Вики

  • 16 102
  • 151
Актуална информация
Вики вече има сайт - http://help-viki.info/

Мили моми4ета,
с разрешение на една страхотна майка пускам тази тема.А тя е резултат от усилията на много от нас,хора от форумите,самата майка ,обикновените хора....
Ето я историята,тя е страхотна,в нея у4аства едно слънце на 8 (ве4е години)и неговите непредаващи се родители.А,повярвайте ми,те не са единствени.Много родители се опитват да помогнат,но неуспешно на децата си в нашата мила Родина.

С тях се запонахме преди пове4е от три години.Тогава Вики имаше крещяща нужда от помощ за да прогледне и да се пребори с последващите проблеми.Направихме една акция и с помощ на майките от форумите и медиите парите се събраха,Вики замина и сега вижда 4асти4но.В момента тя се нуждае пак от нашата помощ.Тя не е животоспасяваща,но.......ние не можем да изоставим семейството,което подкрепихме тогава и няма да го направим никога.Те са тук,между нас,във форумите,реални,добри и щастливи ,4е имат детето си.
Родителите искат да помогнат на детето си отново и отново,нормално.Фонда и МЗ са им отказали и ние сме единствените,които можем да продължим да помагаме на Вики.

Молим само да продължим запо4натото,за което ще сме благодарни.
КОе и как се е слу4ило,подробностите са в последващите думи на майката,изпратени до нас.Моля да ги про4етете и да ги разберете.

Ние,отново ги подкрепяме Hug

"Роси,ще опитам накратко да обясня проблема този път,надявам се да е последно,защото силно вярвам ,че ще стане така както стана с окото на Вики.Никой не вярваше, че ще прогледне,само аз и вие ,затова сега Вики вижда.
Вики имаше и малък проблем в мозъка,освен очите ,заради това,че е родена недоносена.Диагнозата и беше леко разширени вентрикули,нещо често срещано сред недоносените,пък и сред трудно родени доносени.Често няма лоши последици и децата се развиват нормално,но при Вики за съжаление не стана така.Тя се развиваше добре за /тогава/ незрящо дете,дори започна да ходи с подкрепа,още на годинка.После започнаха тежките очни операции,три от тях петчасови тук в БГ,чести упойки за ред изследвания и като прибавим фактора разширени вентрикули,рисковите фактори се натрупаха и Вики разви ДЦП.Често обяснявам простичко нещата така:Тя стигна в развитието си донякъде и след това,заради обстоятелствата и борбата ни да и дадем зрение,тя там си остана.Предполагахме,че ако започне да вижда поне малко,ще започне и подобрение в неврологично отношение,както и стана до известна степен.Сега Вики освен че вижда,стана и доста по- подвижна.Ще видиш по-долу клипчетата,ти поне си я виждала,когато все още не виждаше и ще видиш разликата .Но диагнозата се затвърди с годините и ставаше все по- трудно.Рехабилитацията и работата със специалисти дава резултати,но тя скоро ще стане на 8 и мечтите ни за самостоятелно придвижване постепенно избледняват,защото не е все едно да прожожда бебе по естествен път и дете на осем години ,все пак с диагноза ДЦП.
Скоро попаднах на едно лечение в Израел.Не е традиционната рехабилитация ,а нещо нетипично ,но за мен специално ,много логично и нещо което си заслужава да опитаме,защото няма какво да загубим,можем само да спечелим и някой ден да си имам ,освен виждащо ,също и тичащо дете.Лечението е с Допамин,провежда се амбулаторно,т.е. дори не лежим в болница,а през два-три дни ходим за наблюдение ,докато детето пие лекарството.Престоя за един курс лечение там е 15 дни,след което детето продължава да пие лекарството три месеца в къщи и отново се отива.Можем да очакваме видимите резултати минимум след три курса на лечение,т.е. три пъти да отидем там.Един курс е 9553 евро,без път и престой там за 15 дни.Това определено са пари,които отново нямам и няма как да имам,освен пак да помоля хората,които дадоха зрение на детето ми,да ни помогнат и сега.
Днес открих дарителска сметка на името на Вики ,от която сметка не мога да тегля,а само да преведа парите за лечението,което разбира се е напълно достатъчно.За престоя и всички други разходи ще се справя.Очаквам да изтегля кредит ,така че да можем да си платим самолетните билети , хотел,храна и каквото друго се наложи по време на пътуването ни.Междувременно потърсих помощ във форума Родители в ужбина,по точно темата за Израел,където момичетата ми оказаха огромна подкрепа и се надявам да не сме на хотел,а квартира,което е по-евтин вариант и която да можем да ползваме ,ако успеем да направим поне три курса на лечение,в което вярвам истински.Благодаря ,че отново сте зад мен и ми помагате!
 
Това е сайта,където съм качила клипчета ,снимки и ще кача документите на Вики:
http://inaviki.multiply.com/
 
И сметката:
 
Централна кооперативна банка /ЦКБ/ АД
София, ул.Г.С.Раковски103
Виктория Лазарова Илиева
IBAN :  BG38 CECB 9790 40B3 7313 00
BIC : CECBBGSF
 
Поздрави от мен и Вики за всички ви!
 
Виж целия пост
# 1
 Hug Hug Hug

Ина, Вики, Тати, баба и цялото подкрепящо семейство, ще се справите и този път!   bouquet
Виж целия пост
# 2
Пожелавам успех   bouquet
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви отново,нещо което често ще пиша,въпреки че каквото и да кажа пак ще е малко  bouquet
Виж целия пост
# 4
Цвети ще се справите, вярвам, ние ще помагаме Peace
Виж целия пост
# 5
Ина,Вики,Хули, обичам ви много!  bouquet
Ще се справите,защото сте силни момичета!  bouquet
Целувам ви много,много,много...  love001
Виж целия пост
# 6
~Ина~ Hug Знам, че ще успеете!
Виж целия пост
# 7
Ина, миличка, кураж и сили пожелавам на теб и цялото ви семейство!  spoko
Ще се моля  за Вики!  Flowers Four Leaf Clover
И ще помогна, макар и с мъничко.Защото знам, че няма да съм единствена и моята капчица ще се слее в океан от човешка добрина!

Виж целия пост
# 8
Ина, Вики, ХУЛИ ще се справите!  newsm10 newsm51
Виж целия пост
# 9
Инче, ще помагаме разбира се. Дано лечението да даде желания резултат. Ще се молим Praynig
Изгледах клипчетата. Малката е страхотна и много порастнала Hug Hug
Виж целия пост
# 10
    Иска ми се да кажа нещо умно ,но не мога да измисля такова ,много се развълнувах!Кураж и късмет! Peace Hug
Виж целия пост
# 11
Трябва да се справите отново, а ние ще помагаме с каквото можем 
Виж целия пост
# 12
Ина, познавам отблизо 4 деца с подобни проблеми на различна възраст. Винаги съм се възхищавала на себеотдайността и жертвоготовността на родителите им. Както някой беше казал в една друга тема, че "Бог праща изпитания на силните, защото те могат да ги понесат!", убедена съм, че и вие с вашата упоритост, ще постигнете желаните резултати! Бог да ви закриля и приятелите да помагат, кой с каквото може! УСПЕХ! Не се и съмнявам, като зная чия дъщеря си! Hug Hug Hug Целувки на сладката Вики!  love001  love001  love001  love001  love001  love001
Виж целия пост
# 13
Ина, знам че Вики знае колко е невероятна с такива родители като вас!
С вас сме, мила, ще видиш, че ще стане!  Praynig Praynig Praynig

Хули, на кой ли приличат тези двете красавици, тези бойци? Wink

Обичам ви вичките! Hug  bouquet Hug
Виж целия пост
# 14
Аз знам, че ще успееш.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия