Мъжете ви говорят ли български?

  • 1 630
  • 34
ХАйде сега да споделите и без да ми се нахвърлите, ако вече е имало такава тема, неможах да я открия! Peace
Мъжът ми е американец и знае около 20 думи, които с голяма фантазия ще разбереш и 3-4 прости изречения на български. Аз все го  натискам да учи по 1-2 думи на ден, а той все "няма време" или "много е труден този език бе жена". Става ми обидно понякога, защото бабите ми не говорят английски, а така му се радват и все му говорят нещо. Cry Или редовното е, че съм му се подигравала  Shocked Shocked, а не е така. Вярно е, че не мога да се похваля с огромно търпение, но пък и той не проумява как да произнесе дадена дума с правилно поставяне на ударението(например 30 пъти му казах, че се казва картичка, а он си знае кар'тичката).
При вас как е???
Виж целия пост
# 1
Hehe, goliam maitap,

govori i mnogo burzo shvashta osobeno kato e v Bulgaria, ama iavno si ima niakakav dar choveka, a i mi e mnogo umni4ak - ne kria Wink
Sega mama kato doide da pomaga dva meseca, samo na Bulgarski shte se govori vkashti. E kato sme na same na frenski de, 4e taka sam sviknala. Ama mnogo mu se radvat na moia v Bulgaria i vsichki mnogo go obi4at Hug A i toi se muchi vinagi na Bulgarski da govori - e ne e perfekten bulgarski, ima dosta greshki ama se poluchava mnogo sladko Flutter
Виж целия пост
# 2
ХАйде сега да споделите и без да ми се нахвърлите, ако вече е имало такава тема, неможах да я открия! Peace
Мъжът ми е американец и знае около 20 думи, които с голяма фантазия ще разбереш и 3-4 прости изречения на български. Аз все го  натискам да учи по 1-2 думи на ден, а той все "няма време" или "много е труден този език бе жена". Става ми обидно понякога, защото бабите ми не говорят английски, а така му се радват и все му говорят нещо. Cry Или редовното е, че съм му се подигравала  Shocked Shocked, а не е така. Вярно е, че не мога да се похваля с огромно търпение, но пък и той не проумява как да произнесе дадена дума с правилно поставяне на ударението(например 30 пъти му казах, че се казва картичка, а он си знае кар'тичката).
При вас как е???


Моят zнае единични думи, раzбира и по_простички иzречения, но до там Sad, то и аz май не ставам zа учителка, а и той не си дава много zор.

Наистина имаШе такава тема, там доста мами се бяха иzкаzали. Ето я Wink
Виж целия пост
# 3
Моя има желание да у4и, но тъй като ба6та ми е с перфектен немски, не е имало достатъ4но натиск  Cry Знае няколко думи, раzбира малко, 4ете малко. Първо нау4и мръсни4ките думи  Mr. Green и никога няма да zабравя как първа година в БГ гледахме ТВ и тъкмо даваха Приятели (Friends) и той като раzбра какво оzна4ава думата приятели, гордо zаяви " Хуй и путка...приятели"  Joy Лелееее, 6тях да падна, добре 4е си бяхме сами у дома  Embarassed  Ина4е ба6та ми и приятелите му го у4ат на големи простотий  Wink

Имаме и един у4ебник, български zа 4ужденци на английски и това лято купихме и един CD-Rom с програма оак български zа 4ужденци, но о6те не сме я инсталирали, та да видим....
Виж целия пост
# 4
Мъжът ми е много смешен като ми каже "Сдравей пилендзе" или "Добир вееечр", Mr. Green
Навил си е на пръста, че трябва да учи сериозно езика и го прави, вече разбира почти всичко (абе още не се смее на вицовете където трябва, ама .... )  Mr. Green
Така като се замисля е най-добър в манджите, всичко що се отнася до ядене го знае и на български .... мекица, мляко, кюфте, мусака, боб, салам, пържола (само че казва пържолина), салата (и ракия разбира се ) и се е научил да ги комбинира с фразата "дай ми", тоест хляб и бой без проблем би си изпросил сам в БГ.  Laughing

Имах един момент когато бях болна и той беше единствения който можеше да отскочи до кварталната бакалия, където се провел следния диалог:
Антонио "Добър ден. Има ли мляко?"
Продавачката Мая, ухилена до уши "Има, има"
Антонио " А има ли хляб?"
Мая, още по ухилена: "Има, има"
Антонио "Един хляб и едно мляко"
Мая, давайки хляба и млякото, жестикулирала усърдно със знака на победата, да му покаже, че струва 2 лева.
После той ми казва "Ама защо тя ми жестикулираше като на малоумен? Аз добре чух, че струва 2 лева ....".

Мойте бивши колеги, нали са услужливи, го научиха на "Ела да пием биррра злет работа", "Здрасти копеуе", "Стига ма" ... другото е нецензурирано, ще ги убия!

Това е от мен!  Embarassed
Виж целия пост
# 5
Да - мъжа ми разбира и говори добре български. Винаги иизненадва българите, които му заговарят на английски, а той им отговаря на български
Виж целия пост
# 6
Moajt puk maj - ne ; ne jelae, ne shte i tova si e. Napravo go e sram ,che sam ot Bulgaria Sad - toi ova mi go kazva v ochite Sad ... i mnogo me naranjava misalta ,che supposedly naj-blizkijat mi chovek i partner-a mi for life se sramuva; no tova e polojenieto. a kato go e sram shto se e jenil za bg- a de i az tova pitam ... anyway, mnogo se radvam na mamite ,chiito sapruzi govorjat bg...
Виж целия пост
# 7
Не говори миличкия, той глезен, мама му го подучва тайно да не се тормози излишно, но аз търпях...търпяхххх 2 години СТИГАТ! Сега от 1 месец - само на български, пред детето - само на български...не можел бил да разбира - в леглото нали разбираш, като пристигне сметката за кредитната карта нали пак разбираш. Казва, че обича Мама, а вместо "Майко" и каза "Майно"...аааааа бързо схващал значи...лъжат че не могат бе...но на мен тези номера - НЕ!
Щом си си взел българка, дерзай братче ако искаш да ти е весел живота...че "тъжна жена - тъжна къща"Wink)

А мен пита ли ме някой харесва ли ми да им говоря фалшивия английски с калифорнийски диалект? Хамериканска подигравка с царския език, нито произношението му както трябва, нито правописа им....

 
Виж целия пост
# 8
учи се, учи се-купил си е учебници. понеже и аз говоря само на български на беба и като съм ядосана също само на български говоря,той напоследък много се старае да ме разбира Mr. Green но на него не му е чак толкова трудно,защото говори украински и чете кирилица.
Виж целия пост
# 9
Почти нищо не може да каже. Викам му- За толкова много години заедно една дума ли поне не научи???!!! Обаче забелязох, че това, което казвам на Оли го разбира Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Вчера и викам- Айде тати да те изчипка днес!
а той: "Аааа, не, ти не можеш ли..." Хихи...не разбира ли......... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 10
Той и моичкия учи на ден по една фраза ако пропусне на другия ден са му две фразите.Иначе е учил полски и го говори колкото да не си изпроси боя. Peaceстискам палци скоро да понаучи езика че до гуша ми дйде като сме в БГ със семейството моята вечеря все да изстива Mr. Green Peace
Виж целия пост
# 11
Ami moqt maj znae okolo 20 dumi i mi e mnogo sme6en kogato vmesto dobar ve4er kaje dobro utro.Maika mi postoqnno me pita dali e nau4il pove4e i ako li ne za koleda nikakva rakiq:)ama 4oveka nqma vreme da u4i vse pak trqbva i da se raboti a i ot kakto da6terq mi e pri nas se staraq da se govori kolkoto se moje pove4e na nemski.Ama se nadqvam 4e s vremeto ako ima jelanie 6te nau4i dosta pove4e.Vajnoto e 4e znae kak se kazva nazdrave:)
Виж целия пост
# 12
И моя zнае около 20 думи4ки.Когато сме в Бг много не6а му просветват и много нови думи нау4ава,но като се приберем в Германия не говорим никакъв български и до другото лято или Коледа zабравя и вси4ко ново,което е нау4ил в Бг,та пак си остава с тея 20 думи.. SadНе му се раЗправя да у4и Бг и това е.И на курс опитах,ама то веднъж седми4но по 4ас и половина,пак ни6о... Crossing Arms
Виж целия пост
# 13
на моя мъж българския му че не идеален не е, но всичко може в ежедневието да разбере(изключвам политически предавани, по-сложен правоговор и бързо говорене) и всичко може да каже, с лоша граматика и грешки, но този с които говори го разбира. в къщи може даже да се каже, че говорим повече бг, отколкото немски.
тази година в коприв6тица бяхме на надпяванията и се наслушах на много чужденци говорещи бълрски. някак си ми става много мило в такива ситуаци. то не само българския ни, но и фолклора ни така са го овладяли:)
та моя мъж може да се каже че е от тези фенове на бг, дето искат да говорят езика ни, да играят хоpата ни, да разбират психиката ни и т.н.
Виж целия пост
# 14
Говори много добре, за6тото е следвал в България. В на4алото много му се смеех, праве6е много гре6ки и има6е много сме6но произно6ение  hahaha, той сега ми го връ6та. Та един от най - големите му бисери е когато за първи път се сре6тат със сестра ми. Нали си ми е дженталмен, ре6ава да й направи комплимент и казва:
"О и ти като сестра ти има6 хубави зелени уши"   smile3532
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия