Темата е още актуална - на юнак или на мадама ще съм ЯНУАРСКА мама (тема 5)

  • 24 132
  • 762
# 510
Добро утро, кореми!  Hug

Вие давата списъци, аз зпочнах да ги изпълнявам.
Вече 2 нещича имам за бебето.
Ето едното Simple Smile

И нарочно е розово.Да предизвикам съдбата.
Виж целия пост
# 511
Аз ще пусна това което ще купувам + това което имам, но мисля, че е нужно в зелено примерно. Мама Мечка надявам се да не се сърдиш, че си помагам с твоя пост  Hug Просто го нямам никъде записано.

I. За стаята:
Креватче
Матрак ( предния път взех ефтин и не съм доволна, за това ако останат пари ще взема магнифлекс, ако не ще е някой по-твърд)
Одеалце тънко
Одеалце плътно
Спално чувалче – плътно
Стаен термометър

Чаршафи – долни – 2 бр.
Тензухени пелени - 5-6 бр.
Памучни, бархетни пелени - 5-6 бр.
Висяща музикална играчка за леглото - предния път не взехме и съжалявам, защото Явор много се заглеждаще, не съм избрала още модел.
Люлеещ се шезлонг -  За мен е задължителна вещ. Предния път бяхме взели от тези, но бебо потъваше вътре, после като започна да сяда не беше удобно, за това решихме да вземем този, който става и до 3 годинки, даже една позната после си хранеше детето вътре...
Бебефон - със сигурност ще вземем но не съм се замисляла какъв... Имахме за Явор и беше много удобна вещ.
Столче за хранене (някои го купуват по-късно, ние също го купихме по-късно, но от англия-вместо 359-230лв нов)
Активна гимнастика (от 2,3тия месец) Сега съм харесала тази, ако останат пари, ако не е ползваме старата  Wink
Спални комплекти: от пазара са 8-10лв ол. завивка + аршафе+ калъфка за възглавничка, с обиколник трябва да проверя колко са. Но съм се зарибила по това, пак ако останат пари


II. За разходка:
Количка - при нас вариантите са: това или това, но с натдаване, стигат до 250лири, в бг само количката без столето са 1050лв.
Столче за колатова или това, зависи какво реша за количката, по-точно зависи явор колко напълнее.... По всяка вероятност ще е втора ръка от продавалника, към 130лв излизат и двете.
Одеалце за навън или Bundle me - от гап ще поръчам като се наканя.
Сенник за кола (за прозорец)
Космонавт-от некст или асда ще избера нещо.
Слинг и кенгуру

III. За къпане:
Ваничка + Подложка -  в началото хавниените са най-удобни
Кофа
Канче
Термометър за вода
Хавлия


IV. Дрешки:
Бодита с сълъг ръкав (тип „прегърни ме” т.е. не се обличат през главата) – 5 бр.
Гащеризончета – 5 бр.
Шапка за навън – дебела
Шапка за след баня -2 бр.
Чорапи – 5 чифта
Ръкавички –3 чифта
Всичко ще се купува от асда и некст, но не искам да пускам линкове да не ви зарибя  Joy Blush

V. Козметика:
А дерма мляко за тяло (за явор имахме проблеми заради алергията и мием само с такъв)
Крем против подсичане -бочко, имам още от явор  Joy
Клечки за уши
Мокри кърпи
Памперси/многократни пелени
Прах за пране за бебешки дрехи- surcare препоръчва се при алергични деца, води се сензитив.
Нокторезачка
За мама – подплънки за кърмачки
аспиратор задължително такъв, ние имаме вече, от другите не ни вършеше никаква работа.

VI. Аптечка:
Спирт 95%
Физиологичен разтвор/ за носа взимах тетрисал, което е физиологиен разтвеор във флакон.
Лепенки за пъпче-не винаги са необходими
Памук
Капки против рахит-няма да давам, и с явор не съм давала особено...
Капки против колики - мисля пак от ибей да се заредя с инфакол или да давам биогая...
Термометър
Сироп срещу температура (Панадол)


VII. За болницата за мама (някои неща се повтарят от по-горе):
Чехли(джапанки)
Хавлиена кърпа
Чорапи
Сутиен за кърмене
Бельо/еднократно/
Четка и пасата за зъби, крем за лице
Гребен, огледало, ластици, шноли
Сапун
Дамски превръзки нощни-на мен не ми бяха удобни защото ми дразнеха шевовете, сега ще си взема памперси за колеми Simple Smile
Нощници за кърмене – 2 бр.
Жилетка
Фотоапарат
Монети – за тел, за машини за кафе, закуски...за телевизора в стаята
Вода 1,5л + шоколад ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
Документи и телефон


VIII. За болницата за бебето(някои неща се повтарят от по-горе):
Бодита с дълъг ръкав (тип „прегърни ме” т.е. не се обличат през главата) – 2 бр.
Гащеризончета – 3 бр.
Шапка за след баня -1 бр.
Чорапи – + чифта
Ръкавички – 2 чифта
Памучни, бархетни пелени комплект за спане, в някои болници просто ти тупкат бебето... - 2 бр.
Памперси
Мокри кърпи
Столче за кола
Шапка за навън – дебела
Одеалце за навън или Bundle me
Космонавт (или нещо с функция на яке)

За Хранене.
Помпа за кърма/в случая моята е електрическа/
контейнери за съхранение на кърма
Стерилизатор


Отивам да закуся и после ще добавям  Crazy

п.с. Моята препоръка е ако имате пари на веднъж- купете всичко. Защото ние решихме "само най-важното" в наалото и после всеки месец купувахме по нещо и бюджета ни все беше натоварен.
Виж целия пост
# 512
Хей момичета, страхотни сте - Нощни очи, BebEshOnDeL, Мама Мечка благодаря ви за чудесните списъци, ще са ми от полза!!! Hug Hug  bouquet  bouquet

Днес ми е нещо криво и още от сутринта съм заронила едни крокодилски сълзи  Rolling Eyes smile3518

Дано вашият ден е чудесен!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 513
Момичета, добре сте направили списъци, че иначе много излишни неща се купуват . Аз още не съм на тази вълна, до вчера избирах дестинация за море и така искам да заминавам вече . Днес съм спала до 11 ч. Добре си починах от работната седмица и сега е време за почистване, лек ден от мен
Виж целия пост
# 514
Здравейте,

Мерси за списъците, защото съм позабравила нещата, все пак отдавна беше.  Simple Smile

Мила , за болниците... мисля, че и в двете ще е добре. На мен Ниа Мед ми харесва, не съм била в иван Рилски, все пак сравнявам с АГто. Имаме още време да решим, но не мисля, че ще има някаква съществена разлика.

Много е горещо днес, направо както стоя и се потя, не съм включила климатик, защото не стоя в 1 стая, и да не изтина пък.
Това е май от мен засега. Hug
Виж целия пост
# 515
Добавям помпа за кърмене, аз, ако нямах, щях да умра. Най-добрата е ръчната на Авент. Относно матраците Ди спи с Магнифлекс с текстила на Пиер Карден, удобен изглежда, твърдичък е, ортопедичен, според мен е перфектен.

Ние бяхме на Барите по женски Simple Smile, 3 майки с 3 деца, страхотно беше, децата се побъркаха от игри.
Не съм чела много назад, сега се връщам да чета.
Виж целия пост
# 516
Момичета, благодаря ви за списъците. Имам доста чуденки за някой работи какво представляват като например слинг,а за други пък се чудя необходими ли са  newsm78 но има време.
Аз си добавих и неща За Хранене, знам че ще се кърми, но коментирайте нужно ли е в началото и колко бройки?

За Хранене...
Помпа за изцеждане на кърма
Силиконови зърна
Протектори за зърна
Стерилизатор
Шише 125 мл
Шише 260 мл-в последствие
Шише с термосензор
Биберони
Залъгалки
Бутилки за съхранение на мляко
Четки за шишета и биберони
Лигавници

....допълнете ако е нужно.
Има много видове шишета, кажете за новородено кое е най-подходящото.
Виж целия пост
# 517
Моите списъци съвпадат горе-долу с вече написаните, затова няма да повтарям.
Само ще затвърдя мнението на Мама Мечка.И аз ползвам само цели работи - бодита, гащеризончета.И да вметна, че тези прегрни ме не са ми удобни и с Алекс още в началото си ползвах обикновени.

Чопи, за храненето.
Мисля да се запася само е едно малко шише и една залъгалка.
Помпа - преди не съм имала нужда от нея, ако сега потрябва ще я вземам в последствие.
Силиконови зърна и протектори - същото.
Стерелизатор - на първо време също няма да вземам.
Шише- споменах, едно малко.Една полезна тема за шишетата. ВНИМАНИЕ,ОПАСНИ БЕБЕШКИ ШИШЕТА!!!
Бутилки за съхранение на мляко  newsm78 Що за чудо е това?  Преди имах контейнерчета на Авент, който използвах чак при захранването. Ако става дума за нещо подобно.
Четки - при условие че мислите да кърмите и от тях няма нужда.Ако нещо се случи в последствие могат да се вземат бързо.
Лигавници - имах един- два в началото, но почти не съм ги ползвала.Памучни не са излишни  Peace

За слинга.Ето това е много полезно : Как да си направим супер лесен слинг с халки – без шиене
Виж целия пост
# 518
Малеееееееееееее, какво правите с тия списъци?!?!?!?
Направо съм в шок  Shocked  С Ивайла не съм купувала и една трета от това, което вие сте написали, да не говорим, че пак имаше излишни неща... Знам какво е вълнението да пазариш за бебе, особено първо, но направо ве хвърлихте в оркестъра  Wink Не искам да обидя никого, разбира се, вие си знаете как да си харчите парите... Но съветът ми е пак да си прегледате хуууубаво списъците и да ги ревизирате...
Виж целия пост
# 519
Здравейте момичета,

Някой има ли идея какво мога да пия при запек? Така съм от 2-3 дни и направо виждам звезди посред бял ден като ида до WC-to. Weary, толкова боли...чак до кръв се стига smile3514

Преди бременността пиех Senna на билкова основа, но сега не знам какво се препоръчва...


Помощ!!

П.С. Ям плодове и зеленчуци, но нещо в последните дни метаболизмът ми се е прецакал...
Виж целия пост
# 520
Пробвай с Активиа.   Peace При мен помага.  Peace
Виж целия пост
# 521
Вчера изядох 3...и пак се разраних сутринта Sad
Виж целия пост
# 522
Пробвай със сини сливи, не яж картофи, ориз, банани.
Или направо се посъветвай с лекар.
Дано се оправяш бързо  Hug
Виж целия пост
# 523
Малеееееееееееее, какво правите с тия списъци?!?!?!?
Направо съм в шок  Shocked  С Ивайла не съм купувала и една трета от това, което вие сте написали, да не говорим, че пак имаше излишни неща... Знам какво е вълнението да пазариш за бебе, особено първо, но направо ве хвърлихте в оркестъра  Wink Не искам да обидя никого, разбира се, вие си знаете как да си харчите парите... Но съветът ми е пак да си прегледате хуууубаво списъците и да ги ревизирате...

Я дай да видим твоя списък, че както си и с две  Joy

Забравих да пиша, след раждането задължително дуфалак и смрадлика... който ще ражда нормално и е шит, заздравява много бързо след промивки със смрадлика.

Здравейте момичета,

Някой има ли идея какво мога да пия при запек? Така съм от 2-3 дни и направо виждам звезди посред бял ден като ида до WC-to. Weary, толкова боли...чак до кръв се стига smile3514

Преди бременността пиех Senna на билкова основа, но сега не знам какво се препоръчва...


Помощ!!

П.С. Ям плодове и зеленчуци, но нещо в последните дни метаболизмът ми се е прецакал...

Мен царевицата ме оправя идеално. Аз имах същия проблем откакто се роди Явор значи 9 месеца. Откакто ям царевица всеки ден нямам проблем. С дуфалак също можеш да пробваш. Peace
Виж целия пост
# 524
LadyAngel оф, много гадна работа. Аз си регулирам ходенето до тоалетната, като закусвам  мюсли с кисело мляко или прясно и задължително някакво чайче с мед.
Ако не свърши работа, гледам предимно плодове и салати да ям през деня, също така супички. Незнам дали ще съм ти от полза, но при мен действа.
А за списъците пак се ошашавих, като за количките  Shocked, ще се възползавам много от опита ви, но мисля да не се изхвърлям на първо време, каквото трябва ще се пазарува в движение така да се каже.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия