ката - понеже обикновено пи6е и сумата ,а пък тук само " писмо" . и в краина сметка тази пола сигурно ще пристигне "на зима " да ги е.....   
в краина сметка да му правя ли на 4овека покана или няма нужда ..как мислите ... или да му пратим "нещо като покана " - както е направила клара -?
Най вероятно е полата Wink.И аз така сьм порь4вала преди и ако нямат стоката  ми я праЩат по кьсно.
Според мен  най -сигурно е да му направиш покана на баЩа ти ,вероятността да го вьрнат е много малка ,но все пак............
Виж целия пост
# 14
Анке,напиШи му покана на 4овека пък ако не му я искат:толокз по_добре  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия