маймунската тема

  • 129 978
  • 974
# 540
Филма е великолепен, благодаря за удоволствието   bouquet Но не свърши ли малко ненадейно, без завършек е, има друга част или аз нещо съм объркала? Свърши с образа на 3 годишното момиченце което беше до майка си Rolling Eyes
Виж целия пост
# 541
Samuraika, стана ми интересно за  това, че карат родилките да раждат с отворени очи, значи това е нормалният начин? newsm78
Защото аз докато раждах, някакви смислени съвети не получих, но на това да си затворя очите при раждането даже наблегнаха! Confused
Аз нямам проблем с очите, без очила и диоптър съм и не мога да кажа от опит (личен). Но много момичета тук споделят че диоптъра не е пречка за нормално раждане в много страни, значи има начин да не се напрягат очите. И аз като раждах първия път си спомням че при напъните ми казваха да отворя очите, но аз не обърнах внимание, по-скоро реших че иска докторката да я гледам за да ме наставлява.Но втория път си спомням много ясно как на мамата до мен с кято раждахме в синхрон - тъкмо мине моята контракция и почне нейната (бебетата ни се родиха с 3 минути разлика) много ясно я инструктираха да отваря очите - тя беше с диоптър.Логично е като се стискат очите да се получава напрежение там.Понеже първият път бях с епидурал и не владеех много тялото си не можах да усетя добре контракциите и напъвах волево.Но втория път просто се отпусках и оставях тялото ми да си работи - даже се ядосвах като идваха контракциите - искаше ми се още малко да си почина, но не - те си идват, стягат, напъват и си работят по предназначение, аз и да искам не мога да ги спра и е абсолютно безсмислено да напъвам заедно с тях.
И други "маймунски" работи правеха в болницата - най-старателно обясняваха на всяка мама как да кърми най-добре според формата на гърдите и вида на зърната имаше различни пози.Будеха най-редовно мамите, чиито дечица са в кувьози или дори в други болници за операция и т.н. за да се изцеждат, съхраняваха коластрата и кърмата и я пращаха в съответните болници или в педиатрията на бебенцата да си ги хранят с нея.Имаше мами които със спринцовчица събираха капки ценна коластра и си лепкахаетикетче с името и отиваше при бебенцето. Ако се налагаше дохранване, това ставаше след като сестра или акушерка прецени (мамата кърми пред нея и тя се уверява че се кърми правилно и бебето суче, но въпреки това се налага малка добавка) и се даваше от шише без цицка - шишето служеше за отмерване ,а се пие от него като от обикновенна чаша - ако не го бях видяла с очите си нямаше да го повярвам - новородени пият от чаша!
Виж целия пост
# 542
Това, което разказваш за кърменето е страхотно!  Heart Eyes

На мен и двамата доктори, които ме следяха ми обясниха точно това, че при напъните трябва да съм с отворени очи. Аз също тогава не знаех, че диоптъра не е проблем и питах изрично. Те ми казаха, че няма значение диоптъра. Важно е какво е състоянието на очното дъно и те препоръчвали на всичките си бременни пациентки да се прегледат за това, не само на тези с диоптър.
Виж целия пост
# 543
"най-старателно обясняваха на всяка мама как да кърми най-добре според формата на гърдите и вида на зърната имаше различни пози"

Все си мислех, че за кърменето съм изчела и знам всичко.  Laughing Но ето, че сега научавам нещо ново.
Виж целия пост
# 544
Samuraika, благодаря за разяснението!
Наистина е много хубаво това, което правят за да получи всяко бебе от майчиното мляко и да се научи да суче, ако и в нашите болници наблягаха на това и недоносените дечица да се хранят с кърма нямаше да е зле.
Виж целия пост
# 545
Самурайка разкажи за напъването, никак ли не си напъвала? Аз нямах шанса да раждам спокойно, и трите пъти ме караха да напъвам до припадък, и ми е много интересно, ако майка не "помогне" по време на контракция какво се случва? Когато започваха моите напъни усещах неистово желание да се включа, разбира се се започваше веднага здраво крещене "айде сега, хубава контракция е, давай поне три дълги напъна, давай давай..."   Tired и така и нямах време да мисля и реагирам по своему.
Пепита, която ражда у дома преди около 2г, ми разказа че по някое време се е включила и е помогнала с малко напъни на Преслав. Кажи при теб как беше?
Виж целия пост
# 546

[/quote]
И други "маймунски" работи правеха в болницата - най-старателно обясняваха на всяка мама как да кърми най-добре според формата на гърдите и вида на зърната имаше различни пози.Будеха най-редовно мамите, чиито дечица са в кувьози или дори в други болници за операция и т.н. за да се изцеждат, съхраняваха коластрата и кърмата и я пращаха в съответните болници или в педиатрията на бебенцата да си ги хранят с нея.Имаше мами които със спринцовчица събираха капки ценна коластра и си лепкахаетикетче с името и отиваше при бебенцето. Ако се налагаше дохранване, това ставаше след като сестра или акушерка прецени (мамата кърми пред нея и тя се уверява че се кърми правилно и бебето суче, но въпреки това се налага малка добавка) и се даваше от шише без цицка - шишето служеше за отмерване ,а се пие от него като от обикновенна чаша - ако не го бях видяла с очите си нямаше да го повярвам - новородени пият от чаша!
[/quote]
Страхотно е това. Трябва да дойдат специалисти от там, за да се предаде това тук в нашите болници!
Виж целия пост
# 547
Самурайка разкажи за напъването, никак ли не си напъвала? Аз нямах шанса да раждам спокойно, и трите пъти ме караха да напъвам до припадък, и ми е много интересно, ако майка не "помогне" по време на контракция какво се случва?
Ще си позволя да отговоря и аз...
Моето второ раждане беше във вода. Контракциите така и не ги усетих - бях права през цялото време на разкритието и се разхождах непрекъснато. Когато разкритието стана 5-6 см влязох във ваната. Всичко стана много бързо след това - изведнъж започнаха напъните и след секунди бебето излезе. Дадох си сметка, че не съм напънала нито веднъж, а и никой не ме е и карал... За моя радост радост нямах и милиметър разкъсване, а най-много ме притесняваше епизиотомията от първото раждане, но за радост тя оцеля.

Това, което става, когато майката не `помага` на бебето си, е да го остави то самичко да си намери пътя и скоростта, с която да излиза, разтягането на перинеума и влагалището стават постепенно и травмите са минимални. Не знам защо нашите лекари бързат ли бързат да избутат бебето, защо е това, не мога да си го обясня?!
Виж целия пост
# 548
.................................а се пие от него като от обикновенна чаша - ако не го бях видяла с очите си нямаше да го повярвам - новородени пият от чаша!

Да и аз нямаше да го повярвам. Моите близнаци много добре се справяха с пиенето от чаша.

Само да кажа че се родиха по рано и бяха в неонатология, на мен ми позволиха да нося кърма всеки ден/ по два пъти ходихме с мъжа ми за повече нямаше възможност/ Захранвани бяха с кърма като няколко дни преди това са били само на тези физиологични разтвори/ не им помня името/
За храненето с кърма настоявахме ние с мъжа ми, разговаряхме с шефа на отделението и ни позволиха, иначе всички останали бебета бяха на изкуствено хранене.
Виж целия пост
# 549
Това, което става, когато майката не `помага` на бебето си, е да го остави то самичко да си намери пътя и скоростта, с която да излиза, разтягането на перинеума и влагалището стават постепенно и травмите са минимални. Не знам защо нашите лекари бързат ли бързат да избутат бебето, защо е това, не мога да си го обясня?!
Момичета, по-напред и аз си позволих да опиша моето раждане, което си мислих, че е леко. Сега 2 години по-късно се оказва, че отново трябва да ме оперират, защото лекарят ми ме е зашил с копринени конци, които не се разграждат. Съответно шевът вътре ми опъва до толкова, че не мога да правя секс (2 години, ама то като боли не ти прави впечатление, виж мъжа ми горкия...), един от конците си висеше около половин година преди да го издърпа мъжа ми и сега има тунел, свързан с главния и от там тече всичко Embarassed. За капак дори и да успеем да направим друго бебе, ще му бъде трудно да излезе, защото не съм зашита както трябва.
Ей, все си мислих, че не е кой знае какво, но като отидох на лекар онзи ден, вече с мисълта, че трябва да се оправят нещата, дори и с операция (скоро спрях да кърмя и оперяция беше невъзможна) се оказа, че операцията била сложна и тук няма и един кадърен лекар, та ме прати лекарката при д-р Славчев в София. Хубаво, ама аз и на него като нямам доверие. Не че съм чувала нещо за него, ама за мен вече лекар+България е невъзможна комбинация.
А за напъните ми беше идеята - имах чувството ако се бях отпуснала по време на напъните бебето щеше да излезе. Пък аз се стисках (щото акушерките приготвяха родилна зала). Пък после като ми викаха: Напъвай! аз нямах никакви напъни. И съответно от там епиозотомия и други още работи (пикочния ми мехур не държи) и т.н. Всъщност още по-неприятна дума използва акушерката от напъвай. Викаше: Акай! newsm11
Толкова е сложно това раждане в България.
Споделих с лекарката за това, че е хубаво за бебето да не се измива след като се роди. А тя каза, че са пробвали, но започвало да мирише на лошо и било неприятно и спрели с тази практика. Моля, мамите, чиито бебета не са били измити, ще споделите ли за това вашето мнение?
Хайде, спирам, но съм много разочарована и почти отчаяна Cry
Виж целия пост
# 550

Споделих с лекарката за това, че е хубаво за бебето да не се измива след като се роди. А тя каза, че са пробвали, но започвало да мирише на лошо и било неприятно и спрели с тази практика. Моля, мамите, чиито бебета не са били измити, ще споделите ли за това вашето мнение?
Хайде, спирам, но съм много разочарована и почти отчаяна Cry

  Shocked
Ама как може да говорят такива глупости!
И трите ми деца не са къпани и не са миришели такак както го описва тази лекарка. Няма нищо по-хубаво от миризмата на едно новородено бебе!!!

П.П. Съжалявам много за това, което преживяваш сега. По-добре потърси някоя козметична клиника, за да ти направят там пластиката.
Виж целия пост
# 551
Вечернице, козметична??? Shocked Shocked Ей ся ме хвърли зад борда. Ако в болница не могат да го направят, в козметичната ще могат? Всъщност идея си нямам какво е козметична клиника - там, където се уголемяват бюстове, махат се бенки и т.н. ли? Напр. на Сердаров?
И защо се казва пластика? Пластика са дебитните и кредитните карти, или пък нещо изкуствено да ми сложат? Ама да срежат месото и да го зашият - кое му е пластичното? Извинявам се, но хич не ми е ясно. А ти, щом знаеш, че се казва пластика, значи си наясно.
Виж целия пост
# 552
Не те хвърлям зад борда. Говоря най-сериозно!
На моята съседка снаха и беше с подобни неприятности след раждането и я оправяха в клиника за козметична хирургия. Този вид хирургия не се занимава само с уголемяване на бюстове и махане на бенки! Всичко,което налага корекции по тялото е част от нея. идеясинямам кои са добрите пластични хирурзи в България (отдавна не живея там), но можеш да разпиташ в Красива мама или в Здравния подфорум.
Виж целия пост
# 553
А тя каза, че са пробвали, но започвало да мирише на лошо и било неприятно и спрели с тази практика.

И моето бебе не са го къпали веднага. Само го забърсаха. Миришеше невероятно. Мъжа ми ходеше като упоен  Laughing Къпахме го заедно със сестрата на следващия ден след като се роди. Като изкъпахме бебето го дадоха на него, накараха го да се съблече гол до кръста и му сложиха голото бебе на гърдите да го стопли. Така още от раждането то знаеше, че може да разчина на мама и татко за всичко  Grinning

miss pretencia много неприятна случка, но за жалост в твоя случай - напълно реална. Много е важно да намериш кадърни доктори да свършат тази работа, защото иначе виждаш какви са последствията - и физически и психически. Поразтършувай тук из форума, попитай в здравния - все ще те посъветват за някой друг добър лекар в София. Съгласна съм с Вечерница© , че проблема вече не е просто гинекологичен, а естетически (макар и да не се вижда  Laughing). Сигурна съм, че ще намериш твоя лекар. Просто не спирай да търсиш.
Виж целия пост
# 554
А тя каза, че са пробвали, но започвало да мирише на лошо и било неприятно и спрели с тази практика.

И моето бебе не са го къпали веднага. Само го забърсаха. Миришеше невероятно. Къпахме го заедно със сестрата на следващия ден след като се роди. Като изкъпахме бебето го дадоха на него, накараха го да се съблече гол до кръста и му сложиха голото бебе на гърдите да го стопли. Така още от раждането то знаеше, че може да разчина на мама и татко за всичко  Grinning
Същото и при нас. Simple Smile
Те са седяли голи и веднага след раждането, докато аз бях все още в операционната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия