ТЪРСЯ ЧЕТИРИМА КРЪВОДАРИТЕЛИ ЗА СОФИЯ

  • 4 532
  • 28
Момичета,майка ми е в Трета градска и й предстои сърдечна операция.Но се нуждаем от четирима кръводарители /стандартна процедура преди тежки операции/.Кръвната група няма значение.Моля ви,който има възможност,нека отиде в Националния хематологичен център и да даде кръв за Марийка Спасова Винчева!
ПРедварително благодаря на всички!
Виж целия пост
# 1
Желая успешна операция на майка ти!
За коя дата е определена, за да се ориентираме във времето?
Виж целия пост
# 2
Казали са й,че ще е за тази седмица.Но тъй като не е уточнен деня,се надявам утре и в понеделник да бъде събрано нужното количество кръв.
Виж целия пост
# 3
                         Желая успешна операция и бързо възстановяване   bouquet!
Виж целия пост
# 4
Пиша ти нещо на лични.
Виж целия пост
# 5
Подбутвам си молбата...
Виж целия пост
# 6
Незнам дали някой от тук ще се отзове,но защо не помолите близки роднини(мисля,че е по-вероятно да откликнат)или пък пред самият център има роми,които предлагат кръводаряване срещу заплащане-преди 2 г. една банка кръв вървеше около 150-200лв.На нас също ни трябваха 3 кръводарители тогава (съпруга ми и сестра му,и един от кръвопредлагащите роми).Успешна операция на майка ви. 
Виж целия пост
# 7
Незнам дали някой от тук ще се отзове,но защо не помолите близки роднини(мисля,че е по-вероятно да откликнат)или пък пред самият център има роми,които предлагат кръводаряване срещу заплащане-преди 2 г. една банка кръв вървеше около 150-200лв.На нас също ни трябваха 3 кръводарители тогава (съпруга ми и сестра му,и един от кръвопредлагащите роми).Успешна операция на майка ви. 

Много е гадно това с ромите. Наистина мисля, че който може да отдели време и да отиде до кръвния център е добре да помогне. На мен лично не ми трябва, но си помислете, че получавате 2 дни платен отпуск допълнително. Даването на кръв е полезно за организма - тялото започва да произвежда нова кръв и така се обновява.
Аз малко като рекламен агент:-)
Виж целия пост
# 8
Ето и малко статистика от наскоро миналия Световен ден на кръводаряването.


Кръводарителите на 1000 души население за 2008 година в България са 20,3. По данни на Съвета на Европа от 2005 г. на първо място по този показател в Европа е Австрия – с 67,4 на 1000 души население, следвана от Словения – 54,4, Гърция – 34,2, и Швеция – 30,5.

За да не се налага всеки път, когато някой е болен роднините му да тичат и да купуват кръв от циганите, можем всички да станем кръводарители. Не е толкова сложно и страшно. Въобще даже.
Виж целия пост
# 9
Незнам дали някой от тук ще се отзове,но защо не помолите близки роднини(мисля,че е по-вероятно да откликнат)или пък пред самият център има роми,които предлагат кръводаряване срещу заплащане-преди 2 г. една банка кръв вървеше около 150-200лв.На нас също ни трябваха 3 кръводарители тогава (съпруга ми и сестра му,и един от кръвопредлагащите роми).Успешна операция на майка ви. 

Много е гадно това с ромите.
Наистина е гадно,но когато спешно трябват кръводарители и няма отзовали се близки са алтернатива.Нямаше да прибегнем до техните услуги,но точно по това време бях бременна и нямаша как да стана кръводарител.
Виж целия пост
# 10
Знам, мила. Преди две години за свекърва ми с мъжа ми дадохме кръв, но в един момент поискаха още и платихме на циганите. Но като знам какви суми искат и за операциите понякога, наистина е грехота да дадеш и 800 лева за 4 банки кръв. При положение, че могат да се намерят безвъзмездни кръводарители (не винаги роднините могат), мисля, че трябва да сме солидарни.
Помислете си, че вие пускате призив за помощ.
Виж целия пост
# 11
Аз имам по-голямо доверие във форумската сила.
Вече двама души  са обещали,че ще дадат.За което незная как да им се отблагодаря.
 Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Аз имам по-голямо доверие във форумската сила.
                           И аз, предвид, че 90% искат да бъдат донори по принцип. Аз не мога да дарявам по обективни причини, а преди да се разболея само веднъж ходих да дарявам. За което сега много ме е яд  Tired. От друга страна в други форуми съм виждала повече даряващи, мога да издиря къде беше, ако не сте набрали още достатъчно хора.
Виж целия пост
# 13
Мога ли да питам къде се намира Националния хематологичен център? И след кръводаряване ще мога ли да се самозакарам в нас с колата?
Виж целия пост
# 14
Ин@, преди това се консултирай с лекар, но дори да си подходяща за кръводарител, знам че е хубаво поне за 20-ина минути да стоиш някъде на чист въздух , и да изядеш 1-2 шоколада преди да правиш каквото и да е след това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия