Оригваме и повръщаме почти до следващото хранене!Нормално ли е?

  • 571
  • 8
Вече съм в паника,синът ми е голям лакомник и изяжда по 160 мл адапте.След храната започва ужаса,оригва се явно доста болезнено защото плаче и връща храна.Понякога повърнатото е малко ,но често пъти е обилно и се налага да преобличам и себеси и него Sick.Храня го с Фризовом ,а от 2 дни спрях да му давам пюре с надеждата, че щте се подобри положението.За жалост разлика няма почти никаква.Лекарката казва че е нормално щом расте на килограми,но аз съм много притеснена.Някои друг имал ли е такъв проблем?
Виж целия пост
# 1
Aз имам подобен проблем от 1 седмица насам Cry Само, че разликата е, че повръща малко, но се уригва много. Мисля, че ако дупката на шишето е по-голяма от нея поглъща повече въздух, иначе не мога да си го обясня Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Здравей!

И аз давах Фризовом /за мен направо си е най-великото мляко/. Според мен дечко е лаком и затова е по-добре да му предлагаш и пюре. Хем е твърда храна, хем по-бавно се яде, хем ще е заситен повече и вероятно няма да повръща така. И моята беше голяма лакомница, но повръщаше само след ядене, а и до 4-тия месец това отшумя. Питай и лекарката за всичко, нека го следи, можеш да искаш и направление за специалист, ако нещата останат такива.
Стискам ви палци! Praynig
Виж целия пост
# 3
Според мен преяжда, ние сме на 7 месеца и половина и сега ядем по толкова мляко.
Виж целия пост
# 4
Алекс е на 4 месеца и още като стана на 1 месец се появи този проблем.Нашата докторка отговори по същият начин,че след като наддава по 900 гр. няма ло проблем,някои бебета просто така си повръщали.Аз също се чудя дали е нормално???
Виж целия пост
# 5
Ами и ние бяхме така, бебка повръщаше като гейзер, но откакто минахме на фризовом нещата се тушираха. Има и други млека против повръщане, консултирай се с педиатъра и ако трябва сменете млякото. Това повръщане е много неприятно, но щом наддавате на килограми не е толкова страшно, ако продължите в същия дух обаче наистина е по- добре да поискаш направление за специалист- та дори и само за твое успокоение, че всичко е наред
Виж целия пост
# 6
Нашият случай е почти същият. Моето момиченце е на 4 месеца и 10 дни. Много е лакома, изяжда по 160-170 мл. адапт. мляко + кърмене колкото има (между 10 и 30 гр.) и ако още и дам, няма да откаже. Повръща много, оригва се, но видно не и пречи и си е доволна. Още от раждането си е така, много е лакома и много повръща. Но аз не се тревожа, тя си връща изишното. Моето GP  ме успокои, че енормално. Доколкото знам, има много случаи като нашия, така че не се тревожи.
Виж целия пост
# 7
И аз мисля, че е нормално, макар и неприятно - повече храна, бързо и лакомо сучене, тежест....
Със Фризовома трябва да поутихнат нещата - наистина е хубаво млякото, аз голамата я храних с него.
Юрий и досега ако го притисна невнимателно по коремчето, дори и 2-3 часа след хранене ще повърне.
Ще отмине - щом наддава - не се притеснявай толкова.
Виж целия пост
# 8
Благодаря за споделения опит и успокоителните думи.Консултирах се с лекарката ни и тя смята ,че причината за тези колики са зеленчуковите пюрета.За 10 дни сме само на мляко и капки за колики,после ще опитаме пак да се захраним ,но вероятно ще започнем с каша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия