Отношение на тригодишно(почти) към бебе

  • 1 197
  • 22
Здравейте,
имам следния проблем.
Когато се роди бебчо баткото не му обръщаше особено внимание, прие го относително добре. После имаше един период, в който както си играеше даже идваше и го целуваше. Обаче откак малкото пропълзя и взе да му се докопва до играчките драмата е голяма. Крещи му, бута го, замахва да го удря, изобщо много неприятно държане. Правим му забележки, караме му се, но ефектът е нулев. Даже ни е страх да не предизвикаме обратния ефект, още повече да го намрази, защото заради него му се караме.
Дайте някакви съвети. Много ми е мъчно така като не го обича. Това дребното го обожава, само като го види и усмивката е на лицето, но обратното не е така.
Предварително мерси.
Поздрави, Сара
Виж целия пост
# 1
Мисля, че е напълно нормално баткото да се държи така и да минава през различни периоди.

Ще му трябва време да свикне, че от тук нататък ще трябва да дели всичко с малкият "разбойник" Wink

Не му се карайте - Това е много важно!!!...
Така ще реши, че вече не го обичате или, че вече не е толкова важен за вас (за мама и тате)...
Досега е свикнал всички играчки да са само и единствено негови, мама и тати са били само негови, тяхното внимание е било само и единствено за него!!!

Мисля, че точно в тази възраст ревността се засилва много!!!

Опитайте се да го накарате да се почуства наистина батко, нека бъде като "учител"за малкото. Така ще му стане по-интересно.

Нека показва всяка играчка за какво служи, да му помага да си построят или разрушат някой лагер или изобщо, нека баткото да се почуства, че ви помага в грижите за бебето.
Нека да е ВАЖЕН!!! Wink

Много е трудно, но има доста книги сега...ако имаш възможност разгледай някои, в които има много подробно описано за ревността между децата.

Успех и дано всичко мине бързо!!!
  bouquet
Виж целия пост
# 2
Мерси!
Ние все опитваме да обясняваме, да обясняваме, но като видя, че замахва да го удари лошо ми става. Не мога да не му направя забележка за такова нещо, защото ме е страх, че ще приеме, че е нормално да го прави.
Той самият също страда много, защото вчера (без да иска) го удари по ръчичката и щом Руби се разплака и той се разплака, но със сълзи и искаше веднага да го гушна. Иначе от липса на внимание не страда, играем си даже повече с него, отколкото с бебето.
Виж целия пост
# 3
Мерси!
Ние все опитваме да обясняваме, да обясняваме, но като видя, че замахва да го удари лошо ми става. Не мога да не му направя забележка за такова нещо, защото ме е страх, че ще приеме, че е нормално да го прави.
Той самият също страда много, защото вчера (без да иска) го удари по ръчичката и щом Руби се разплака и той се разплака, но със сълзи и искаше веднага да го гушна. Иначе от липса на внимание не страда, играем си даже повече с него, отколкото с бебето.

Абсолютно съм сигурна, че правите всичко възможно всичко да е наред в отношенията ви, особено в техните Heart Eyes
Цитат
вчера (без да иска) го удари по ръчичката и щом Руби се разплака и той се разплака, но със сълзи и искаше веднага да го гушна

Милото Hug...ето това е пример, че го обича...а не както писа в първия постинг, че не го обича...

Мисля, че малко по малко ще свикне...просто му трябва време!  bouquet
Виж целия пост
# 4
И аз бутам и понякога удрям брат ми, когато нахалства за компютъра, а какво остава за едно три годишно. Ами що не поговориш с него и да му погъделичкаш мъжкото достойнство, като използваш реплики от типа: Ти нали си на мама големия мъж, а големите и силни мъже като теб не бият малките си братчета... ии тн. Ще се оправят, няма как Wink
Виж целия пост
# 5
Разделете ги - всеки да си има "територия", играчки и т.н.

Имаше предаване за близнаци, които постоянно се биеха и караха, по съвет на психолог ги разделиха - различни дрехи, отделно място за игра (подробности не помня) - всеки да почувства, че е "нещо" (не мога да кажа 'личност", не знам за тази възраст дали е подходящо). След това те си играеха "в сътрудничество" - разменяха си играчките, строяха заедно с конструктори и др.п.

Е, при теб малкото е още много малко, за да строи с батко си  Wink, но може този подход да ви помогне!

Успех!  Grinning
Виж целия пост
# 6
Здравейте,
имам следния проблем.
Когато се роди бебчо баткото не му обръщаше особено внимание, прие го относително добре. После имаше един период, в който както си играеше даже идваше и го целуваше. Обаче откак малкото пропълзя и взе да му се докопва до играчките драмата е голяма. Крещи му, бута го, замахва да го удря, изобщо много неприятно държане. Правим му забележки, караме му се, но ефектът е нулев. Даже ни е страх да не предизвикаме обратния ефект, още повече да го намрази, защото заради него му се караме.
Дайте някакви съвети. Много ми е мъчно така като не го обича. Това дребното го обожава, само като го види и усмивката е на лицето, но обратното не е така.
Предварително мерси.
Поздрави, Сара

  Това сякаш аз съм го писала - когато се роди малкия каката само му се радваше и постоянно ходеше да го целува, та се налагаше да й се караме, че го тормози. Сега обаче когато вече е голям и започва да играе с нейните играчки и да иска същите неща като нея, нещата са малко по-различни. Малкия гледа кака си сякаш е Господ, върви след нея като сянка и като му дадеш нещо винаги пита дали има и за нея, а тя пък му се кара и не си дава играчките и ревнува ако нещо се даде на него, а на нея не. Все още много му се радва, но вече се и посдърпват за нещо.
  Мисля, че това ще отмине. Нормално е по-големите да ревнуват защото те има какво да губят/от тяхна гледна точка/ - внимание, ласки, подаръци и т.н. докато по малките се раждат и винаги са си с някоя по-голяма кака или батко.
   
Виж целия пост
# 7
Темата ме заинтересува за в близко бъдеще  Wink Grinning
Виж целия пост
# 8
Ще те държа в течение Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ще те държа в течение Simple Smile
Grinning Grinning Grinning
Нали държиш на думата си  Wink
Ще те подсетя ако позабравиш  Grinning Wink Hug
Виж целия пост
# 10
Здравей,
И при нас така стана, че и по-лошо  Sad . Аз обаче категорично не позволявам да се бият (големия отдавна спря да започва пръв, но малкия е на ред, като не му изнася нещо и удря батко си, които отговаря и ... ), в такъв момент ги разделям в различни стаи, играчката за която са се скарали я прибирам демонстративно.
Напоследък ми прави впечатление, че се заиграват  Praynig , дано да е така и за в бъдеще. Приемам отношенията им за нормални, ние със сестра ми много се биехме, но винаги сме се обичали!
Успех  Grinning.

ПС. В Библиотеката има няколко статии по въпроса, може да са ти от полза.
Виж целия пост
# 11
да и аз ще я следя тази тема. Много ми е интересно сина ми как ще приеме бебка
Виж целия пост
# 12
да и аз ще я следя тази тема. Много ми е интересно сина ми как ще приеме бебка

Ооооо момиченце! Супер!

Такива проблеми ние не сме имали (за сега), само се целуват и прегръщат, но знае ли човек какво ще стане като дребния проходи...
Виж целия пост
# 13
Привет SaraJK,
сега сме на етап в който купувам по две играчки, и май ще продължи доста дълго, последния път купихме мозайка, на която пулчетата се пъхат в дупчици, знаех че и на Йоанка ще и е интересно и взех две, така като започнаха да си играят с тях, казах че всеки си има и да си играе с неговото, обаче те си се присламчиха един до друг, да видят барем съвсем еднакви ли са и да обменят малко опит Grinning
И при нас имаше такъв период в който на Йони й бяха много интересни нещата на батко й и съответно ходеше и пипаше, те се разваляха и Роско се сърдеше  Cry
Започнах да предлагам интересни играчки на Йони, когато се запътеше към росковите, а тя се специализира да го изчаква да си поиграе и после веднага се насочваше към тях. Освен това често гледахме да организираме забавления в който и двамата да се забавляват заедно, скачане на спалнята, правене на кълбета и каквото ти дойде на акъла, важното е и двамата да си умират от хилеж и да са доволни, че са заедно:)
Успех в нелекото, но изключително приятно занимание  bouquet
Виж целия пост
# 14
Мерси!
Ние все опитваме да обясняваме, да обясняваме, но като видя, че замахва да го удари лошо ми става. 
Следвахме съвета на Др. Спок: като видиш, че замахва за удар, му хващаш ръчичката и я управляваш за ласка. Действаше!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия