Поддръжка на басейни

  • 200 108
  • 566
# 150
Здравейте ние имаме басейн от няколко години които сме пълнили с вода от чешмата, но тази година сменихме водата с тази от кладенеца. Сложих препарат savo и водата стана кафява
Някои има ли представа от какво може да е?
Виж целия пост
# 151
Здравейте, и ние пробвахме от помпа - става кафява да и аз не знам, мисля си ,че защото не е хлорирана. Когато я вземеш в шепи всъщност си е прозрачна, но така или иначе ние пълним от чешмата и я пазим максимално дълго.
Някой по нагоре беше писал, че не става със САВО, невъзможно е.Със САВО поддържам и шадравана в двора. Комшиите вчера купиха по-големия вариант на басейна и го напълниха от помпата и сега са много разочаровани, че е кафява, казах им, но обикновено хората знаят повече от даващия съвет Mr. Green.
Хайде сега слагайте банските и да се разхладим.  bouquet
Виж целия пост
# 152
Аз никога не ползвам Саво. Незная защо, но съм много резервирана към него. Ние трета година ползваме препаратите от baseni.net Също и препаратите за поддръжка от Метро.
Виж целия пост
# 153
Самият факт, че САВО е за питейна вода и кладенци за мен е за предпочитане пред отровните хлорни таблетки. Въпрос на предпочитание Peace
Виж целия пост
# 154
Сега купихме да пробваме таблетки Санифорт, също пише, че са за питейна вода, както искам, защото и на двете деца често им се случва да пият вода от басейна. Засега още нямам наблюдения, вчера ги сложихме за първи път, но още не сме тествали басейна, че кофти времето.
Виж целия пост
# 155
И ние си взехме басейн INTEX-2,44.Напълних го с вода от кладенеца и си е прозрачна.Слагам едни мултифункционални таблетки с бавно действие,но дали ще са достатъчни незнам.Нямам помпа.Някой ползвал ли е такъв басейн без помпа-дали ще  може или ще се замърсява много водата.Върши ли работа тази помпа?С какво си лепите басейна ,ако се спука!По-скоро ме интересува едни по-малки басейнчета имам с какво да ги залепя.Какви лепенки точно ползвате?
Виж целия пост
# 156
В Мосю бриколаж продават лепенки за басейни.
       Миналата седмица купих препарат за басейни от магазин / склад / на ХЕИ. Първоначално се слага 0.500 мл. на 10 кубика вода, а след това всяка седмица по 0.100 мл. Избистри водата и  няма мирис на хлор.   
Виж целия пост
# 157
Ще се повторя- 5г го използваме със саво и без помпа. Хайде на плаж  sport027
Виж целия пост
# 158
В Мосю бриколаж продават лепенки за басейни.
       Миналата седмица купих препарат за басейни от магазин / склад / на ХЕИ. Първоначално се слага 0.500 мл. на 10 кубика вода, а след това всяка седмица по 0.100 мл. Избистри водата и  няма мирис на хлор.   
Здравейте всички! Аз съм чисто нова тук, но определено им харесва как си помагате. Браво. Искам да помоля, ако е удобно повече информация за този препарат от склада на ХЕИ и къде в София има такъв склад.
Вчера инсталирахме чисто нов басейн на INTEX с размери 4.57/ 107 доста голям и с дебит около 12 800 литра /не съм съвсем сигурна/, който е в комплект с помпа, филтър и вксичко останало, напълнихме го с вода от бунар  и сега остава само да избера препарата. Моля за помощ. Интересно ми е Саво - то, дали ще мога да поддържам водата с  него?  bouquet
Виж целия пост
# 159
Саво-то съдържа хлор. Водата, която тече от чешмите ни също се хлорира Peace Така че Саво или таблетки според мен е въпрос на личен избор  Peace
Аз купих Саво миналата година в края на сезона и не успях да го тествам. Тази година го пробваме и съм много доволна. Миналия вторник напълнихме басейна - 2,72х1,75х0,5 м. и сложих Саво, като май леко го предозирах. Очаквах водата да мирише на хлор или нещо подобно, но нямахме проблем. Изкара до вчера. А преди сменяхме водата през ден, най-много 2  ooooh!
Виж целия пост
# 160
Нали идеята е да не се източва толкова често водата.

Ще се повторя- 5г го използваме със саво и без помпа. Хайде на плаж  sport027

Колко Саво слагате и на колко кубика вода? Да не би нещо да не уцелваме дозата, въпреки че слагаме колкото пише.
След малко ще отворя басейна и ще видя как е водата с таблетките, но пък не е ползван.
Виж целия пост
# 161
Саво-то съдържа хлор. Водата, която тече от чешмите ни също се хлорира Peace Така че Саво или таблетки според мен е въпрос на личен избор  Peace
Аз купих Саво миналата година в края на сезона и не успях да го тествам. Тази година го пробваме и съм много доволна. Миналия вторник напълнихме басейна - 2,72х1,75х0,5 м. и сложих Саво, като май леко го предозирах. Очаквах водата да мирише на хлор или нещо подобно, но нямахме проблем. Изкара до вчера. А преди сменяхме водата през ден, най-много 2  ooooh!

Е, от вторник до понеделник не е такова голямо постижение за мен. Хората не сменят вода с месеци и години, всяка седмица си е жив тормоз да точа, мия и пълня  Crazy
Виж целия пост
# 162
И миналата година писах, да повторя и тази Simple Smile- не е важно само да се пречиства водата с какъвто и да е препарат. За да може да се подържа чиста, бистра и безвредна за хората вода е нужно да се определи и нейната киселинност, както и да се съобразим с твърдостта на водата.
Затова на някой кладенчовата вода + Саво му беше станала кафява, на друг останала бистра, на трети нищо не му помага да я запази чиста...
Виж целия пост
# 163
Саво-то съдържа хлор. Водата, която тече от чешмите ни също се хлорира Peace Така че Саво или таблетки според мен е въпрос на личен избор  Peace
Аз купих Саво миналата година в края на сезона и не успях да го тествам. Тази година го пробваме и съм много доволна. Миналия вторник напълнихме басейна - 2,72х1,75х0,5 м. и сложих Саво, като май леко го предозирах. Очаквах водата да мирише на хлор или нещо подобно, но нямахме проблем. Изкара до вчера. А преди сменяхме водата през ден, най-много 2  ooooh!

Е, от вторник до понеделник не е такова голямо постижение за мен. Хората не сменят вода с месеци и години, всяка седмица си е жив тормоз да точа, мия и пълня  Crazy

Нарочно посочих и размерите на басейна - не е много голям, а и преди сменях водата през 2 дни. Като допълнително оправдание мога да кажа, че покриваме басейна с найлон. Докато се сетим къде сме прибрали стария, пратих мъжо за нов, но го обърках с размерите и този едва покрива басейна, така че вятъра успява да го вдигне и влизат бубулечки и боклучета.  Peace
Виж целия пост
# 164
Здравейте момичета .
Нямам възможност да прочета цялата тема  Rolling Eyes Моля ви , кажете ми откъде купувате течния препарат на Саво  Praynig
Басейнът ни е с филтри и помпа , но искам и препарат ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия