Ница

  • 7 939
  • 27
# 15
В Ез има и фабрика за парфюми - Фрагонар - друга моя страст................отпред пред фабриката има една колона, по която тече розова вода...това за ценителите! Grinning
Виж целия пост
# 16
В Ез има и фабрика за парфюми - Фрагонар - друга моя страст................отпред пред фабриката има една колона, по която тече розова вода...това за ценителите! Grinning

Тя е само малък филиал, "истиснката" фабрика е в Грас  Wink
Виж целия пост
# 17
В Ез има и фабрика за парфюми - Фрагонар - друга моя страст................отпред пред фабриката има една колона, по която тече розова вода...това за ценителите! Grinning

Тя е само малък филиал, "истиснката" фабрика е в Грас  Wink

Да, защото в цеха в Ез има и екскурзовод да ти обясни цикъла, вложиените суровини, процесите и прочие тънкости на занаята. Simple Smile Иначе в Грас е самата индустрия.
Апропо из прованс има доста малки парфюмерийни къщи, които пускат само ограничени бройки.
Виж целия пост
# 18
Аз не съм сигурна, че кола под наем ще ви е необходима - французите имат толкова уреден обществен транспорт, че са се погрижили да направят възможно достигането до всяка една точка. А Ница се обхожда на крак (+трамвай), поне за нас не беше проблем  Peace
Автобусите са на всеки един час, като помня за Сен Пол, че последният беше към 7 вечерта, на нас първоначално ни се струваше рано, но след целодневно ходене разбираш, че това си е съвсем приличен час  Grinning снимка на разписанието на рейсовете от Ница Simple Smile Самата Ница вечер е много романтична и "будна" до късно  Wink

За Сен Пол ще допълня, при възможност минете през La Colombe d'Or - там са отсядали Пикасо, Матис, Шагал и са заплащали за обяда си с картини. В целия Прованс може да видите как играят Pétanque - на мен ми беше много интересно (мн. автентично някак)! И провансалската кухня е неповторима - заслужава си да проучите предварително местните специалитети и там на място да опитате каквото и колкото може  Grinning Аз си донесох и прилично количество Herbes de Provence вместо сувенир (в куфара ми всичките ми дрехи миришеха на провансалска подправка и мъжът ми и до ден днешен, като му готвя, ми казва "ммммм, ароматът на жена ми от медения ни месец"  Mr. Green)


За парфюмите - Грас - Grasse наистина e известен като тяхна столица (но самият град не е нещо особено) Hug Ох, 4 дни са малко... за Ница са ОК, но за обиколка около нея  no Ще се зарибите за още едно пътуване и ние само се чудим кога ще се върнем да наваксаме изпуснатото  Mr. Green На Tatjana мога само да завиждам, че е живяла в този край  Hug
Докато пиша, има публикувани отговори, съжалявам, ако дублирам информация  Peace

П.П. А за пазара на цветята в Ница стана ли дума? Още една атракция  Peace
Виж целия пост
# 19

П.П. А за пазара на цветята в Ница стана ли дума? Още една атракция  Peace

Не  Simple Smile, но звучи интригуващо. Обичам цветя. Снимките ми от Лондон през август са основно на цветя  Simple Smile
Виж целия пост
# 20
момичета, чудесна темичка. Добре че я открих.
Ние както мислехме да караме медения си месец в Анталия...така и зарязахме идеята.
Сега вече всичко е резервирано за Милано (1 нощ) и 6 дни в Сен Тропе.
Определено ми се иска да посетя каквото мога, докато сме там и още мислим варианта дали да наемаме кола или не.
И като прочета всичко (че сега нямам време и тръгвам от работа), ще ви питам. Имам време до средата на май все още.
Виж целия пост
# 21
И за нещо не толкова популярно се сетих - между Тулон и Ница (на десетина километра от Тулон) има едно градче - Ийер (Hyere). От него тръгва кораб (тип комета) и за 15 минути сте на остров Поркрол (Porquerolles). На този острав (и на останалите три от групата) не се позволява на туристите (а и няма възможност техническа - няма ферибот) да преминат с коли. така че всичко на гръб и в ръце и на острова( Историята му е следната - преди 50-тина години белгиец открива златни залежи в Бразилия и ги индустриализира. Купува острова и го подарява на годеницата си и бъдеща жена холандка. Всичко екстра, но наследниците им не могат да платят заем наследство и го даряват на френската държака като запазват няколко мънички терена. Чрез този акт острова се запазва такъв какъвто е бил и е забранено да се строи. Даже местните нямат право да променят къщите - могат да ги ремонтират или да построят същите. Всичко е прекрасно - диви плажове, уютни фамилни хотелчета и ресторанти - най-популярният е Ле Глисин . малко е тъпа директорката му, ама карай Grinning. Има залив със страхотни яхти. Единствената особа с по-голямо имение е френската актриса Милен Демонжо (от времето на майка ми, на повечето от вас от времето на бабите ви , вероятно), която е била снаха на френския автор на криминални романи Жорж Сименон.
Виж целия пост
# 22
За транспорта не помня как беше. Мисля, че имаше автобуси. Таксита също, но цени не знам.

Цените на такситата във Франция са високи (в сравнение с други европейски градове де) - в Марсилия например от летището до центъра е 60 евро, в Париж - може и повече.
Виж целия пост
# 23
За транспорта не помня как беше. Мисля, че имаше автобуси. Таксита също, но цени не знам.

Цените на такситата във Франция са високи (в сравнение с други европейски градове де) - в Марсилия например от летището до центъра е 60 евро, в Париж - може и повече.

Изобщо не са необходими таксита при наличието на такъв обществен транспорт  Peace От Ница до близките градчета и курорти има и влак, и автобус, автобусите са начесто.

Ние във Франция пътувахме само с обществен транспорт, едва в Италия си взехме рент-а-кар, "границата" преминахме с влак.
Виж целия пост
# 24
И за нещо не толкова популярно се сетих - между Тулон и Ница (на десетина километра от Тулон) има едно градче - Ийер (Hyere). От него тръгва кораб (тип комета) и за 15 минути сте на остров Поркрол (Porquerolles).

Купих си карта на Франция  Simple Smile и с голямо съжаление видях, че този остров е твърде далеч от Ница с оглед на 4-те дни, с които разполагаме   Sad


П.П. А за пазара на цветята в Ница стана ли дума? Още една атракция  Peace

  Simple SmileА нещо повече за пазара на цветята? Лесно ли ще го открия, в центъра ли е?
Виж целия пост
# 25
  Simple SmileА нещо повече за пазара на цветята? Лесно ли ще го открия, в центъра ли е?

Да, лесно ще го откриеш, не давам обяснения, защото не се знае от къде точно ще стигнете до там (т.е. където ви е хотела). Иначе е популярно за посещения място - Cours Saleya, и местните също ще ви помогнат (в този край има повече англоговорящи, отколкото в Париж - с такова впечатление останах  Grinning)
Най-хубаво е сутрин рано да минете от там, съвсем друга е атмосферата от Лондонския, в Ница на пазара все едно си в миналия век, има и сергии за антики в стария град, още повече подсилват това чувство  Grinning В Google напиши Nice flower market - ще ти излезе доста инфо   Peace
Виж целия пост
# 26
В Google напиши Nice flower market - ще ти излезе доста инфо   Peace

Благодаря, незнам защо съм решила, че няма да намеря нищо френско на английски  Grinning.

Хотелът ни е Massena, така че явно е доста близо. Ще разгледам пазара рано сутринта  Grinning
Виж целия пост
# 27
Благодаря и аз за темичката! Ще сме в Монако и района от 27/04 до 2/05 и много се вълнувам Simple Smile На 28 и 29 ще сме изцяло заети с едни семинари, но после планирам хубава разходка. Ходи ми се на всички места, за които сте писали! Поздрави и чакаме още интересни и любопитни неща за там, ако се сетите Wink
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия