За косата на родилите мами

  • 1 976
  • 37
Момичета, колко време след раждането е нормално да пада косата? Моята след като родих падаше направо на кичури. Започнах да пия капсули Фитовал и престана да пада. След два месеца спрях капсулите и сега отново пада ужасно много. Какво да правя? При вас как беше?
Виж целия пост
# 1
Моята все още пада много
Виж целия пост
# 2
Докато бях бременна имах страхотна коса - гъста, лъскава..... Месец след като родих почна да пада на кичури, пих Герикапс, но не ми помогна. Цялата къща е осеяна с кълбета от косата ми.
На пръв поглед пак си ми е останала по главата, ама като видя  колко е и паднала по земята се депресирам.
Виж целия пост
# 3
На мен пък почти не ми е падала,имаше известен период в който капеше малко повече от нормалното,но беше къс,аз пък за сметка на това отрязах една педя от коса та ми като родих,понеже 9 месеца,мъжо въобще не ми даваше да си подстрижа косата.
Виж целия пост
# 4
Имай в пред вид, че сега тепърва започва сезонът на косопадите.
С настъпването на есента. Close
За някои-суеверие, за мен-истина. Wink
Виж целия пост
# 5
 #Crazy Shocked  Какво падане на ки4ури бе моми4ета !!! newsm09  То някои се оплакват от  зъби , други пък косата им пада !!!!!!!!!! newsm77  Страшно ми става!
Виж целия пост
# 6
При мен косопадът започна като спрях да кърмя. 4-ти месец вече голямо сипане на коси. Уж правя разни маски, но ефект никакъв. Май ще трябва да прибягна до лекарства.
Виж целия пост
# 7
И при мен започна като приключих с кърменето,месец по-късно спря (т.е. започна да си пада нормално).
Виж целия пост
# 8
Какво да ти кажа миличка-ще спре...След второто ми раждане направо пада на кичури.Две бременности и кърмения от по 6 месеца и ред други причини /т.е.умора,тревоги,диети.../повлияха на руното ShockedХодих и на дерматолог и ми изписа/за моя случай/-Ревалид.Пия го втори месец.Маски,билки всеки ден...Сега съм с коса ,като на концлагерист -3см.Ще се оправим.Трябва доста време за някои.Едно майче беше казало:,,Не става ,явно,хем тънка снага,хем буйна коса,,.Ами права е...При мен е така.Мисля,че е по-добре от това да ти падат зъбите.Поне не боли WinkКураж.Надявам се другото лято вече да съм с маааалко по-дълга коса  newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 9
Аз съм от тези "щастливки" ,на които хем им пада косата, хем им се чупят зъбите Twisted Evil, а дори не съм престанала да кърмя....
Виж целия пост
# 10
Катеричке,с теб съм! Вече не знам какво ще остане в устата и по главата ми,ако всичко продължи с тези темпове.А от зъболекари така ме е страх #Crazy
Виж целия пост
# 11
Свекито е зъболекар и ме е страх още повече Shocked
Виж целия пост
# 12
Коса не пада от "изтощаване на организма",просто хормоните по време на бременността намаляват естествения косопад,и след това пак хормоните са причина за увеличаване на косопада.Вече ако остават голи петна(сакън!)или има някакво кожно раздразнение-има повод за безпокойство.
Та,не смятам че бременността е причина за някакво съсипване специално на косата,ще мине!  bouquet
Моята,почти 5 месеца след раждането още пада(не съм кърмила)!
Виж целия пост
# 13
Добре де, колко коса горе- долу опада след раждането? В смисъл чак толкова много ли е, че да си личи от пръв поглед или не е чак толкова зле? newsm78
Виж целия пост
# 14
е-е-е,в никакъв случай не говорим за видимо оплешивяване!Просто сутрин обирам от чаршафите кълбо косми,прахосмукачката се задръства,сигурно същото ще го сполети скоро и сифона в банята Grinning Нещата се усложняват и от дългата ми коса Sad
Виж целия пост
# 15
И моята е дълга и не ми се ще да я подстригвам.
Веднъж ми се е случвало да имам як косопад, вследствие на стрес след една катастрофа- направо ми падаше с кичури, мислех че ще оплешивея, ама ми се оправи за няколко месеца с повече маски и подхранване. Simple Smile Не се наложи да се подстригвам, само върховете си взимах.
Виж целия пост
# 16
Znaya che Pantogar e dobar produkt i pomaga no dokolkoto mi e izvestno ne e evtin. Joy
Виж целия пост
# 17
Вече трети месец косата ми се сипе. Кошмарно е. Правя си маски със зехтин,  няк`ва оризова си клепам - нулев ефект. С толкова мъка я отгледах по-дългичка (много ме дразни, ей) и едва се сдържам да не отида да ме направят а ла гарсон.  Като се сетя, колко ще съжалявам, обаче...  ooooh!
Все още кърмя, но след първата ми бременност и 6- месечно кърмене нямах косопад (или поне не си спомням).
Дайте още идеи - готова съм даси сложа всичко на косата, само да спре да пада.  Praynig
Виж целия пост
# 18
То какво да я  клепаш външно...., тва са си  хомонални промени .....,но поне за успокоение...нали казват ,4е щяло да мине..и да се възстанови ...ооооо    успокоих се....то ако не  се  възстановяваше представете  си след  3-4  деца какво ще  стане .... #Crazy   

 hahaha  шегувам се ....горе главите ...и двете ...опа! тук са само жени .... newsm78

 Peace
Виж целия пост
# 19
спасих си косата с ампулите "Клоран". Съдържат екстракти от много билки и поне при мен бяха доста ефективни. Имам останала 1 кутия, ако някой се интересува да пише на лични
Виж целия пост
# 20
Момичета, колко време след раждането е нормално да пада косата?
Според фризьорката ми - до 3год. след раждането  Close
Виж целия пост
# 21
Колкото и да не ви се иска да е така: най-ефективната маска против косопад е чесъна и външно(като маска) и вътрешно.
Голяма смрад,с гарантиран резултат! Mr. Green
Виж целия пост
# 22
Колкото и да не ви се иска да е така: най-ефективната маска против косопад е чесъна и външно(като маска) и вътрешно.
Голяма смрад,с гарантиран резултат! Mr. Green

Стига бе! Чесън! Сефте чувам. newsm09
Само това не съм си клепала на косата още! Crazy
С тая маска със сигурност ще прогоня всички вампири от града и околията!  Mr. Green  tongue
Виж целия пост
# 23
Според фризьорката ми - до 3год. след раждането  Close

Ти съвсем ме отчая... Tired
Виж целия пост
# 24
http://herbal.hit.bg/Cosmetics.html
http://www.ida.bg/news/index_m.php?nid=6154&rid=26
http://www.aroma-bg.com/beauty/index.php?cat=1&cat_id=10& … =1&com_id=141
Виж целия пост
# 25
Аз също се бях отчаяла.
Отидох и си купих от всички видове ампули за косопад и си слагагах през ден на измита коса.

Себорал форте, също помога.

Маска със зехтин, яйце и витамин Д - този бебешкия.

Шампоан Фитовал.

Много разтворими витамини, Калций, Магнезий, Цинк и фолиева киселина.

Изглежда много, но аз се бях стреснала. Сега косопада спря, ноктите ми се оправиха.
А имам коса до кръста почти и не ми се режеше.

Дано не съм пропуснала нещо Rolling Eyesако се сетя ще добавя.
Виж целия пост
# 26
и аз почнах Себорал форте и значително е намалял косопада , иначе беше ми писнало да чистя сифона в банята!
Виж целия пост
# 27
Моята косичка е с такъв тънък косъм, допълнително съсипан от третиране, че ако тръгне да пада, както го описвате, нищо няма да остане!  Shocked

Това за 3-те години е някакъв фантастичен нискобюджетен филм - изобщо не ми звучи достоверно! Crossing Arms
За няколко месеца до година с маски и витамини от храната ще се оправи, сигурна съм. Пък ако е зор има разни скъпи ампули продават, не може да не се спаси положението! Peace
Виж целия пост
# 28
Докато бях  preggo много ми капеше,направо ме беше страх да се реша,но

сега е видимо много  по-добре.Не капе толкова много,а и придоби малко блясък,

но разбира се пак е зле,не е като преди да забременея,но се надявам че скоро нещата

ще се нормализират.
Виж целия пост
# 29


Това за 3-те години е някакъв фантастичен нискобюджетен филм - изобщо не ми звучи достоверно! Crossing Arms


Естествено, че не на всички им капе косата 3 год. На едни може да е няколко месеца, на други година, но максимум  до 3год. е възможно /не задължително/ да има проблем.
Виж целия пост
# 30
Дайте още идеи - готова съм даси сложа всичко на косата, само да спре да пада.  Praynig

Щом си готова да ти кажа най-ефективната и гадна маска.
Преди да забременея я правих , когато пак ми капеше и спря, сега не ми остава време да я направя , но ще се постарая.
Важното в първия път да не повърнеш, поосле вече няма опасност.
Та маската е  - урина Simple Smile да твоята собствена. Мажеш с един памук, после седиш 1 час, къпеш се и няма мризма.
Даа знам ,че е гандо, но предния път почти ми оплешивя кратуната и аз бях готова и л... да си намажа на главата, само дане оплешивея и стана.
Виж целия пост
# 31
Това за урината и аз съм го чувала от много хора.Едно време е била доста популярна тази "маска",при отсъствието на специални мазила!
Виж целия пост
# 32
Да, ама днес има скъпи мазила и то кооолко много. Не сме едно време! Една приятелка си беше купила цяла книга за "чудеса" с урината - за коса, за лице, ако не се лъжа даже май се пиеше  Sick
Но това е вече прекалено, в 21ви век сме!

Макар че това обяснява защо от морската вода косата става такава хубава и лъскава  hahaha , пък и не само тя
Виж целия пост
# 33
Ох като чуя за уринолечение и лошо ми става. Sick
По- велика глупост от това няма.
Виж целия пост
# 34
Чукам на дърво - нямам такива проблеми с косата, но моята попринцип не е много гъста.
Виж целия пост
# 35
според мен проблема се решава с редовно подстригване - всеки месец по малко. Моята коса на третият месец след раждането започна да пада катастрофално, но след две подстригвания всичко е ок. До бременните мами: ХОДЕТЕ НА ФРИЗЬОР РЕДОВНО И НЕ ВЯРВАЙТЕ НА СУЕВЕРИЯ
Виж целия пост
# 36
Интересно  newsm78
На мен нито косата ми пада , нито зъби ме болят
Виж целия пост
# 37
Косата ми не пада особено - пада нормално за сезоните, но пък се сдобих с три огромни кариеса - добре че зъболекарката ми е добра  Peace.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия