Уиндоус Виста-изчезнаха ми запомнените отворени страници и ...?!

  • 1 591
  • 9
Здравейте, ще съм Ви благодарна ако ме посъветвате как да си пренастроя компа.

Нещо бърниках, и аз не знам какво, но вече горе където изписвам интернет страниците , които отварям не ми помни вече отворените, това е много неудобно, защото не зная всички сайтове как се изписват. Не ми излизат вече.

И, другото което ми изчезна е, долу в таск бара иконата , която като натиснеш отиваш директно на деск топа, без да се налага да сваляш един по един отворените вече страници?!

Ако някой разбира от това , ще съм благодарна ако ми помогне, че нямам възможност сега с бебка да занеса компа някъде да ми го прегледат.

Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Първо кажи кой браузър използваш и второ кажи дали другите бутони на таск бара стоят и само този го няма или желия куик панел си разкарала.
Виж целия пост
# 2
Първо кажи кой браузър използваш и второ кажи дали другите бутони на таск бара стоят и само този го няма или желия куик панел си разкарала.

За Браузър-незнам, само този бутон съм махнала, другите стоят.
Виж целия пост
# 3
Първо да кажа че не съм работила много с виста, ама то и при другите Windows-и е така

За таскбара е лесно:
1. с комбинацията Windows + D на клавишите можеш да правиш същото както и с ShowDesktop
2. виж дали не си го изтрила - можеш да го възстановиш от кошчето, или да си го преместила като иконка на самия десктоп или пък да си го преместила някъде между останалите иконки в таскбара ако имаш такива

За браузъра - можеш да разбереш с кой браузер работиш като видиш какво пише отгоре на синьото поле (във виста май е черно...) - Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera... все нещо стартираш за да ползваш интернет...
За това че са ти изчезнали старите адреси имам 2 предположения - или си си затрила хисторито, или пък не си ги ползвала отдавна и те са се затрили сами(мисля че поне IE и  Mozilla  го правят това). Сега помни ли поне новите страници които отваряш?
Виж целия пост
# 4
Първо да кажа че не съм работила много с виста, ама то и при другите Windows-и е така

За таскбара е лесно:
1. с комбинацията Windows + D на клавишите можеш да правиш същото както и с ShowDesktop
2. виж дали не си го изтрила - можеш да го възстановиш от кошчето, или да си го преместила като иконка на самия десктоп или пък да си го преместила някъде между останалите иконки в таскбара ако имаш такива

За браузъра - можеш да разбереш с кой браузер работиш като видиш какво пише отгоре на синьото поле (във виста май е черно...) - Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera... все нещо стартираш за да ползваш интернет...
За това че са ти изчезнали старите адреси имам 2 предположения - или си си затрила хисторито, или пък не си ги ползвала отдавна и те са се затрили сами(мисля че поне IE и  Mozilla  го правят това). Сега помни ли поне новите страници които отваряш?

Така, значи:
Изтрила съм иконата , обаче като я възстанових, тя отиде на деск топа, а не долу в таск бар;
Браузър е експлорер.
и, не не ми помни новите страници, които отварям.
Виж целия пост
# 5
За иконката на десктопа, ако искаш да си я върнеш обратно на таскбара, правиш така:
1. с ДЯСНОТО копче на мишката (предполагам че бутоните ти са стандартни, а не с разменени функции) хващаш иконата и провлачваш до таск бара там където е била преди. На таскбара трябва да ти се появи черна вертикална линия(нещо такова |) за мястото където ще бъде поставена иконата.
2. Пускаш иконата
3. Появява се меню от което избираш "Move Here" или "Copy Here" (първото е за предпочитане ако искаш да преместиш иконата, при второто ще се направи копие и иконата ще си остане на десктопа, а в таскбара ще се появи нова)

с IE  не съм работила много, но пробвай да видиш в менюто Tools->Internet Options таба General има секция Browsing History. Предполагам че там си дала Delete за да се затрият. Пробвай да си поиграеш с опциите от бутона Settings (тук ползвам IE 7, ти може да си с друга версия, но ориентировъчно нещата са такива...) - примерно тук виждам че има брой на дните които да ти пази хистори... или нещо от сорта... за съжаление не мога да дам друг съвет, защото IE почти не пускам...
Виж целия пост
# 6
Много ти благодаря за указанията.

върнах иконата за десктоп в таск бара, но нещо съм я разбърникала и като я чукна не ми излиза десктопа просто да виждам другите иконки, а ми излизат всички отворени до момента прозорци в каскаден вид на десктопа, и като реша да отворя нов прозорец например компютър, не ми го отваря него, а някой от вече отворените прозорци и там да ровя и да се връщам;

Бръкнах в хисторито в сетингс на интернет опшънс, както ми указа и там настройката си е да излизат автоматично?! Дните са си 30 за запазване на хисторито, но открих, че хисторито всъщност си е запазено, само, че не излиза най-горе, където въвеждаме името на страницата, а в фаворитите има отделна графа-хистори, явно нещо съм го разместила, без да се усетя.

Но много ти благодаря за помоща.
Виж целия пост
# 7
Опс, сега видях, че иконата която съм възстановила не е такава, каквато я виждам че е била оригинална. Аз съм възстановила иконата "Swith between windows", а в "Taskbar and start menu propertis" виждам, че изглежда по друг начин но не я намирам нея никъде, дори и в кошчето?!
Виж целия пост
# 8
в C:\i386 нямаш ли Show Desktop?
Виж целия пост
# 9
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия