Ясла и болести - моля споделете!

  • 2 706
  • 35
Здравейте!

Пише ви една почти отчаяна майка на красавица на 2г. и 5 м.
От септември дъщеря ми тръгна на ясла. И се започнаха нашите мъки с настинки, вируси, бронхити.....

До Нова година минахме 4 курса на лечение с антибиотици (за което още не мога да си простя, че го позволих). След това смених лекаря, но за съжаление, Софи все още постоянно боледува. Сякаш никога не е напълно здрава. Наскоро лекарката ни спомена за проблем със третата сливица и от тогава наистина забелязвам, че всички проблеми идват от носоглътката.
Аз и съпруга ми работим и не можем винаги да оставаме със детето. Има и почасова детегледачка, която понякога се съгласява да остане за цял ден.

Вече всички сме на края на силите си и всяко закашляне ни хвърля в ужас- започват луди комбинации кой ще остане вкъщи, кой ще отиде на лекар и пр! А за рабиране в работите ни не става и дума - там се говори за криза и съкращения Sad

Всички познати ме успокояват, че е така първата година от градината. Но аз не мога да позная детето си. И макар тя да е винаги с песен на уста, не си спомням кога за последно е изкарала ден без кашляне.

Моля ви, кажете ми, при вас как мина тази кошмарна първа година от яслата/градината и имам ли основания да се притеснявам, че при нас е по тежко?  Какво направихте, за да подобрите общото състояние на децата си? Ние ще я заведем на море лятото, но до тогава?!?

Искрено съм благодарна за всички мнения!

И дано зимата свърши по скоро!

Виж целия пост
# 1
Съжалявам ,че няма да ти дам нужната подкрепа,но при нас не мина тази първа година.Синът ми ходи на ясла точно 7 пъти за по 1ч и се разболя 2 пъти.Вторият път от бронхит и пи антибиотик(за сефте),което беше много неприятно за мен,но нямах алтернатива.
А принципно той не е дете,което боледува.И като се прибави и факта,че той отказваше да ходи в яслата и се съпротивляваше по всевъзможни начини,е вече няма да ходи.
Виж целия пост
# 2
Чудех се дали да пиша, не за друго,но опита ми е съвсем различен.
Каката ни тръгна чак на градина на 3г и 3м.  До 2г и нещо боледуваше много, почти всеки месец пиеше АБ. Много я калявахме обаче с мъж ми, хич не си поплювахме, болна, здрава- никога не я навличахме, все ходехме по планини и морета. Умирах от страх как ще е като тръгна на градина, но тя спря да боледува. За 4те години в градината болестите й се броят на едната ръка. Явно е съвпаднало с израстване и засилване на имунитета, а и закаляването си е казало думата най-сетне. А и още в 1ва група я записахме на плуване, ходи и до днес. Сега е 1ви клас и на година изкарва само по 1-2 настинки, пу-пу.

Малкия тръгна на ясла от октомври, и той не боледува често. Има проблем с брохитите, но е на алергична основа и се надявам да го израсте. И той е подложен на яко закаляване и смея да каза,че бързо преборва вирусите. пу-пу, дано е все така.

Дълго стана, но съвета ми е закалявайте децата си, не ги разнежвайте. оттам идва честото боледуване. В стремежа си да ги пазим, им правим лоша услуга.
Мерси на търпеливите,че го прочетоха.
Виж целия пост
# 3
За съжаление е така. Децата се сблъскват в детските заведения с всякакви вируси,а организма им е слаб. Ако си направиш консултация с детския лекар да ти предложи някакви имуно-стимуланти се надявам да ти помогне.
Виж целия пост
# 4
Най-големият проблем е, че за всеки вирус се дава антибиотик. Аз давам в краен, краен случай - при много висока температура, която не мога да смъкна повече от 3 дни. Кашляне, сополи - вече наистина гледам да не обръщам внимание на това.
Виж целия пост
# 5
Не мога да те успокоя.Яслата я изкарахме седмица там,две в къщи.Сега е първа група-същата работа.Последните два месеца така по се задържа само по седмица в къщи.Пу-пу Laughing
Виж целия пост
# 6
За съжаление нашият случай е подобен. Дъщеря ми тръгна на ясла от началото на декември и досега е почти непрекъснато болна. Преди това изобщо не беше боледувала. За последните 2 месеца, 2 пъти пи антибиотик. Последната хрема я държи вече месец и половина. През февруари беше на градина само за 1 седмица. С гледането е много трудно. Сега съм си взела отпуската натрупана по време на майчинството за да мога да я погледам докато се стабилизира. Баща й работи на смени и понякога я гледа, аз взимах болничен веднъж, и така...Това при положнение, че съм почнала работа от няма и 2 месеца. Добре, че работа ми е държавна и търпи някакви отсъствия, иначе незнам как щяхме да се оправим.
Започнах да й давам имуностимулант, от около 20 дни, но досега не забелязвам особен ефект. Та с 2 думи и аз незнам какво да правя. Мисля, че  на едно такова боледуващо дете най-добре ще му се отрази 1-2 седмици извън гадната и мръсна София, но не всеки има тази възможност.
Виж целия пост
# 7
Когато дадох за пръв път дъщеря ми на ясла беше септември месец.Ходеше по три дни на ясла и се разболяваше за по седмица,две.
След като оздравееше,след вторият,най-много трети ден отново беше болна.Декември месец я отписах и изкара зимата вкъщи.
На пролет я записах отново,но вече не се разболяваше така ,както първият път.Чувала съм от други майки,че деца които тръгват на ясла срещу
зимата се разболяват много повече от тези,които тръгват срещу лятото.
Виж целия пост
# 8
Така и не можа да свикне с яслата - 2 опита за по няколко дни до обед и след това много сериозни  боледувания ,единия път в болница дори...И то едно ходене беше- рев до посиняване  ,тръшкане...една леля я носеше за краката,друга за главата- така в хоризонтално положение влизаше сутрин Sad...Реших да не настоявам повече..
Сега на градина положението е коренно различно...адаптира се невероятно бързо и един път е боледувала по-сериозно...

Виж целия пост
# 9
Не сте единичен случай - и ние сме така. Ето миналата седмица беше на градина 4 дни, на 5-тия беше със жълти гъсти сополки. Спрях я  и още я лекувам в къщи. Някои майчета и така си пускат децата на градина.
Даваме имуностимулатори, две седмици беше на планина преди това, но ......

Освен по-често да я оставяте на жената да я гледа?
Виж целия пост
# 10
Синът ми докато не тръгна на ясла на 1г 5мес не беше боледувал никога. Надявах се и в ясалата ако боледува, да е сравнително рядко. Но уви, оказа се, че особено първата година боледува мин веднъж всеки месец, а не рядко и по 2 пъти.  Антибиотик обаче никога не съм давала, с толкова болести щях да го отровя. А те си и минаваха без. Според мен не е трябвало да го поиш толкова много с антибиотици. Сега боледува пак, но не толкова често. Посвикна и имунитетът му се подобри с възрастта
Виж целия пост
# 11
Първите 2-3 месеца имаше сополи, кашлица и много упорит отит. След това, да чукна на дърво, вече 2 месеца е здрава и няма проблеми! Дано и занапред е така!  Praynig Peace
Виж целия пост
# 12
И моите деца боледуваха сравнително често, когато тръгнаха на детски заведения. Синът ми - на ясла, а дъщеря ми - на градина. Кашлиците бяха като канонада - ту единият, ту другият. За първата година имаха три сериозни боледувания, лекувани с антибиотик. После болестите взеха да се разреждат, а в трета и четвърта група в детската нямат нито ден отсъствие по болест.
Аз много не вярвам в тия неща, но може би не е зле да заведеш детето при хомеопат.
Виж целия пост
# 13
имунитетът се придобива, трябва да стиснеш зъби и да го изтърпиш. дори и да го задържиш вкъщи до 7 годишен, като тръгне на училище пак ще е половин година болен в началото. трябва да се изгради този имунитет, не се притеснявай, ще мине. при нас положението е същото, от Октомври 2008 г. тръгнахме на градина, на 4 г.
Виж целия пост
# 14
Не мисля, че имунитет се гради чрез постоянно боледуване, по скоро обратното - имунитетът се срива и детето боледува все по-често и по-продължително. Склонна съм да мисля, че дъщеря ми си изгради някакъв имунитет в яслата, по-скоро организмът й се научи да се преборва с вирусите бързо и без да прави усложнения.
Пуснах я на ясла на 2 години в началото на март. За четири месеца пи три пъти АБ. От сегашна гледна точка си давам сметка, че най-вероятно са били излишни и би се справила и без тях... Издържаше по три седмици без да се разболее. Намерих начин, спрях я за два месеца. Море, планина, море. Комбинации с отпуски и баби - не беше лесно. Пуснах я пак септември с намерението да я спра окончателно ако пак боледува много. Ами не боледуваше. Декември изпи пак един АБ, щото педиатърката искаше да се презастрахова и други боледувания, различни от сополи и лека кашлица не е имала. Издържа почти без прекъсвания до юни въпреки многото болни деца в яслата.
Вече е на ДГ близо година и смея да твърдя, че почти не боледува. Леките неразположения ги преборваме със спиране за кратко от градина, силна храна и симптоматично лечение. Давам Цитросепт, преди и след градина пръскам в нослето спрей със сребърна вода и клеева тинктура.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия