Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 40 885
  • 746
# 510
Благодаря ти  Simple Smile Дано прояде, че напоследък не яде риба и месо  Rolling Eyes Рибата на пара не я яде по принцип, но пък и аз не съм правила скоро. Ако хапне ще те черпя  Laughing /обаче, само ако си софиянка  Wink/
Виж целия пост
# 511
Благодаря ти  Simple Smile Дано прояде, че напоследък не яде риба и месо  Rolling Eyes Рибата на пара не я яде по принцип, но пък и аз не съм правила скоро. Ако хапне ще те черпя  Laughing /обаче, само ако си софиянка  Wink/
Дано да хапне,че е полезна и разнообразява менюто,иначе се чудя вече какво! Правя я на пара защото става бързо и като я овкусиш със  някакъв сос става чудесна-доматен,авокаден,зеленчуков! Не съм от Сф,но балгодаря и дано има ефект,можеш да си подготвиш и друг лек сос ако не стане с пиперките,въпреки че те дават страхотен аромат с магданоза или босилек ,по избор!Усопех и  пиши  как е минало !
Виж целия пост
# 512
овесени ядки с прясно мляко;1/2 банан
супа от коприва,лапад,морков и зелении със сирене и масло за гарнитура;филия зърнен хляб;киви
пилешко кюфте с авокаден сос;кисело мляко ,портокал
АМ
Виж целия пост
# 513
закуска - ядки микс с орехи и мед
обяд - супа топче
сл. закуска - кисело мляко с банан, ябълка и пшен. зародиш
вечеря - мусака; зелена салата

Да се похваля, че снощи яде от бялата риба, а днес цели 5 топчета  Grinning
Виж целия пост
# 514
закуска - ядки микс с орехи и мед
обяд - супа топче
сл. закуска - кисело мляко с банан, ябълка и пшен. зародиш
вечеря - мусака; зелена салата

Да се похваля, че снощи яде от бялата риба, а днес цели 5 топчета  Grinning

Браво ,само така!  bouquet
Виж целия пост
# 515
Ей, много хубаво, че си е хапнал месце и рибка Бобо  Simple Smile

Днес:

Ечемичени ядки с круша
Яхнийката на Шада   bouquet, само че с обикновен кашкавал, вместо пармезан, че нямаме; хляб, краставица
Печена тиква и кисело мляко
Царевични макарони с доматен сос и моцарела
Виж целия пост
# 516
царевични ядки с мляко и сливи
палачинка с извара и кашкавал;доматена салса сос; банан
 зеленчукова паеля с много зелении;филия тричав хляб с масло ;ябълка
АМ
Виж целия пост
# 517
закуска - царевичен грис с масло и сирене; банан
 киви
обяд - зеленчукова супа; бял хляб
сл. закуска - кисело мляко с овесени ядки, пшен. зародиш и мед
вечеря - пълнозърнести питки с домати и босилек; таратор; круша или каквото си избере от фруктиерата

Таня, а сега ако кажеш и как правиш тричав хляб  Wink

Ето и рецептата за питките ... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277088.msg8275583#msg8275583
Виж целия пост
# 518
Тричавото хлебче е много лесно и диетично:
9 с.л. фини овесени трици
3 с.л. пшеничени трици
1/2 опаковка малка извара Мероне
1 яйце
1ч.л. бакпулвер разтворен в 6 с.л. кисело мляко
подправки-магданоз и суха подправка-Рустикана( естрагон,розов пипер,морска сол,розмарин,мащерка,червен пипер и босилек-купена готова от супермаркет)
Смесва се всичко в купа,разстила се на хартия за печене като дебела пица или на тънък пласт за хрускавица и се пече на 180 градуса до почервеняване и леко златисто хлебче!За деца не се препоръчва толкова често заради високото съдържание на фибри !
Виж целия пост
# 519
Овесени ядки с мед и орехи; манго
Тиквички с яйце, сирене, моцарела и копър, хляб, краставица
Пипеш и кисело мляко
Гъбена супа с киноа и смлени ядки, домат
Виж целия пост
# 520
пълнозърнести спагети с кашкавал
банан, круша, сушени череши
домашен хляб, кашкавал
гъбена крем-супа, яйце на очи, задушени зелечнуци-царевица, фасул, морков, лук, праз и целина, български домат
ягоди
Виж целия пост
# 521
Не пиша много напоследък, но ето какво беше за вчера:
домашна баница (опит за въвеждане на белтък, но за съжаление неуспешен)
сърмички с лападов лист - мноого се харесаха, направо изчезнаха от чинията (което е достойна награда за цялата врътня по тази манжда - трябват железни нерви и спокойствие Laughing)
не закуси следобяд (ама след сърмичките не се изненадах)
крем супа с карфиол, морков и картоф
Виж целия пост
# 522
закуска - ядки микс с бадеми, ябълка и мед
обяд - яхния от леща, тиквички, домат, чушка, морков, лук и чесън, чубрица; малко от вчерашните питки
сл. закуска - кисело мляко с банан
вечеря - оризови спагети със сос бешамел, пармезан, сирене, грах и зелени подправки на фурна

Таня, благодаря   bouquet обаче колко грама е изварата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 523
Ръжени ядки с ябълка и пуканки от амарант; кашу и бадеми
Сьомга със спанак, картофи и магданоз; краставица
Манго и кисело мляко
Доматена супа със сирене и сухар
Виж целия пост
# 524
Шада-изварата не е задулжитела и е на вкус и консистенцията е като на кекс!Половинка от малките(затова казах марката Мероне,защото са като  малки тулумбички) е достатъчна! Hug
Днес:
ръжени ядки с кисело мляко,банан
пилешко кюфте ;салата от домати,сирене  и босилек,киви;1/2 филия слънчогледов хляб (купен от обогатените с Омега 3 видове)
супа от киноа,моркови,тофу,тиквички и копър;шейк от ягоди,банан,прясно и кисело  мляко и малко мед за десерт
АМ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия