Черен списък на храни и хранителни продукти - 4

  • 126 330
  • 763
# 45
Отворих пакет фусили от марката K-Classic на Кауфланд и ги сложих да се варят. На повърхността на водата изплуваха мушици и ларви. За кой ли път се убеждавам, че хранителни продукти от този магазин не бива да купувам.
Виж целия пост
# 46
Малко прехвален е тоя Лесидрен Sad Днес си взех наденица с чушки и карначе...ами нищо общо с истината...а, да не говорим,че не видях прясно месо,а доста позавехнало...
Виж целия пост
# 47
Здравейте! Записвам се да следя темата, има много полезна информация!  Hug
Виж целия пост
# 48
Потвърждавам за Лесидрен! Скъпи и некачествени продукти! Кълцаното кърначе пълно със сланина и хрущяли, да не говорим, че и на вкус не приличаше на продукт от 7,60лв.
Виж целия пост
# 49
А, добър ден. Другия път някой като ви похвали нещо, вижте публикациите му.
Това е просто поредния магазин за салами.

Пресните млека Верея и Президент не знам дали са за тук, по една седмица стоят в хладилника и не се развалят.
Виж целия пост
# 50
Хм, изненадана съм от Лесидрен. Аз си взех кайма, кюфтета, месо и бабек от там. Всичко ми хареса. Карначетата не са Стара планина, не взех, а салами не ядем. Ще ги избягвам.  ooooh!

Кенар или каквито и да било салати повече НЕ. Само водата се усеща, никакъв друг вкус или аромат.

А захарта и солта редовно се разсипват, аз избирам по няколко минути здрав пакет.
Виж целия пост
# 51
Скоро чух една жена , която работи във Фантастико да казва как там разреждата вкисналата майонеза в салатите си с нова. Така не се усещал лошият вкус. Нямам идея как може така да тровят хората!!! И за шоколадовият топинг - разреждат го с олио.   
Виж целия пост
# 52
Готовата храна на Фантастико по принцип е доста опасна. Колко разкази съм изслушала. Че и със сроковете за годност си играят.
Виж целия пост
# 53
Ето ги моите "фаворити": не купуваме нищо на: Сами М, Коко Д, Лалов и Вачев; Соларис и Браво; Виктория М.

От кауфланд бяхме взели да пробваме уж тяхната Стара планина-кайма, според мен няма нищо общо с истинка кайма от месо.

Иначе към продуктите с марки Clever, Piks, Klassic на Кауфланд и др. подобни изобщо не харесвам, обикновено купуваме веднъж за проба и послед не повтаряме.
То принципно е ясно, че те са с ниски цени и най-вероятно качеството е под всякаква критика. За съжаление по-високата цена не е гарант за качество.
Виж целия пост
# 54
Кафява захар Demerara, четох във форума на bnap, че е оцветена, направих си опит, сложих малко захар във водата и после останаха само бели кристалчета, а водата се оцвети приятно в кафяв цвят Grinning. После четох, че бялата захар се оцветява с меласа и често се пробутва като кафява.

Да се оплача от супите на Maggi, както и всичките им продукти по принцип, това не е храна, а е някаква блудкава каша натъпкана с овкусители, за да се получи краен продукт. Майка ми ми ги пробутва за пореден път Grinning, но четейки състава разбирам какъв бъркоч са.

Btw, добре, че ме светнахте за продуктите на Лесидрен.
Виж целия пост
# 55
.
Виж целия пост
# 56
Да се присъединя и аз.
Та значи няколко пъти купувам от Кауфланд от щанда за охладени пакетирани месни продукти - пилешки пържолки и двата пъти се прибирам и отварям - МИРИШЕ НА РАЗВАЛЕНО МЕСО, а е в срок и то неизтичащ скоро. В тези витрини въобще не се съхранява добре месото. А не обичам замразени меса да купувам! Оттогава месо купувам само от месарски магазини, с много малки изключения.
А в магазини "Болеро" какви пилешки крака продават... тц,тц,тц от килограм купена стока 50% се оказва тор от оборите, дето са газили кокошките в калта! 2 часа го чистих под струята с вода и накрая като ги сварих кучето изобщо не ги погледна!

А за хляб "ДИАМАНТ" ще кажа че аз от година някъде само такъв ям и съм доволна, може би просто не си случила магазин, който правилно да го съхрани. А и пакетираните в найлон хлябове много конденз получават, незнам защо и може би затова мухлясва.
Виж целия пост
# 57
Хляб Вита не се разваля ни най-малко 20 дни след изтичане на срока на годност. Изглежда абсолютно пресен.
Става дума за този от цяло пшеничено  покълнало зърно .
(всъщност не знам дали това според някои хора не е за белия списък....)
Виж целия пост
# 58
Продуктите на кауфланд от щанда с месата - доста съмнително качество, пиле охладено от пилешкия щанд - след сваряване имаше мирис на мърша, за съжаление не съм гледала производител, изхвърлих го.
Конкретни производители - ами много са, почти няма случай да ми хареса наденица, кайма, готовите кюфтета или кебапчета пък ти става гадно от тях  Confused
Хляба в найлон мухлясва, защото е плътно запечатан, сложете и цял хляб в найлонче и плътно го затворете и той също ще мухляса. В хладилника не мухлясва, щото ги няма сторите на мухъла, принципно това, че успява да мухляса е добре - значи няма консерванти или са в малки количества. По страшно е да не се разваля  Confused
Виж целия пост
# 59
Хляба в найлон мухлясва, защото е плътно запечатан, сложете и цял хляб в найлонче и плътно го затворете и той също ще мухляса. В хладилника не мухлясва, щото ги няма сторите на мухъла, принципно това, че успява да мухляса е добре - значи няма консерванти или са в малки количества. По страшно е да не се разваля  Confused

Чакай, сега се замислих, май рядко съм виждала хляба ми да мухляса... Дано да е от лакомията ни!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия