100 лева за деца неприети в ДГ

  • 2 343
  • 22
Това, което иска да питам е това ще важи ли за децата, които през 2009 ще станат на 3 и ще кандидатстват за ДГ. Та ако ги отхвърли градината и те се запишат в частна тогава ли ще взимат парите? Аз питам, защото в нашата квартална градина ми казаха, че нямам шанс, тъй като детето ми е в последните два месеца на годината и те няма да го вземат. Записана е в частна градина вече, но не знам какъв е реда за получаването на тези пари-не че са много, даже хич, ама на фона на таксите в часните градини все пак е някаква помощ. Моля някой ако знае да пише за това.
Виж целия пост
# 1
Та ако ги отхвърли градината и те се запишат в частна тогава ли ще взимат парите?

Парите са именно за деца, които посещават частни детски градини.
Един вид като субсидия от държавата за подпомагане на родителите при плащането на таксата.
Виж целия пост
# 2
Последното, което чух по Новините е, че за сега няма да се дават пари...
Напълно нормално за тази ненормална държава...
Виж целия пост
# 3
Последното, което чух по Новините е, че за сега няма да се дават пари...
Напълно нормално за тази ненормална държава...


то какво ли е нормално в тази държава Tired

и аз така по новините чух...
Виж целия пост
# 4
Последното, което чух по Новините е, че за сега няма да се дават пари...
Напълно нормално за тази ненормална държава...

Е нали е гласувано и е прието Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Последното, което чух по Новините е, че за сега няма да се дават пари...
Напълно нормално за тази ненормална държава...

Е нали е гласувано и е прието Rolling Eyes
Не знам какво са гласували и какво са приели, но пак казвам - за сега пари няма да се дават...
Това казаха по Новините...
Виж целия пост
# 6
Ще ги дават парите... ама друг път  Wink
Условието е, пролетта /Април мисля/ да има излишък в бюджета, което с оглед на кризата и всичко останало е невероятно.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за инфото-не бях чула нищо по новините, о сега ми стана ясно. Ще вземем пари някой друг път ама не сега-напълно в духа на шантавата ни държава. Просто нямам думи.....
Виж целия пост
# 8
А защо ще дадат пари, само на тези, които ще водят децата си на частна дг?

Тези, които ги гледат вкъщи бабите нямат ли и те нужди-храна, дрехи и т.н или са по-малко и за тях няма кои да се застъпи?При бабите остават децата на хората, които не могат и да помислят да си позволят частна градина.Те са с по-малки финансови възможности и нуждата ги е принудила да разчитат на възрастен роднина.Тук става въпрос за по-големите деца, а не за платено гледане от възрастен до 3 г.

Това решение на парламента беше провокирано от подписки във форума на родителите, чиито деца посещават частна дг.Известно е че таксите там са доста големи и си ги позволяват хора с възможности.


Защо отново делят децата?
Виж целия пост
# 9
Защо отново делят децата?
Че те кога и в какво не са ги деляли ???
Виж целия пост
# 10
Естествено,че всичко е недомислено.И да,делят се децата.И как решиха,че ще дават парите във вид на ваучери за частни ДГ?А аз като живея в провинцията,и няма частна ДГ?И няма и места в държавните ДГ?И защо наистина ще се делят децата?Нали всичките са българчета?Не са родени на луната.
Малката ми дъщеря е с много алергии,включително и хранителна,с лека форма на астма.Та понеже персонала в ДГ толкова "добре" се грижеше за детето,че се случи няколко пъти да ме викат,щото й дали бухти с яйца,и тя се обринала,или щото кашля от препаратите.И се принудих да я оставя в къщи,щото не могат да се грижат адекватно за нея.И питам-след като н е могат да се грижат в ДГ,защо аз се натоварвам финасово да плащам на детегледачка , и  парите,които се отпускат за моето дете да  ми ги дават,пък аз ще си помагам финансово за детегледачката.
Ама това дето го написах е мечта,която никога няма да се осъществи естествено в България!
Все по-вече започнах да съжалявам ,че живея в тази държава........
Малко крайно,но такава е реалността тук..........
Виж целия пост
# 11
А не може ли вместо да раздават някви 100лв. незнайно на кой и по какви критерии просто тези пари да се влагат в строеж на нови детски градини?! Това с раздаването на тея 100лв. хич няма да реши проблема с малкото детски градини просто.
Виж целия пост
# 12
А не може ли вместо да раздават някви 100лв. незнайно на кой и по какви критерии просто тези пари да се влагат в строеж на нови детски градини?! Това с раздаването на тея 100лв. хич няма да реши проблема с малкото детски градини просто.
Може би не им се влага. А може и да се надяват да падне раждаемостта. То без това децата ни са на заден план...
Виж целия пост
# 13
Ivben, и аз съм на това мнение-децата в тая държава винаги са били на заден план,колкото и цинично да звучи.Не ми се пише за безотговорността относно децата ни,нищо че са граждани на тази "европейска" държава................
Спирам да пиша,защото ще бъда много крайна,относно безумията в тази държава.........
Виж целия пост
# 14
Защо само в нашата държава децата са в тежест? Не мога да си отговоря на този въпрос колкото и да ми се иска. Пречат в градсия транспорт, пречат в детските заведения,  пречат на бюджета, пречат общо взето навсякъде. Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия