Къдрене с фуркети?

  • 8 670
  • 30
Много търсих из нета и накрая реших да пусна тема тук. Става въпрос за къдренето с фуркети - кичура се навивал на зиг-заг, нещо такова.  Rolling Eyes Някой има ли идея как точно се прави това и красиво ли става?  Flutter
Виж целия пост
# 1
да,хубаво става,но слагаш пъво гел или пяна на всеки кичур и навиваш и защипваш
Виж целия пост
# 2
Много съжалявам за тъпия въпрос, ама как се "защипва" с фуркети?? Embarassed
Виж целия пост
# 3
Това къдрене може ли да е трайно? Т.е. за месеци напред?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Не,с тях не става.Ако искаш трайно къдрене можеш да отидеш на някой фризьор,но доколкото след това е малко трудно сам да си ги оформяш.
Виж целия пост
# 5
А как точно става? Имам снимка на навити кичури, но наистина не мога да разбера защипването на кичура как става, някой знае ли къде може да има видео или картинки показано как се прави?  Flutter Аз много се зарибих за къдренето откакто вчера си направих косата с хартийки - стана страхотно!  Heart Eyes  Peace
Виж целия пост
# 6
Дай снимката имам някакви подозрения как става, но да видя първо това ли е newsm78
Виж целия пост
# 7
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1241/594832300.JPG  - ето това е, съжалявам, че качеството не е добро, но го снимах от списание  Whistling
Виж целия пост
# 8
И аз за това си мислех, изглежда е на принципа на машата за коса с два рога,имаше тема в която беше показана такава маша.
Ами разтваряш фуркета и навиваш на зиг-заг по двата края, мисля че е това, само не знам накрая как се закрепя кичира та да не се разплете, но може и да пробвам Thinking
Виж целия пост
# 9
А как точно става? Имам снимка на навити кичури, но наистина не мога да разбера защипването на кичура как става, някой знае ли къде може да има видео или картинки показано как се прави?  Flutter Аз много се зарибих за къдренето откакто вчера си направих косата с хартийки - стана страхотно!  Heart Eyes  Peace

а с хартийки как?
Виж целия пост
# 10
Краищата се захващат с друг фуркет или фиба в средата-разгледайте внимателно картинката и ще видите, успех на всички,но сам човек едва ли ще се справи с това newsm78
Виж целия пост
# 11
А как точно става? Имам снимка на навити кичури, но наистина не мога да разбера защипването на кичура как става, някой знае ли къде може да има видео или картинки показано как се прави?  Flutter Аз много се зарибих за къдренето откакто вчера си направих косата с хартийки - стана страхотно!  Heart Eyes  Peace

а с хартийки как?

Значи, ще го обясня със стъпки, понеже не съм видяла много свястни обяснения из нета:

1. Взима се лист А4 (например, иначе се продават и готови лентички) и се разрязва 1/3 или 1/2 по дължина на листа
2. Полученото парче се нагъва на хармоника, колко пъти е по желание, 2-3 да речем Simple Smile
3. След това, така както е сгънато се сгъва на две и става така < като форма
4. Около полученото парче се увива кичур коса и този край, който завършва с двете несъединени крайчета се промушва през другия край, който е като примка.
5. След като се промуши се издърпва докрай, ако стърчи много вестник може да се скъси.

Доколкото знам това ставало с плат, но не съм пробвала с него още. Хубавото на този начин, че поне според мен се спи по-добре отколкото с ролки.  Peace
Виж целия пост
# 12
А как точно става? Имам снимка на навити кичури, но наистина не мога да разбера защипването на кичура как става, някой знае ли къде може да има видео или картинки показано как се прави?  Flutter Аз много се зарибих за къдренето откакто вчера си направих косата с хартийки - стана страхотно!  Heart Eyes  Peace

а с хартийки как?

Значи, ще го обясня със стъпки, понеже не съм видяла много свястни обяснения из нета:

1. Взима се лист А4 (например, иначе се продават и готови лентички) и се разрязва 1/3 или 1/2 по дължина на листа
2. Полученото парче се нагъва на хармоника, колко пъти е по желание, 2-3 да речем Simple Smile
3. След това, така както е сгънато се сгъва на две и става така < като форма
4. Около полученото парче се увива кичур коса и този край, който завършва с двете несъединени крайчета се промушва през другия край, който е като примка.
5. След като се промуши се издърпва докрай, ако стърчи много вестник може да се скъси.

Доколкото знам това ставало с плат, но не съм пробвала с него още. Хубавото на този начин, че поне според мен се спи по-добре отколкото с ролки.  Peace

всичко ясно, само това с промушването не го разбрах  newsm78
Виж целия пост
# 13
Хм... и на мен тая част ми беше неясната преди... значи, представи си картината: кичурът е увит около прегънатата хартия, нали? Тогава от едната страна остава едно като ухо, като примка, а от другата - двата края на прегънатия лист. Хващаш двата края и ги промушваш през примката и издърпваш докрай и готово.  Flutter  Сега като го четеш може да не ти е ясно, но пробвай да четеш и да го правиш в същото време, може да ти се изясни.  Peace Ако наистина ти е трудно не ми е проблем и едно кратко клипче/снимки да направя.  Wink
Виж целия пост
# 14
по принцип съм старателен човек, обаче ако направиш клипче, няма да имаш грешка  Peace може и от късния час да е, но не мога да си го представя  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия