Хрема?

  • 555
  • 10
Моля ви, дайте ми съвет какво да правя. Бебчето ми е само на 5 месеца и от 2 дни е с хрема. Слава богу, няма Т. GP-то ми каза само да давам ампула витамин С. Аз го давам, но не само че няма подобрение, а и е по-зле. Отгоре на всичко предстоят 2 почивни дни, а на спешен кабинет не ми се ще да я водя. Моля, помогнете със съвет!
Виж целия пост
# 1
Не можеш да даваш нищо без да си се консултирала с лекаря!!!
Виж целия пост
# 2
Не можеш да даваш нищо без да си се консултирала с лекаря!!!

Точно така!Ако нямаш възможност да я заведеш на консултация,поне звънни по тел. на педиатъра и му опиши точно състоянието и.Той ще ти каже какво да правиш.
Виж целия пост
# 3
Можеш спокойно да слагаш по 1-2 капки физиологичен разтвор през 3-4 часа.
Това ще облекчи хремата, а р няма да навреди с нищо.
Дано бързо да се оправите!
Виж целия пост
# 4
Физиологичният разтвор е напълно безвреден. Може да си го купиш под формата на флакон "Стеримар".
Другото, което ползвахме на тази възраст са едни тъмнокафеви капки, които приготвят в аптеките. Не мога да се сетя как се казваха, но предполагам, че в някоя аптека могат да те ориентират.
Все пак е добре да отидеш до спешния. Вземете здравната книжка на бебчето. Ако все още не са ви дали такава, вземете листа, който се попълва при избор на личен лекар.
Виж целия пост
# 5
Sterimar-a действително облекчава положението, ние го ползваме дори и за профилактика. И още, ако не са ти казали, сложи под врата и главичката на бебето одеалце или възглавница, за да го повдигнеш. Целта е да не се стичат секретите кам главата. От хремата почти сигурно ще се появи лека кашлица. Това не трябва да те притеснява. Сутрин и вечер, когато на нас ни се наложи, давах ампула вит. С. Друго не можеш да направиш. Ако нещо се влоши, веднага на лекар!
Виж целия пост
# 6
Ох, болна тема... Sad Моят син е сега на това дередже. Но за съжаление сме на антибиотик. Не съм убедена, че беше необходимо, защото знам, че лекарката ми обича да се презастрахова и за най-дребното нещо изписва антибиотик. Ама нали ме е страх, не посмях да рискувам и я послушах. Момичетата са ти казали по-горе - физиологичен разтвор в нослето много помага, също така можеш да му даваш по половин ампула сутрин и вечер. Почиствай внимателно нослето с тампонче! Желая ви бързо оздравяване!   bouquet
Виж целия пост
# 7
Е, половин ампула не върши работа. Трябва да се даде наведнъж, защото като стои отворена, витамина се унищожава. В аптеките се продават специално малки ампули  от 2ml, от тях трябва.
Виж целия пост
# 8
По капка витамин С в нослето три пъти на ден също помага. Но трябва преди това да си го почистила, примерно със физиологичен разтвор.
Виж целия пост
# 9
Тъмнокафявите капки са коларгол и наистина помагат,но все пак го заведи на лекар да не се осложни положението!
Виж целия пост
# 10
Физиологичен разтвор  Peace 
Бързо оздравяване!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия