проблем с ориза - слепва се супер гадно

  • 2 143
  • 26
значи единствено ориза ми хич не ме кефи как го готвя.... става един размит, слепен... като е топла манджата е ОК, даже вкусен, но изстине ли, става като едно цяло... това всяко зрънце да е отделно за мен е мираж... как да го направя, помогнете... ако вече сте писали по темата, кажете как да търся... а толкова обичам пиуе с ориз Embarassed
Виж целия пост
# 1
Това, което съм чела за ориза е, че да не се слепва винаги се запържва леко докато стане прозрачен. След това се добавя водата.
Варя на мноооого слаб огън.

Другият начин е малко по- дълъг. Слагаш го да заври. Сменяш водата, като заври втори път сменяш и втората вода и накрая оставяш докато се свари (процедурата помагала да се отмие нишестето от ориза).
Аз лично не съм пробвала втория вариант, понеже все ме мързи да вися на котлона и да чакам.
Виж целия пост
# 2
за мен номерът е първо - хубав дългичък ориз, второ - да се изплакне добре няколко пъти на течаща вода.
Виж целия пост
# 3
Аз използвам бланширан ориз, но и него винаги го запържвам докато стане прозрачен. Това е номера - така не се слепва. С няколко проби ще улучиш колко да го пържиш.
На мен свеки ми го каза, ама обяснението беше - " Докато звука, който издава, като се пържи започне да наподобява шумолене на листа"  Thinking
Виж целия пост
# 4
На мен свеки ми го каза, ама обяснението беше - " Докато звука, който издава, като се пържи започне да наподобява шумолене на листа" Thinking

Извинявай ,  обаче не мога да се сдържа   rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Виж целия пост
# 5
Няма проблем и на мен ми идеше така да направя  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 6
уф, мацки, и аз така бях чула, че с пържене... ама не обичам да запържавам.... и обикновено ориза го слагам в тигана, ама само за 2-3 мин го обърквам да се намасли от олиото и това е.... ама май не е достатъчно.... ще ме умори тоя ориз, заклевам сееееееееее smile3518 smile3511 smile3514
иначе ще пробвам идеите ви,дано малко от малко надобрея... иначе смятам, че в кухнята се справям задоволително... е, въртя предимно едни и същи манджи, ама... поне ги овладях... Wink
Виж целия пост
# 7
трябва да споделя че за човек ,който не яде ориз го готвя чудесно . Брат ми веднъж вика на майка
-как сетра ми  [аз] готви по-хубав ориз от тебе като не го пробва ?
  еми и аз незнам как става обаче става . изплаквам го хубаво , запържвам го и общо взето всеки пък го готвя различно ,но става хубав ,така казват.
Виж целия пост
# 8
ще ме умори тоя ориз, заклевам сееееееееее smile3518 smile3511 smile3514

Споко, не си сама! Mr. Green И аз не мога да готвя ориз. ooooh!
Виж целия пост
# 9
Бенка, завиждам ти.... аз също го изплаквам.... ама.... newsm78

Дженифър, добре дошла в групата Mr. Green как да го сборим пустия ориз, а?!?! абе даже по столовете ми иде да си оближа пръстите, като се случи да хапна ориз.... #Crazy
Виж целия пост
# 10
Малко оризови размисли Wink:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3966.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13628.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24078.0

Виж целия пост
# 11
Малко оризови размисли Wink:
Tane, мила, мерси  bouquet newsm74
знаех, че ако потърся, ще изникнат стотици теми Embarassed
а пък понеже никога не съм пекла пиле, за него търсих рецепти... тоест сега имам само бутчета, ама пак искам да ги пека утре...
и само малко ОФФ, тази вечер правих едни картофи по дипломатски (рецептата я четох тук) - стана убийствено, мъжът ми много се изкефи... та вече почвам да пробвам нови неща... клубчето е маниашко просто   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 12
уф, мацки, и аз така бях чула, че с пържене... ама не обичам да запържавам.... и обикновено ориза го слагам в тигана, ама само за 2-3 мин го обърквам да се намасли от олиото и това е.... ама май не е достатъчно.... ще ме умори тоя ориз, заклевам сееееееееее smile3518 smile3511 smile3514
иначе ще пробвам идеите ви,дано малко от малко надобрея... иначе смятам, че в кухнята се справям задоволително... е, въртя предимно едни и същи манджи, ама... поне ги овладях... Wink

След като не обичаш да запържваш готви само с бланширан ориз, дори да го сложиш направо да се вари остава на зърна.. е ако не го превариш много иначе се начупва. Но успеха ти е гарантиран. Wink
Виж целия пост
# 13
взимаш ориз колкото искаш.
миеш го под течаща вода , слагаш го в съд , наливаш вода.
дебнеш и като заври , махаш от котлона , измиваш го и пак вода. вече може да го овкусиш, аз слагам пил бульон.
като се свари слагаш мазнина.
иди сега, направи го и ми кажи дали ти се  е  слепил Mr. Green
Виж целия пост
# 14
mikkey, а какво е бланширан ориз? замразен ли? щото знам, че бланшираните картофи са замразените Embarassed не ми се смейте, плс...

Скарлет, днес ще правя ориз към печените бутчета и точно така ще го направя, имам време, ще се връткам и дано се получи пък
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия