Знае ли някой рецепта за торта с вафлени кори

  • 5 819
  • 12
Празнувахме нова година в Македония и там открих пакети с големи вафлени кори и реших да взема/тук не съм виждала/. Сега се чудя какво да ги правя,а много ми се иска да спретна една торта преди да са ги нападнали децата така да ги ядат
Виж целия пост
# 1
В Русия я правят с варено кондензирано мляко,
много я обичах като дете Crazy

Виж целия пост
# 2
Виж и предложението на Джемма.
Виж целия пост
# 3
6те потърся рецептата,аз в бг правех една с халва страхотна приятел4етата на сина ми много я харесваха
Виж целия пост
# 4
Ей сега видях че отзад има две рецепти, ама има и доста думи които ще трябва да разгадавам-тоя македонски език хич не е чак толкова като българския
Виж целия пост
# 5
  Ето ти и моята рецепта за крем:

  1.1/2 ч.ч. захар+6 с.л. какао+ 10 с.л. прясно мляко се смесват  и се слагат да заврат на котлона
  като малко поизстине,към горната смес се прибавят:
  100 г краве масло
  буркан варено кондензирано мляко(400 г)
  сок на 1 лимон
  1 ч.ч. смлени орехи
  ванилия,ром(коняк или водка)
 
  Вафлените кори се намазват с получения крем.
Виж целия пост
# 6
Селма това кондензирано мляко е това в консервите-Дъч Лейди мисля че беше-нали, и трябва
ли да го варя?
Виж целия пост
# 7
   Според рецептата кондензираното мляко трябва да е сварено.Някои варят  и Дъч Лейди,да. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
от къде да намеря вафлени кори, тук в София. В последният брой на списание  Бон Апети има рецепта за торта с вафлени кори и ми изглежда мн.интересна, но без корите....... newsm78
Виж целия пост
# 9
А аз питам за Варна. Не съм виждала или може би не гледам добре. Дали в Пикадили или Бурлекс има?
Виж целия пост
# 10
Точно вьв Варна има.Аз си взех от сладкарската борса на ул."Бьлгарки орел"8.Има розови и жьлти.

Моля зя рецептата за торта от списание Бон Апети  Praynig
Виж целия пост
# 11
шоколадова фантазия от Бон Апити : 200гр.киви, 200 гр. ябълки  ,1 банан  ,2 вафлени блата  ,100 гр.шоколад  ,30 мл.сладк. сметана  ,сладко от зелени смокини  ,2 сушени кайсии  , канела ,пудра захар. Тук пише ,че продуктите са за една порция. . Сироп :100 захар, 1 ванилия, сок от 1 1/2 лимон.     приготвя се сиропа от продуктите за него. плодовете обелени се режат на филийки.,разпределят се равномерно върху 1 блат. Върху тях се поставя другият блат. Заливат се с готовиятсироп. Шоколадът се разтопява и към него се добавя сметаната при непрекъсната бъркане.Този крем се излива върху десерта и се оставя за 12 часа в хладилник да стегне. Разрязва се на 2 равни части,,декорира се с кайкиите, сладкото,  ръси се с канелата и пудрата захар. Това е. Не съм го правила,както стана ясно поради простия факт,че кори не намирам. Ако го направиш ,моля те напиши отзиви за него.
Виж целия пост
# 12
шоколадова фантазия от Бон Апети : 200гр.киви, 200 гр. ябълки  ,1 банан  ,2 вафлени блата  ,100 гр.шоколад  ,30 мл.сладк. сметана  ,сладко от зелени смокини  ,2 сушени кайсии  , канела ,пудра захар. Тук пише ,че продуктите са за една порция. . Сироп :100 захар, 1 ванилия, сок от 1 1/2 лимон.     приготвя се сиропа от продуктите за него. плодовете обелени се режат на филийки.,разпределят се равномерно върху 1 блат. Върху тях се поставя другият блат. Заливат се с готовиятсироп. Шоколадът се разтопява и към него се добавя сметаната при непрекъсната бъркане.Този крем се излива върху десерта и се оставя за 12 часа в хладилник да стегне. Разрязва се на 2 равни части,,декорира се с кайкиите, сладкото,  ръси се с канелата и пудрата захар. Това е. Не съм го правила,както стана ясно поради простия факт,че кори не намирам. Ако го направиш ,моля те напиши отзиви за него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия