Калциев глюконат

  • 76 814
  • 95
# 15
Давала съм след изследвания на детето, които категорично отчетоха недостиг на калций и по схема, предписана от съответния лекар.
Виж целия пост
# 16
Не съм давала, и не бих далабез лекарско предписани и без необходимите изследвания.
Виж целия пост
# 17
Освен това, се предлага във форма на инжекционен разтвор, няма за орално приложение ...

Има едно сиропче за деца. На него пише, че се дава при дефицит на калций, усилен растеж, алергични състояния и ускоряване на кръвосъсирването.

Сигурна съм, че авторката пита за ампулите.
Но и така да е, той няма нищо общо с алергичните състояния и трябва да се дава само след доказана липса с изследвания ...
Виж целия пост
# 18
На нас ни бе изпизан при сериозна настинка, за по-бързо разширяване на бронхите и за преминаване на секрета от носа! Но така и не посмях да го давам, но аз от други съображения!
Виж целия пост
# 19
В момента й давам,защото направи алергична реакция,давам го 3 дена сутрин и вечер по 3мл.,днес вече ще го спирам,давам го по лекарско предписание(консултирах се с 3-ма лекари преди да го дам за да съм сигурна че детето има нужда от това).
Виж целия пост
# 20
Давала съм. Само по лекарско предписание.
Виж целия пост
# 21
И на нас доктора ни изписва такъв сироп преди годинката, заедно с други лекарства когато е болен.
Виж целия пост
# 22
На голямата съм давала при хрема и при прием на АБ.
На малката при алелгична реакция.
Но винаги по лекарско предписание.
Виж целия пост
# 23
Давала съм на 11 месеца по предписание на лекар за четири дни.
Виж целия пост
# 24
Давах преди две години по лекарско предписание. Изписа ми го 2 пъти може би, когато имаше бронхит, като придружаващо лекарство, като добавка, повишаваща имунитета, но напълно излишна според мен. Спрях го на своя глава. Става дума за сиропът калциев глюконат.
Направи ми впечатление, че веднъж питах за детски калций и аптекарката ми даде калциев глюконат и каза, че това бил единственият калций, годен за деца, нямало под друга форма Rolling Eyes
Виж целия пост
# 25
Аз питам за сиропчето - нашата педиатърка все ми казва да му давам. Било хубаво за зъбките  newsm78
Виж целия пост
# 26
Вие давате ли калциев глюконат на децата си и ако давате - колко често?

Давала съм само по предписание на лекар при алергични реакции.
По същия начин и при нас.
Виж целия пост
# 27
Нито съм давала, нито съм чувала за какво се дава.
Виж целия пост
# 28
Давала съм. На нас лекарката ни го изписва често. Идея си нямам защо обаче- веднъж е истинал, друг пък алергия.
Виж целия пост
# 29

Освен това, се предлага във форма на инжекционен разтвор, няма за орално приложение ...


На пазара има няколко разновидности за орално приложение, едната е по-горе показаната, другата е Gluconate lactate, който е 10% сироп калциев глюконат-лактат.
Веднъж съм давала, по лекарско предписание.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия