Обиколка на главичка

  • 4 870
  • 6
Здравейте! Моля да споделите как расте обиколката на главичките на вашите дечица през първите 1-2 годинки. И ако някой знае да каже защо точно се мери. Какво означава ако е малка или голяма. Благодаря на всички.
Виж целия пост
# 1
Дори да сподели някой,важно е на твоето си дете как нараства главата,има си норми,горна и долна граница.Така че въпросите ти са много общи.
Иначе малка глава-микроцефалия,голяма глава-хидроцефалия и в двата случая има проблем Peace
Има и вариант краниостеноза,когато краниалните шевове срастват преждевременно ,тогава също е проблем.Затова се мери,за да може в тези случаи да се вземат мерки навреме,а мерките са различни,според проблема Wink
Виж целия пост
# 2
Ами той е на една година и главичката му е 49 см, при гърди също 49. Педиатърката казва че е на горната граница, но тя не е притеснена. Той тежи 9,500 и е висок 75 см. Просто като сме на границата и то като гледам едни графики на СЗО, сме на горната граница за една година, а ние сме на 10 месеца коригирани, се притеснявам че може лесно да я преминем и какво ще означава това. Аз така или иначе ще го водя при невролога за редовен преглед и там ще питам подробно, но това ще е чак след 2 месеца. А ако има хидроцефалия това няма ли да се отрази на общото му състояние. В смисъл да има и други симптоми. Той още не ходи, ама имаче си пълзи много умело, изправя се и тн. Не изглежда да има такъв сериозен проблем. Вярно че не владее много "номера" като дай целувка, кажи чао, как прави.....куче коте, но си бърбори разни срички, знае къде е лампата че я и духа, подава като му искаш нещо, пъха и вади от кутия, отваря и затваря кутии шкафове и тн, кара количките по земята, знае си някои от играчките като го питаш за тях. Абе не е отличник, но смятам че ще си ги научи нещата по нататък. Притеснява ме още че не сяда сам. Седи супер стабилно, но няма желание да седне сам. Играе си пълзейки или лежейки.
Виж целия пост
# 3
Виж,похвално е че се замисляш и се притесняваш за детето си и наистина хидроцефалията може да се появи по всяко време,но не смятам че имаш спешен проблем,всъщност не мисля че въобще имаш проблем Peace
Изчакай невролога и сподели притесненията си,като междувременно следи нарастването на главичката,мисля че в тази възраст вече беше сантиметър на месец.Ако нараства бързо,потърси невролога си по-рано,но и не се вторачвай прекалено,сигурна съм че детето е добре,поне това което сподели е признак че всичко е наред Hug
Успех желая Hug
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти много за мнението и за това че ме успокояваш. Аз понякога / доста често май прекалявам с притесненията, но нали се роди по рано и с проблеми / а и да не беше така нали сме майки и все си ги имаме притесненията. Няма как ще трябва да почакам прегледа при невролога, за да ми каже как сме с развитието и всичко останало. Моля се всичко да е наред.  Успехи и на тебе.
Виж целия пост
# 5
Здравей!
Вики се роди 1800гр, ръст 42см, обиколка на главата - 31см, на гърдите - 29см (в 32-33-та г.с.).
На 2м 20дни е бил 4.500кг; обиколка на главата - 37см, на гърдите - 37см.
На 3м 17дни е бил 5.850кг; обиколка на главата - 39см, на гърдите - 41см.
На 4м 16дни е бил 7.000кг; обиколка на главата - 41см, на гърдите - 42см.
На 5м 15дни е бил 7.450кг; обиколка на главата - 42см, на гърдите - 43см.
На 6м 18дни е бил 8.150кг; обиколка на главата - 42см, на гърдите - 43см.
На 8м 28дни е бил 8.900кг; обиколка на главата - 47см, на гърдите - 46см.
На 10м 8дни е бил 9.800кг; обиколка на главата - 46см, на гърдите - 45см. (очевидно предишния месец нещо са сбъркали при меренето  )
На 11м 25дни е бил 10.150кг; обиколка на главата - 46см, на гърдите - 47см.
И нас ни бяха паникьосали за размера на главата. Добре, че Вики и мама бе насреща - да ме успокои, за което съм й много благодарна   bouquet.
Виж целия пост
# 6
Вики, мерси за отговора. Ние се родихме със сходни мерки като вас и пак в 32-33 гс. Той тежеше 1890 гр, 43 см и главичка 31 см. Но на годинка обоколката ни е 49. Сега на година и един месец пак е толкова / почти всеки ден му я меря / Надявам се да нямаме проблем Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия