Какво мислите за женско име Тоника?

  • 3 803
  • 47
 Simple SmileЗдравейте на всички!Мога ли да ви помоля да изразите своето мнение за женското име Тоника!Как мислите дали винаги ще се свързва с групата "Фамилия Тоника"?Срещали ли сте такова име?Моля за вашия коментар!Предварително благодаря! Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 1
На мен това ми беше първата асоциация.
Не ми харесва, съжалявам.
Не заради асоциацията, просто не ми допада.
Иначе, не, не съм срещала момиче с това име.
Виж целия пост
# 2
Ми.........не ми харесва, съжалявам.
Виж целия пост
# 3
Не ми допада.
А асоциацията е неизбежна.
Виж целия пост
# 4

Тоника - свързвам го с музикален термин...
В учебниците по елементарна теория на музиката пише: "Най-устойчива е първа степен и се нарича тоника. ".
Моя приятелка се казва Тоня, името ми харесва.


 

Виж целия пост
# 5
По-скоро ще се бърка с Доника. Не съм го срещала, но определено ми харесва. Повече от само Тони или Тоня. Peace
Виж целия пост
# 6
Не ми харесва определено Sad
Виж целия пост
# 7
не ми харесва.
не мисля, че някой от поколението й ще я свързва с Тоника СВ, но на мен веднага ми светна тази лампичка....също и с Тоник Wink
така или иначе не ми харесва.
Единственото име свързано с Тони, което харесвам е Антоанета(даже ми е мноогоо любимо).....но не и Тоника....
Виж целия пост
# 8
Не съм срещала това име досега, но определено не ми харесва Naughty
Виж целия пост
# 9
Не ми харесва определено Sad

И на мен.
Виж целия пост
# 10
Не ми харесва  Peace
Виж целия пост
# 11
Аз имам роднина с това име и може би затова нямам отрицателно мнение. По-скоро ми е безразлично. Не мога да кажа, че ми харесва, или не. Име като всяко друго.
Виж целия пост
# 12
интерсно име...   Peace
Не е популярно, което веднага го издига в моите очи.

Много по-добре е да е Тоника, отколкото само Тони (или ТонЯ, което е още по-зле  Tired).
Виж целия пост
# 13
интерсно име...   Peace
Не е популярно, което веднага го издига в моите очи.

Много по-добре е да е Тоника, отколкото само Тони (или ТонЯ, което е още по-зле  Tired).
  bouquetи аз така мисля
Виж целия пост
# 14
интерсно име...   Peace
Не е популярно, което веднага го издига в моите очи.

Много по-добре е да е Тоника, отколкото само Тони (или ТонЯ, което е още по-зле  Tired).

 newsm10Да и аз мисля така,още повече че познавам едно момиченце с това име,много е лъчезарно и будно дете.Името е рядко срещано,има имен ден на Антонов ден и започва с буква Т,с което се изпълват всичките ми критерии.Но все пак имам време да реша,а мненията от форума са ми много полезни,за което много БЛАГОДАРЯ на всички! Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 15
 Антоанета или Антония,Антонина ,а на галено Тони, Тоника.
Виж целия пост
# 16
На мен не ми харесва това име, ама въпрос на вкус!
Свързва се с "Фамилия Тоника" веднага или с правописна грешка на Доника,който според мен е по-добрия вариант Peace
Виж целия пост
# 17
Не ми харесва.
Виж целия пост
# 18
И на мен не ми харесва , съжалявам  Confused
Виж целия пост
# 19
не е лошо  bouquetдруги варианти са Тонина и Тония
Виж целия пост
# 20
Малко несериозно ми звучи...представям си малка сладка героиня от приказка...което не е лошо,де...ама по-скоро не,не ми допада!  Rolling Eyes
Тони ми харесва за галено! Peace
Виж целия пост
# 21
Антоанета или Антония,Антонина ,а на галено Тони, Тоника.

 Съгласна  Wink
Виж целия пост
# 22
Крайно неприемливо ми идва като усещане това име. Не ми харесва.
Виж целия пост
# 23
Антоанета или Антония,Антонина ,а на галено Тони, Тоника.

 Съгласна  Wink
"ЗА" с две ръце, но Тоника като име не ми харесва по принцип
Виж целия пост
# 24
Не ми допада
Виж целия пост
# 25
И на мен не ми допада,незнам защо го свързвам с тоник (липсва джин)
Виж целия пост
# 26
И мен не ме грабва от пръв поглед, но не ме и отблъсква.
Виж целия пост
# 27
И на мен не ми харесва. Ако не е Тоника СВ, ще е джин с тоник. Антоанета по-добре.
Виж целия пост
# 28
Не ми харесва  Confused
Антония например. Thinking
Виж целия пост
# 29
На мен пък ми харесва. Много повече от другите изброени до тук. Звучи жизнерадостно и закачливо. Може да се направи асоциация с групата веднъж, но после ще си го свързват с нея (в крайна сметка човека прави името) Simple Smile
Виж целия пост
# 30
Не ми харесва Peace
Виж целия пост
# 31
Веднага направих асоциация с едноименната група. Не ми харесва това име.
Тони и Антония ми се струват по-подходящи.
Виж целия пост
# 32
Не ми допада.
А асоциацията е неизбежна.
това е и моето мнение Rolling Eyes
Виж целия пост
# 33
Не ми харесва Thinking Определено ми прилича на членуван "тоник" ooooh!
Тоника не съм срещала, но Тонина-да. И с двете не бих си кръстила детето.
Виж целия пост
# 34
не ми харесва, не сьм го чувала
познавам Доника, но Тоника -не
Виж целия пост
# 35
не ми харесва, не сьм го чувала
познавам Доника, но Тоника -не
Thinking Peace
Виж целия пост
# 36
Не останаха ли имена, бре, хора?! Антония и Антоанета са хубави. Пък после може да й викате Гама до мажор, ако искате!
Виж целия пост
# 37
На моя позната дъщеричката и се казва така.Кръстена е на двете си баби :
Тона и Калина Mr. Green
Виж целия пост
# 38
Не ми допада особенно.
Виж целия пост
# 39
Peace .Сещам се за ''Здравей как си приятелю как дпбре ли я караш?''
Виж целия пост
# 40
На моя позната дъщеричката и се казва така.Кръстена е на двете си баби :
Тона и Калина Mr. Green
Невероятно хитро  ooooh!
Виж целия пост
# 41
На моя позната дъщеричката и се казва така.Кръстена е на двете си баби :
Тона и Калина Mr. Green
Невероятно хитро  ooooh!
По-добре от Кататония  Mr. Green
Виж целия пост
# 42
Simple SmileЗдравейте на всички!Мога ли да ви помоля да изразите своето мнение за женското име Тоника!Как мислите дали винаги ще се свързва с групата "Фамилия Тоника"?Срещали ли сте такова име?Моля за вашия коментар!Предварително благодаря! Flowers Bouquet

Мдаааа... като бях малка, в детската градина си играехме на разни игри и си измисляхме различни имена. Тогава много харесвах гласа на Ваня Костова, беше много популярна онази песен: "От любов изгаааарям"  Питах мама кой пее тази песен и тя каза: "Тоника".  От тогава все "се казвах" Тоника.  Laughing

А, да - винаги ще свързвам това име с групата "Фамилия Тоника". За другите не отговарям.
Виж целия пост
# 43
Антония е много хубаво име, а може и Тония, но не и Тоника.
Виж целия пост
# 44
Не, изобщо не ми харесва. Антония звучи доста по-добре. Peace
Виж целия пост
# 45
Както беше казано Тоника е музикален термин. И тъй като повечето не познават музикалните термини ако трябва да направим асоциация с математически например все едно да има и име Перпендикуляр. Или Съединение. Или Аксиома. Или Низина. Все термини ... и все неподходящи за имена.
Виж целия пост
# 46
Както беше казано Тоника е музикален термин. И тъй като повечето не познават музикалните термини ако трябва да направим асоциация с математически например все едно да има и име Перпендикуляр. Или Съединение. Или Аксиома. Или Низина. Все термини ... и все неподходящи за имена.

Съгласна съм с вас,че Тоника е музикален термин,но защо тогава присъства и като име в големите дебели книги за български имена,специално съм проверявала?Асоциациата ви с математическите термини е просто неуместна,дори и в речниците няма такива имена. book
Виж целия пост
# 47
Въпросът е да се изрази мнение и аз изказвам моето. За мен Тоника е термин от музиката, както примерно Аксиома от математиката. Не ангажирам никой с това, казвам как ми звучи на мен. Не съм гледала всички дебели книги и име като Тоника ми е убягнало. За име "Тоника" съм чувала само групата и е обяснимо защо са си харесали това име - защото е музикален термин, а не защото е собствено име.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия