За забрадките в училище.

  • 26 021
  • 299
Как стои въпросът при вас  - влизат ли със забрадки в училище девойки, забранено ли е, разрешено ли е ... Какво мислите вие - трябва ли да влизат със забрадки, или не. 
На мен откровено казано ми е безразлично дали някой ще носи кръстче на врата или забрадка, или друг религиозен символ, приемам го съвсем спокойно и не виждам заплахи за останалите ( на училище, или на работа).


За да не заключат темата на 5тия постинг, нека се опитаме да не изпадаме в крайности, а  да предадем личното и общественото настроение в страните, в които живеем с респект към чуждата вяра, религия, порядки и т.н.

Виж целия пост
# 1
в щатите със забрадките можеш да ходиш навсякъде. никъде не са забранени, включително и в училище. на мен не ми пречат, щом се харесват с тях и искат да се забраждат, тяхна си работа. не мисля, че има някакво обществено мнение специално за забрадките, не съм чула някой да се изказва за или против тях.
Виж целия пост
# 2
Тук в Сирия не е проблем дали ще или няма да се носят в училищата забрадки или кръстчета.
А и това си е личен избор,право на всеки -едва ли е демократично да се отнема едно право Peace
Виж целия пост
# 3
Нека се забраждат, това е свободна държава.

Въобще не ми правят впечатление забрадени жени, но веднъж ме шашна една тип нинджа, която ме заговори на спирката и аз нищо не разбрах, защото беше покрита цялата, само очите се виждаха. При това в черно. Сигурно съм гледала ей така  Shocked
Виж целия пост
# 4
В Израел е позволено да се ходи с покрита глава, няма проблеми с религиозни символи.

По принцип съм "за" това да се толерират културните особености на всяка една етническа група, но конкретно към забраждането имам резерви... (без връзка с училището)  Peace
Виж целия пост
# 5
Мента-гледала съм предаване в което показаха една жена от ултра религиозните евреи/дано да не бъркам понятието/ която каза,че те също си покриват косите,само че с нещо подобно на шапка,момичетата също ли ходят така или само жените newsm78.Както например мъжете и момчетата си оставят плитчици и ходят облечени с черни манта.
Виж целия пост
# 6

Виждала съм жена с нещо като поло, което продължава в качулка плътно обвива главата и се вижда само лицето, врат, всичко покрито.
Виж целия пост
# 7
10cent's -за това става въпрос,така ходят най вече в Саудитска Арабия

http://patdollard.com/wp-content/uploads/cpsmos54090308201426photo00photo.jpg
Виж целия пост
# 8
честно казано, ако искат и чулове на главите да си слагат, все ми е едно.
щом им харесва, ок.
все едно аз да ги дразня защото ходя с къси поли или нося екстеншъни.

пс. големият ми син им вика "нинджите". на тези, ама най-омотаните.


Виж целия пост
# 9
Мента-гледала съм предаване в което показаха една жена от ултра религиозните евреи/дано да не бъркам понятието/ която каза,че те също си покриват косите,само че с нещо подобно на шапка,момичетата също ли ходят така или само жените newsm78.Както например мъжете и момчетата си оставят плитчици и ходят облечени с черни манта.

Религиозните тук ходят на отделни училища, в смисъл - отделени са, има светски училища, умерено-религиозни и религиозни  Peace Там, в религиозните училища, ходят облечени както е прието в общността им - момчетата с кипа, жените с поли и блузи с дълъг ръкав. Специално еврейките се покриват (забраждат) само след сватбата, а омъжени не посещават училище  Peace

В масовите училища, които са светски, ходят облечени като европейки, обикновено имат тениска с училищния знак, която трябва да носят.
Виж целия пост
# 10
Пишеш ,че омъжените не посещават училище-а продължават ли в университет -и там как стоят нещата с облеклото  newsm78
Виж целия пост
# 11
На мен откровено казано ми е безразлично дали някой ще носи кръстче на врата или забрадка, или друг религиозен символ, приемам го съвсем спокойно и не виждам заплахи за останалите ( на училище, или на работа).

В Канада стана проблем последните години, но лично за мен най-голямото изстъпление е по отношение на другия религиозен символ, който се носи в училище - на сидхите - крив обреден нож приличащ на кама, с който момчетата като навлязат в пубертета не трябва да се разделят никъде. Носят го в училище и наскоро даже стана убийство с този религиозен "символ" в едно Монреалско училище!

имате ли толерантност към такива религиозни символи в образователна институция  Close
Виж целия пост
# 12
Пишеш ,че омъжените не посещават училище-а продължават ли в университет -и там как стоят нещата с облеклото  newsm78

В университетите няма ограничения. Всъщност писах, че и в училищата няма... Но заради традициите във всяка от двете общности, в училищата мюсюлманските момичета ходят покрити, еврейките - не. Като се замисля - на никое място няма забрана за забрадки  Peace



Това би следвало да е снимка от университета, в който учех.





П.П. В случай, че предния път не съм те разбрала правилно - религиозните си ходят на лекции, както там трябва да са облечени според нормите на религията им. Ултрарелигиозните, конкретно мъжете с къдричките, облечени в черно, не учат в университет, защото се посвещават на религията и си имат тяхна си институция за учене... това е по-сходно със Семинарията, специално "библейско" обучение...
Виж целия пост
# 13

В Канада стана проблем последните години, но лично за мен най-голямото изстъпление е по отношение на другия религиозен символ, който се носи в училище - на сидхите - крив обреден нож приличащ на кама, с който момчетата като навлязат в пубертета не трябва да се разделят никъде. Носят го в училище и наскоро даже стана убийство с този религиозен "символ" в едно Монреалско училище!

имате ли толерантност към такива религиозни символи в образователна институция  Close

Носенето на оръжия и опасни предмети е забранено.
Виж целия пост
# 14
разрешено е. Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия