НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити

  • 159 841
  • 1 419
# 105
На мен ми е странно, защо децата трябва да работят с психолог, за да влязат в това училище...
Вземах теста от една съфорумка и синът ми го реши без проблеми. Всъщност се затрудни със задачата със звездичките и не за друго, а защото нямаше условие и трябваше аз да го обяснявам, а аз не съм добра в тези неща. Та мисълта ми беше, че подготовката зависи от учителите. Добра подготовка детето може да получи и в нормална предучилищна група в училище. В групата на синът ми всички деца изкараха над 90% успеваемост на теста за училищна готовност... Та си мисля, че цялата система с частните уроци си е машина за пари...
Виж целия пост
# 106
Браво на сина ти и на вас за избора на учители! Браво и на съучениците му за тази успеваемост! За съжаление общата статистика сочи друго. А че образователната ни система е тотално сбъркана и рано или късно стигаме до частните уроци е факт. Неприятно, но факт.
Виж целия пост
# 107
Браво на детето! Късметлии сте, че сте попаднали на добри учителки.
Всъщност теста за училищна готовност какво представлява? Как и от кого се провежда?
Виж целия пост
# 108
Всъщност теста за училищна готовност какво представлява? Как и от кого се провежда?
Не ми се иска да се отклонявам от темата. Провежда се в някои от училищата. Подобен е на този за приема в Горна баня, но малко по-лесен. Целта е да се отсеят децата които имат драстично изоставане, за де се работи с тях лятото. Прави се в присъствието на училищния психолог.
Виж целия пост
# 109
Можеш ли да публикуваш примерен тест за училищна готовност?
Виж целия пост
# 110

Ето намерих линк където е публикуван теста от 2007 г.

www.test-2007-NUK\Photo Labirint  Test 1-vi klas Nuk Gorna Bania 2007 album  Lsim  Fotki_com.htm
Виж целия пост
# 111
Здравейте, искам да попитам при записване на децата за кандидатстване в 1 клас да ли искали  бележки за посещаване на предучилищна група. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 112
ДО markrit03 Simple Smile) изчерпана Ви е възможността да получавате лични съобщения затова ВИ пиша по този начин:)) Аз намерих на файл 3 те тетрадки за НУК , ако ми дадеш email, ще ги изпратя.
Виж целия пост
# 113
Някой друг искаше тетрадките, но ако е възможно публикувай линка, за да си разпечатваме оттам. Благодаря, че ме уведоми, че съм си изчерпала лимита! Чудех се защо никой не ми пише напоследък  Wink Личният ми мейл е markrit03@abv.bg
Виж целия пост
# 114
ДА, искат бележка за посещение на предучилищна
Виж целия пост
# 115
" Азбука на мисленето"(тетрадка 3)
Това е торент, но не съм пробвала дали се сваля успешно. Дано да ви свърши работа.
Виж целия пост
# 116
за съжаление не мога да публикувам линк, защото изчезна от мрежата, но аз бях успяла да ги сваля на файл.
За съжаление дамата която е посочила, торента с книгата "Азбука на мисленето 3" не мога да го отворя да видя дали е същото.
Хубав ден
Виж целия пост
# 117
Най-вероятно е същото. Тези са от 2004 г., пето издание.
Аз ги имам и 3-те и съм ги направила в pdf формат, готови за печатане. Ако някой се интересува, насреща съм Simple Smile
Мисълта ми беше, дали има някаква разлика вразличните издания, доколкото разбрах тази година децата са се готвили по седмо
Виж целия пост
# 118
Можеш ли да публикуваш примерен тест за училищна готовност?

За съжаление не мога. Нашите тестове не ги огласиха публично, а всеки които се интересуваше можеше да отиде при психолога и да види теста на детето си. Имаше тема преди и я намерих, но жената която беше публикувала такъв тест го е махнала от албума си.
Сега разгледах "Азбука на мисленето" и видях, че домашните на нашите деца бяха от тези сборници.
Виж целия пост
# 119
Катрин ще ми ги изпратиш ли в PDF формат, че не мога да го сваля. Ще съм ти много благодарна  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия