странна работа!?

  • 1 206
  • 13
Здравейте момичета, ето какво ме безпокои: пих Ясмин около 7 години, спрях го миналия месец - целта е да си имам бебче Simple Smile но от както го спрях съм качила 2 кг. , а не ям повече от обикновено. Възможно ли е да е свързано със спирането на противозачатъчните?!
Виж целия пост
# 1
Здравей, marria,
според мен е силно възможно да е от спирането на противозачатъчните.
Възможно е да качваш още дълго време. Трябва да наложиш силен контрол на храната, която ядеш, т.е. да се пазиш да не напълняваш, но не с диета. Ако правите бебе в никакъв случай няма да е полезно да пазиш диети. Просто яж само чисто месо (птиче), не преяждай, хапвай повечко зеленчуци и плодове, черен хляб. Витамините гледай да си ги набавяш, но не преяждай с каквото и да е. След време хормоните се регулират от самосебе си. А за всеки случай се допитай и до лекар или АГ-то ти. Препоръчвам ти минаване за всеки случай през него.
Ако някой знае нещо друго от форума, нека да каже, и на мен ще ми е интересно мнението на другите, защото аз зная това от моя приятелка.
Успех.
Виж целия пост
# 2
А докато взимаше Ясмин, как ти беше теглото?

На някои момичета противозачатъчните им действат "надебеляващо"  Mr. Green, а на други "отслабващо"... (това по-рядко се случва). Така че, ако си от вторите, нищо чудно след спирането на хапчетата организмът ти да се връща към нормалния си метаболизъм...

Успех в бебеправенето!  Peace
Виж целия пост
# 3
Напълно е възможно да е от спирането на хапчетата , предполагам че ще се регулират нещата . Успех в бебеправенето  Peace
Виж целия пост
# 4
първите 5 години си бях на едни и същи килограми, но последните две качих десетина. На мен не ми личи много защото качвам равномерно и никой не вярва, че съм 70кг. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
ооооооооооох дано да стане бебето скоро, че поне да знам защо съм дебела  newsm78
Виж целия пост
# 6
Щом тази тенденция по качване на тегло е започнала отпреди 2 години, още по време на приема на Ясмин и продължава и след като си го спряла, според мен причинта няма нищо общо с медикамента. Нямам идея от къде може да идва проблема и до колко сериозен е, но искренно ти желая да не се отрази на бебеправенето и скоро да се похвалиш!  Peace
Виж целия пост
# 7
marria,

Значи информацията, която даваш, не е точна. Ти си започнала още по време на приемането на Ясмина да качваш, а не качваш от последния месец, т.е. след като си ги спряла. Това е друго  нещо! Това, което съм те посъветвала по-горе няма да ти навреди и в двата случая.
Аз съм пила преди години, но при мен нищо не се променяше. Пиех ги всяка вечер преди да си легна.

Успех!
Виж целия пост
# 8
Мария,
Аз също приемах противозачатъчни Жанин и Ясмин около 6 години, но тенденцията при мен, след като ги спрях, бе намаляване на теглото с около 4 кг. за един месец. Забременях същия месец, след като ги спрях.
Според мен, може би, проблемът с напълняването не е от хапчетата и е по- добре да се посъветваш с доктор.
Виж целия пост
# 9
marria , аз също съм пила Ясмин много време. Това  за мен са най-добрите противозачатъчни. Чесно казано не ми се вярва по никакъв начин да ти влияят на килограмите.
Трябва да изчакаш един редовен цикъл и после можеш спокойно да си правиш опити за бебчо !
Виж целия пост
# 10
Здравейте, момичета!
Аз съм нова във форума, но реших да споделя за моя кратък опит с Жанин. Вземах ги само месец и до 3тата седмица качих 3кг. (без да сменя режима на хранене). Отне ми 8м. да ги сваля. Може би всичко си зависи от организма  Confused.
Успех на всички  Grinning
Виж целия пост
# 11
Преди време лекувах киста с Регулон-за малко повече от две седмици качих 5кг Shocked
Преди години съм пила Мерсилон и Новинет-никакви проблеми!Явно си зависи от много неща Wink
Виж целия пост
# 12
Винаги по време на паузите от приема на ОК качвам. Не си ли правила паузи до сега? Миналата година резултатът беше 8 кг отгоре за 2 месеца без особена промяна в режима на храненията. Тази година кг бяха само 3-4 за 2 месеца, а на 3-тия почнах диета. При прием на на контрацептиви поддържам нормално тегло и не надебелявам...
Виж целия пост
# 13
Никога не съм прекъсвала, все си намирах някаква причина  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия