Коледно настроение!

  • 172 728
  • 792
# 165
Вени,страхотно клипче си пуснала!  Hug
 По-надолу има как да сгъваме салфетки за празнична маса.Зарибих се!Сега със сина ми сгъваме една след друга!  Party
Виж целия пост
# 166
С удоволствие МАЙКА,  аз също много обичам лесните и ефектни неща Simple Smile и затова не се стърпях и споделих рецептата.

Да СелмаHug  Heart Eyes има много неща. Също и как, да си направим Icing, за да украсим къщичката, как да украсим сладките и т.н. но това оставям на вас, да разгледате и да решите, кое би ви било полезно.

Ако на някой му е необходима за помощ за превод от немски, да ми пише на ЛС.
Виж целия пост
# 167
Дойде ли време вече? Обожавам този период на годината!
Виж целия пост
# 168
Едно предложение от мен за сладки. Аз съм ги правила и по-друго време на годината, но мисля че са идеални за Коледа с неустоимото си съчетание на много орехи, масло и канела Heart Eyes

Ето и рецептата:

СЛАДКИ

   200г пудра захар
   150г смлени орехи
   2 яйца
   3 пакета краве масло от 125г
   550г брашно
   1 шоколадова есенция
   1 1/2 ч.л. канела
    щипка сол
    пудра захар за овалване

Замесва се тесто от всички продукти.Правят се топчета от масленото тесто,пекат се в умерена фурна (върху хартия за печене) и още горещи се овалват в пудра захар.

А ето и снимка:

Получават се доста бройки от тази доза, лесни са за направа, а вкуса им е страхотен Peace
Надявам се да ви харесат Peace
Виж целия пост
# 169
Подкрепям те!Аз съм същата от години.Всяка година украсяваме къщата,въпреки че синовете ми са вече големи.Но по това време посрещаме и много гости,а за Коледа цялата рода е у нас на пуйка-било най-широко,уютно и вкусно.Никога не ми е тежало и се чувствам добре.Миналата година им взех акъла с коледния кейк и въпреки,че е голяма врътка ще го правя и тази.
Виж целия пост
# 170
Страхотна тема Hug!Каня се да правя много неща, дано успея да направя поне половината Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 171
Аз миналата и по-миналата година заложих на 11-12 вида. Успях да се справя и се изядоха много бързо. Сега ще започна да тренирам от рожденните ни дни, които са Ноември.
Виж целия пост
# 172
Днес правих сладки да споделя какви- може на някого да му хареса идеята за бързо приготовление на 4 вида сладки от 1 тесто.  Laughing

Тестото е за Шилерови буклички, но като сравних още 2 рецепти- "Круши" и "Орехчета" се оказаче са почти същите. Та замесих 1 доза, а направих различни видове. И така тестото:

3 яйца
1 и 1/2 ч.ч захар
1/2 ч.ч олио
1 кофичка кис. мляко
1 амонячна сода
1 к.л сода бикарбонат
брашно, колкото поеме

Става доста тесто,което разделих на 3 части.
От едната част направих сладки "Круши"



От тестото се оформят круши, забучва се карамфилче отдолу и отгоре за дръжка. Изпича се. Потавят се във вода, оцветена с жълта боя и се овалват в захар.

От втората част навих буклички. Ще ги пълня с крем по-късно.



От третата част на тестото направих орехчета и гъбки с преса:



Гъбките ги отделих и ще ги украся. Пънчетата с белтък, а шапчиците с шоколад, така ще се получи и 4-тия вид сладки.



Подробни снимки от тази нататък:
http://djemma.snimka.bg/family/razni.166535.21068383
Виж целия пост
# 173
Хаде и аз в темата с една току що изпробвана добра за Коледа рецепта  Simple Smile

Сладкиш с банани и орехи
Продукти:
2 чаши брашно
3 големи узрели банана
2 ч. л. лимонов сок
1 и 1/2 л. бакпулвер
1/2 ч.л. сол
1 ч. едро нарязани орехи
8 с.л. масло
3/4 ч. захар
2 яйца
1/4 ч. прясно мляко
1 ч.л. ванилия или 1 с.л. ром

Обелете бананите и ги поставете в кухненския робот. Добавете лимоновия сок и разбийте.
Смесете брашното, бакпулвера и солта. Добавете орехите и разбъркайте, докато брашното ги покрие.
Разбийте заедно маслото и захарта, добавете яйцата, 1 чаша от банановото пюре, прясното мляко и ванилията. Разбъркайте и добавете сместа с брашното. Сложете тестото в тава и го опечечете.
Разбийте остатъка от банановото пюре с пудра захар, за да направите глазура. Покрийте с нея сладкиша, след като изстине
 
 
Виж целия пост
# 174
Роца, можеш ли да дадеш рецепта на кантучите?

SZA, ето тука я пуснах преди време.
Виж целия пост
# 175
Може ли да ми препоръчате сладки,които стават мекички. Иска ми се да направя от коледните курабийки,но ме е страх да не станат много твърди Thinking
Виж целия пост
# 176
Може ли да ми препоръчате сладки,които стават мекички. Иска ми се да направя от коледните курабийки,но ме е страх да не станат много твърди Thinking
   На предната страница дадох рецепта на едни меденки,ако искаш.  Peace
Виж целия пост
# 177
Може ли да ми препоръчате сладки,които стават мекички. Иска ми се да направя от коледните курабийки,но ме е страх да не станат много твърди Thinking

Бих ти препоръчала също Vanillekipferl, които са много вкусни и направо ти се топят в устата. Годни за хапване са  в продължение на три месеца, но толкова дълго със сигурност няма, да останат. До Коледа ги правя по няколко пъти и няма скришно място, което да не бъде набързо открито Wink. Можеш, да ги оформиш и като лунички и като топчета, можеш да разточиш тестото и да изрежеш формички, както желаеш просто.


Виж целия пост
# 178
никой не ми отговори за къщичката мога да се самоцитирам:


Аз използвам тестото на Меденките на Джули - достатъчно е за една къщичка и подложката под нея.Шаблони имам в компютъра и разпечатвам на обикновен лист .  За украса купувам различни бонбонки на HARIBO - червени за покривче , БОНИБОН за украса по самата къщичка - залепвам ги с белтък и захар. А После цялата къщичка посипвам с пудра захар.
А бързо ли омеква?колко дни ще издържи без да се разпадне?

Виж целия пост
# 179
никой не ми отговори за къщичката мога да се самоцитирам:

Аз използвам тестото на Меденките на Джули - достатъчно е за една къщичка и подложката под нея.Шаблони имам в компютъра и разпечатвам на обикновен лист .  За украса купувам различни бонбонки на HARIBO - червени за покривче , БОНИБОН за украса по самата къщичка - залепвам ги с белтък и захар. А После цялата къщичка посипвам с пудра захар.
А бързо ли омеква?колко дни ще издържи без да се разпадне?

Не съм ползвала това тесто и не знам колко ще издържи, но ако е с мед, със сигурност ще издържи доста дълго. Моята къщичка издържа цял месец, без вкуса и да се е промени. Откровено казано, не съм чула къщичката на някой, да се разпадне, но това може би зависи, от това с какво съединяваш отделните части. Ако не са добре съединени, тогава няма да издържи дълго и къщичката.




Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия