ЗАПЕК ПРИ КЪРМАЧЕ???

  • 8 011
  • 15
Здравейте мами,имам бебе на 4 мес без една седмица и вече 4 дни не се е изхождал.Само на кърма е и наддава добре до сега не сме имали проблем с изхождането напротив беше доста често в сравнение с други бебета.Опитах с вода от овесени ядки,два дни давам дуфалак,с термометър и сапун,масажи също правих и никакъв резултат до сега.Моля за съвети!
Виж целия пост
# 1
Е, ти направо ме уби. Горкото бебе. При наличието на толкова информация в интернет за това колко често ака кърменото бебе, ти си го подложила на инквизиция направо!

На въпроса ти - може и една седмица да не се изака. ЗАПЕК има, когато бебето СЕ ИЗАКА, но акото му е твърдо на топчета и изхождането е болезнено. Това, че бебето не е акало 4 дни НЕ Е запек. Не мъчи детето и в никакъв случай не му бъркай в дупето. Давай по-често да суче и ще се изака.
Виж целия пост
# 2
Това не е проблем, ако детето ти не изпитва дискомфорт. Лесно ще разпознаеш признаците - подуто коремче, много газове, напъване, в последствие твърдо изпражнение и т.н. При липсата на тези симптоми просто прави гимнастика и масаж при смяната на памперса и чакай.
Има доста теми по въпроса, ако се поразровиш ще разбереш, че много изключително кърмени бебета се изхождат рядко, като при захранването постепенно процесът се регулира. Теорията, която най-често се използва е, че кърмата се усвоява в много голям процент. Дъщеря ми беше така, изхождаше се веднъж на 7-8 дена, количествата бяха огромни и с нормална консистенция.
Моят съвет е да не прекаляваш с термометъра и най-вече дуфалака. Сапуна пък, абсурд. Въоръжи се с търпение и следи признаците. Хапвай си ти разхлабващи храни, има много голям избор от такива.
И, нали знаеш, че водата от овесени ядки съдържа глутен???
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за мненията,мисля че наистина трябва да спра с драстичните мерки и да изчакам.Иначе той е неспокоен но не през целият ден а газоветв му са доста остри на мирис и му е подуто коремчето а кърменето е малко по кратко започва да се върти и да е неспокоен.
Виж целия пост
# 4
Моето бебе, което ака всеки ден, има същото поведение. Върти се по време на кърмене и това е от газовете. Гледай да го кърмиш полузаспало, за да може да си сигурна, че приема достатъчно мляко. А как е с пишкането?
Виж целия пост
# 5
той до сега се е хранил спокойно и доста лакомо първите 10 мин не спира да гълта чак се дави за това въртенето го свързвам с подутото коремче а газовете са малко иначе пишка добре памперсите се пулнят нормално не намирам разлика.
Виж целия пост
# 6
и моето бебенце е така
виж тук има повече писано:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395206.new#new
аз ще пробвам да му дам малко сок от круша, когато намеря българска от село, и ще пиша пак дали е имало резултат.
успех и на вас Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Как сок от круша на такова малко бебе? Най-много да му докараш още повече колики.
Виж целия пост
# 8
аз не давам все още сокове мисля да ги почна доста по късно,той беше с доста силни колики до скоро и не смея.По скоро аз ще хапвам разхлабващи неща
Виж целия пост
# 9
Моя първи син беше така, а сега и втория ми син е така-на 4,5 месеца.
Аз правя масажче на корема честичко, свиване на крачетата към коремчето, облекчава го определено.
Определено не бих дала сокче, ще стане по-зле с тези газове! После като се захрани бебо всичко се нормализира, съвета ми е да следиш бебо дали наддава-ако трябва отиди извънредно на консултация да ви претеглят.
Виж целия пост
# 10
Моя първи син беше така, а сега и втория ми син е така-на 4,5 месеца.
Аз правя масажче на корема честичко, свиване на крачетата към коремчето, облекчава го определено.
Определено не бих дала сокче, ще стане по-зле с тези газове! После като се захрани бебо всичко се нормализира, съвета ми е да следиш бебо дали наддава-ако трябва отиди извънредно на консултация да ви претеглят.
при нас не стана дори и като се захранихме.До ден днешен не ходи по 6-7 дена ако я оставя и затова слагаме свещички.бяхме в болница и се оказа че има причина за това не изхождане,която детето щяло да израсте,но кой знае кога и дано да го израсте разбира се.
Та мисълта ми беше че и ние съвсем от бебета сме с такъв проблем и нито Дуфалак,нито Лактулоза,нито разхлабващи сокове и плодове помагат  Rolling Eyes
Дано при вас да отмине бързо този период
Виж целия пост
# 11
Айде и ние в клуба на запечените...
И така - беба е на 4 мес., само на кърма е. Още като се роди акаше по 2-3 пъти на ден и скоро стана само по 1 път на ден и досега е така. Обаче все по-често взе да пропуска по 1 ден, а наскоро пропусна 2 дена и се наложи да прибегна до термометъра. Проблемът е, че като пропусне 1 ден и на втория спира да яде, сукне малко и почне да се върти, да се гърчи, все едно не е гладна. Друг проблем е, че почва да спи неспокойно, събужда се често и става много нервна и доста плаче. През първата нощ много вдига крака и пръцка, а после спира и да пръцка и почва да спи по на често, по малко, а през другото време да мрънка. А като се изходи е доста по-гъсто от обикновено и вътре има 2-3 топчета, казвам им "тапички".
Аз ям сини сливи, праскови, салати, даже лук почнах да ям - понякога си мисля, че има ефект, а понякога - няма. Или май няма връзка между моето ядене и нейното изхождане  newsm78
Масажът на корема нещо хич не й харесва, почва да плаче като й го правя и бърза да се обърне по корем.
По принцип мислех да захраня към 6-ти месец, но ако продължава така, може и да я почна с плодови пюрета. Вие какво ще ме посъветвате?
Виж целия пост
# 12
Катерина, посъветвай се с педиатър-гастроентеролог. Това със запека си е гадно за детето и за майката, особено ако то е неспокойно и мрънка/макар, че на тази възраст може да е и от зъбките/.
При моето дете, тогава бебе на 1.5 мес., нещата се регулираха с Лактулоза и течен парафин. Всичко изчетох в нета за запека и разбрах едно - запек е когато не се е изхождал повече от 72 часа, дори и да не е твърдо.
Ако мислиш, че детето ще понесе по-ранно захранване - добре, но новите храни също доста запичат /ние сме такъв случай/.Аз не съм забелязала връзка между моето ядене и неговото хранене.
Виж целия пост
# 13
Понеже и ние имахме подобен проблем в 4-5 месец, ще кажа на нас какво ни помогна, дано помогне и на вас. Преди хранене сутрин давах по 1-2 лъжички хладка вода (разбира се, преварена). Правех масаж на коремчето на всяка смяна на памперса.
Виж целия пост
# 14
  bouquet   здравейте, мами!

Синът ми след раждането ходеше нормално поне веднъж по голяма нужда, но около седмица след това задържа ходенето за 5 дни. Аз се обадих на акушерката си и тя ми каза, че ДО ЕДНА СЕДМИЦА  е нормално да няма ходене по голяма нужда при бебета, които са само на кърма. Важно е обаче памперса да е пълен с пишано. Може бебето да има дикомфорт и болки в коремчето, но не се препоръчва да се слагат свещички или да се изхожда с помощ. Да се прави лек масаж на коремчето е добре, а аз затоплях и възглавничка от черешови костилки във фурната за 10-15 минути и му я слагах на коремчето вечер.

Сега, когато вече имаме две заместени хранения малкия ходи по голяма нужда всеки ден поне веднъж    Peace

А според бабшките поверия, ако кърмачето не се изхожда по голяма нужда не е проблем - то просто бебето си трупа на него си и не хвърля кърмата от мама    Wink   и ако погледна така нещата мога да кажа, че синът ми определено си трупаше на него си    Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия