Гледане на ужаси от бебета?

  • 2 914
  • 44
Филмите имат ограничение - не се препоръчва да  се гледа от деца под 12 или 16 години. Но нали бебетата не разбират и кога трябва да им се спират тези филми?
Виж целия пост
# 1
Би трябвало децата да спят в часовете, когато дават такива филми, макар че съм засичала такива  и през деня. Предполага се, че толкова малко дете не разбира, но и е постоянно с възрастен край себе си, който да контролира. Дъщеря ми не е малка вече, но ако я видя, че гледа нещо неподходящо, я питам дали става за нея и тя сама обръща на друг канал.
Виж целия пост
# 2
Филмите имат ограничение - не се препоръчва да  се гледа от деца под 12 или 16 години. Но нали бебетата не разбират и кога трябва да им се спират тези филми?

Да, не разбират! Затова му показвай колкото може повече филми на ужасите. Дори изобщо не изключвай канала, ако имате такъв - денонощен и кървава. С една дума - дръж го пред телевизора и не му давай да спи /на бебето/, че после, чак до 12 годишно няма да може да се наслаждава на тази високоестетична и дълбокомислена култура.
Виж целия пост
# 3
Филмите имат ограничение - не се препоръчва да  се гледа от деца под 12 или 16 години. Но нали бебетата не разбират и кога трябва да им се спират тези филми?

Ами то си пише на съответният знак - не е подходящо за деца под 14 или 16 години, значи щом е под тази възраст не е желателно да го гледа.
 
Виж целия пост
# 4
Аз не ги спирам. Не че ги гледа, обикаля по стаите и си играе, а ние си гледаме. Спира се и се заглежда само в рекламите. Филмите, забранени до 12 години, обикновено не са пълни с кой знае какви ужаси. Най-много да се напсуват на английски няколко пъти. Тези за над 18 не ги гледаме, когато е буден  Wink
Виж целия пост
# 5
За мен бебето няма място пред телевизора, за това и не се питам дали ужасите са вредни за пеленачета. Peace
 
Виж целия пост
# 6
Обикновено по филмите на ужасите озвучаването е доста стряскащо. Не разбира, не разбира, ама като нищо може да се уплаши. Отделно, че наистина едно бебе няма място пред телевизора. И като са казали хората: не се препоръчва за деца под 14 (или 16), това включва и бебетата.
Виж целия пост
# 7
Затова хората са си написали над каква възраст може да се гледа. Но ако вашето бебе не гледа, защо се притесняваш? А ако гледа, смени канала.
Виж целия пост
# 8
Бебетата нямат място пред телевизора. Толкова е просто. Тогава няма да има и въпроси, подходящ ли е филмът или не.
Виж целия пост
# 9
За мен бебето няма място пред телевизора, за това и не се питам дали ужасите са вредни за пеленачета. Peace
 
аз бих добавила и децата на по-голяма възраст. мисля, че телевизията като цяло е пагубна за нервно-психическото развитие на детето. за това има сериозни проучвания.
Виж целия пост
# 10
Никакви ужаси не сме гледали с бебето, че дори и филми не гледах много в този период. Изобщо не можех да се концентрирам да следя филм, ако бебето е будно и ако е бил пуснат ТВ, то само музикални канали вървяха.
Виж целия пост
# 11
Бебетата нямат място пред телевизора. Толкова е просто. Тогава няма да има и въпроси, подходящ ли е филмът или не.

 Peace
Виж целия пост
# 12
Каква тема!
 Shocked
Просто не мога да повярвам, че на някого му е хрумнало да показва филми на ужасите на едногодишно дете. Интересно с каква цел  Thinking
Детето ти е на година и два месеца и прекрасно разбира много повече неща, отколкото предполагаш.
Виж целия пост
# 13
Моя приятелка имаше навика,в тях т.в-то,да не се спира и въобще не обръщаше внимание,какво гледа детето.И започна да обръща внимание,чак,когато малкия взе един пасатор и каза,че ще ни изкорми с него,а за ножа си мислеше,че е само приспособление за клане.Така че и аз съм на мнение,че децата нямат място пред телевизора,за да не стига до такива ексцесии.
Виж целия пост
# 14
Бебетата не са толкова тъпички, колкото изглеждат. Например близнаците се боричкат за място, играят си, гледат, преди да се родят. Познават гласа на майката по тембъра, настройват се на музикалните й предпочитания. Като пораснат, повече и по лесно възприемат музиката, която е слушала майката през бременността. Не е все едно дали е слушала Моцарт, Депеш мод, или чалга.
Да се върна на темата - детето може да не може да следи сюжета на филма, но възприема писъците, стоновете на жертвата, заплахи, ругатни, ох и ах от спалнята.
Това не е шумов фон за бебе, който би останал без последствия в по-нататъшното му развитие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия