Машина за хляб - 14 част

  • 65 838
  • 741
# 105
Браво, момичета!
Какви хубави кифлички, хлебчета....а Мама Цоцоланка какъв козунак Shockedсупер е newsm09! Аз едва ли някой ден ще направя такъв. На мене Господ две ръце ми даде да се чеша отзаде Weary newsm62. Майтап да става!
Лек ден и много кулинарни успехи! smile3525
Виж целия пост
# 106
Маме, и аз закусих с тях, виртуално.Много добре ти изглеждат кифличките.
Ти само го измеси в машината ли?Щом не ти е лепнело, сигурно е втасвало отвън?
Виж целия пост
# 107
Не, не втасваха отвън...Аз правих 2-на доза. Всичко в контейнера. Само забъркахме двете - аз и Ханка - и я оставих. През това време як конферентен разговор в скайпа и когата приключихме и тестото бе готово(месене+втасване в машинката, 1,30ч.). Т.е. ей това харесвам на Ханка - хем удоволствие, хем после не ми се мънка,че няма манджа! Извадих, оформих 24 топки. С нищо не ги пълних. Правих кръгче и завивах, оставих както по рецепта 20 мин. да втасат още. През това време си загрях фурната, върнах се в разговора в скайпа. И те се пекоха - наистина по 15 мин. на тава и когато трябваше да лягам - имаш 2 тави пухкави и въздушни кифлички. Да си кажа, днес сутринта не са като снощи. Но и по-добре,че сигурно щяха да одита за отирцателно време. Другият път - няма да ги хапнем топли, но не и студени. Нап. 30 мин. след като съм ги направила.

Чушчица дали изгони нейните от тях?????? Дали е започнала да се пече?????Предлагам 2 в 1, но аз вярвам,че то там няма да се стигне! Praynig
Виж целия пост
# 108
Като гледам какви ги вършите и ме амбицирате. Обаче да кажа какво направих с вчерашния си класически хляб. Изпечен и се яде,обаче докато го бъркаше машината ми се видя първо гъст и добавих вода, след малко ми се видя рядък/ хайде малко брашно. Това стана на 2 повтаряния. От 750 гр. сигурно направих 1000. Не се смейте  Laughing Хлътна му горната кора сякаш някой му издърпа въздуха. И моята машина е moulinex . Не ми се беше случвало това в предишните изпълнения и разбрах, че проблема  за хлътването не е в нея, а в неточни рецепти.
Виж целия пост
# 109
Като гледам какви ги вършите и ме амбицирате. Обаче да кажа какво направих с вчерашния си класически хляб. Изпечен и се яде,обаче докато го бъркаше машината ми се видя първо гъст и добавих вода, след малко ми се видя рядък/ хайде малко брашно. Това стана на 2 повтаряния. От 750 гр. сигурно направих 1000. Не се смейте  Laughing Хлътна му горната кора сякаш някой му издърпа въздуха. И моята машина е moulinex . Не ми се беше случвало това в предишните изпълнения и разбрах, че проблема  за хлътването не е в нея, а в неточни рецепти.

po goре писах никога не доливам вода.като ми се стори твърдо слагам малко олио,около лъжица,като поеме вси4кото и все оЩе не ми харесва слагам оЩе малко олио.никога не ми се е слу4вало хляба да ми хлътне става като козунак ,на конци
Виж целия пост
# 110
Ей, от толкова дни каръшка работа, най-накрая един хляб дето става за ядене
, ама като гледам вие какво творите, има да ви догонвам ooooh!
Виж целия пост
# 111
За да не е сама чушчица, днес правя и аз козунака на Кети отново. Сега втасва в машината, но после ще го сложа да се пече във фурната, че този моят Мулинекс не изпича добре бухналите неща отгоре. Отчет ще давам по-късно. Вие засега просто ми пожелайте успех.
Маме, и аз ги правих тези кифлички преди няколко дни! Много са хубави наистина, пък и лесни!
Виж целия пост
# 112
Ma4o, успех, с теб сме Simple Smile
А чушчица хич я няма днес да сподели как са нещата Crossing Arms
Виж целия пост
# 113
ето ме , ето ме САМО ДАВАМ ЗНАК,ЧЕ СЪМ ТУК И ЗАПОЧВАМ ДА ПИША. една много щастлива чушка съм аз!!!
Виж целия пост
# 114
Момичета,започвам с благадарностите ,като на Оскарите. LaughingБез вас нямаше да се справя.Цоцоланке  bouquet Миленче, Кетти и всички останали ,поклон. Както разбрахте,аз съм чувствителен човек и рядко срещаната човешка доброта ,ценя високо.ОТЧЕТ:СНИМКИ НЕ ОЧАКВАЙТЕ Mr. Green Mr. Green Mr. Green,ДЪЛГО Е ЗА ОБЯСНЕНИЕ,а не желая да си развалям доброто настроение.Изчезнах тази сутрин,защото и интернет нямах Mr. GreenБях "сам войнът е войн ",и се справих. записах всичко по минути и ще го напиша,защото наистина стана бабиният козунак,това конци-не концища, това бухване,втасване-по всички правила и закони.описанието по минути -по късно!Сега искам да остана насаме с козунака, за  да му се порадвам и т.н. Laughing Съвсем обективно и сериозно- това е хванахме му дружно цаката! Ако успея по-късно ще покажа и снимки, ако не ,който иска да вярва!
Виж целия пост
# 115
Ееее чушчице smile3501 smile3501 smile3501
Хайде като му се порадваш сподели Wink
Виж целия пост
# 116
Пу...язък......няма да ядем салата от чушки, оцет и чесън......

Цялата съм сетива - за четене, за хапване, за споделяне, за всичко.-......
Виж целия пост
# 117
Чуячице, БРАВО!!!! Радвам се, че успя! Всички очакваме да споделиш творението си....
Виж целия пост
# 118
Маме, за теб съм готова да се жертвам ,но това няма да отмени факта,че успях! Сега,направих рецептата на Кети ,500гр-брашно.,100гр.-масло.,150гр.захар.,3 големи яйца,като отделих 1/2 от последното жълтъче за намазване.,125гр.мляка .,1/2 кубче мая.,малко сол.,1 капсула ванилия., 1капсула лим.есенция., 1 капсула ромова есенция.  маята+2 с.л.брашно+ 1с.лзахар,сложих на 50гр.да шупне във фурната за 10 мин. яйца+ захар разбих, сложих ги в контейнерчето,после маята ,брашното. В първете 5 мин.слагах мазнината/70гр.масло и останалото олио/ растопена естествено.Добавих до десетата мин 2 с.л. брашно/не знам защо/ машината спря/да почине тестото/ и след звуковия сигнал добавих аще 2 с.л брашно, защото на пипане,не по бъркалката малко ми лепнеше.На 45 минута ,започна втасване и на 65-тата, кратко бъркане. Тук бързо извадих, отделих 1 юмруче от тестото,което после премерих и се оказа точно 100 гр. Разделих на три фитила,дърпах бързо изплетох. Обратно в контейн. намазах с жълтъка и поръсих със захар още тогава. 1 час преди края тестото беше да 1/2 на контейнера., на 50-тата минута бухна до 3 пръста,под края му, на 45 -тата беше до края/тук ,според мен ,започва същинското печене/,но то продължи да втасва.на 35-тат от финала стигна на 2 пръста под стъклото, АЗ включих фурната ,очаквайки ,че ще прелее,но то спря. отгоре се пукна,пукнатината се разшири,като голяма шупла и там остана по светло. всичко друго се опече . ЗАБЕЛЕЖКИ: кората е прегоряла/не жилава /вкусна но не екато тази на останалото мъничко козуначе,/онези 100 гр./което след втасване опекох на 180гр. То просто стана истинско. Коз. от машината има невероятни конци ,мн. е вкусен, може да е по сладък ,но не е фатално. Липсват стафиди ,но не смеех да слагам каквото и да било.                           
Виж целия пост
# 119
Малко снимков материал и от моя козунак-получи се перфектен, дами! Колкото и нескромно да звучи-за моя вкус това е почти идеалният козунак. Приятно сладък, пухкав, на конци, с аромат на истински козунак. Пекох го, както казах и преди това, във фурната. Мисля, че при мен вече това ще е правенето на козунака-месене в машината и после печене във фурната.
А това са снимките - сори за качеството!
 http://www.bgphoto.net/photos/21055/o633688513755036250.jpg
 http://www.bgphoto.net/photos/21055/o633688513735348750.jpg
 http://www.bgphoto.net/photos/21055/o633688513767692500.jpg
Дано така се виждат вече!
Чушчице, ма как щях да пропусна  Laughing Бравоооо, радвам се, че се получи! Приятен апетит на цялото ти домочадие!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия